کاهش نمک غذا جان شما را نجات می‌دهد!

پژوهشگران می گویند اگر مقدار نمکی که همراه با غذا مصرف می شود از روزی ۱۲ گرم به ۳ گرم کاهش داده شود، تعداد مرگ و میر سالانه در اثر سکته مغزی و ناراحتی های قلبی تنهادر انگلیس ۵۲ هزار نفر کمتر خواهد شد. بر اساس گزارش این محققان در نشریه “هایپرتنشن” یا فشارخون، در حالی که حدود ۸۰ درصد نمک مصرفی مردم در روز همراه با غذاهای کنسرو شده مصرف می شود، نقش صنایع غذایی در این رابطه اهمیت بیشتری می یابد.

پژوهشگران دانشکده پزشکی بیمارستان سن جرج لندن می گویند: حتی کاهش ناچیز میزان نمک، مثلاً یک گرم در روز، می تواند از سکته مغزی و حمله قلبی شش هزار نفر جلوگیری کند.

در انگلیس، سکته مغزی و ناراحتی های قلبی سالانه جان ۲۵۰ هزار نفر را می گیرد.

مصرف بیش از حد نمک می تواند منجر به بالا رفتن فشار خون شود که خود یکی از عوامل بروز سکته مغزی و عارضه های قلبی است.

به تخمین محققان اگر بزرگسالان مصرف روزانه نمک خود را به شش گرم کاهش دهند (میزان توصیه شده) هر ساله ۳۵ هزار نفر کمتر خواهند مرد. گروهی که در این تحقیقات دست داشته اند، معتقدند که دست‌اندر‌کاران صنایع غذایی باید از میزان نمک در محصولات تولیدی خود بکاهند.

آنها می گویند: این آسان ترین راه برای کاهش نمک مصرفی مردم است و آنها اصلا متوجه این تغییر نیز نخواهند شد.

“فنگ هی”، یکی از ارایه کنندگان گزارش منتشر شده در مجله فشار خون می گوید: “پژوهش های ما نشان داده است که نحوه واکنش بدن با میزان کاهش نمک مصرفی ارتباط مستقیم دارد. هرچه مصرف نمک کمتر باشد، میزان فشار خون فرد هم پایین تر می آید.”

وی افزود: “ما نشان دادیم که کاهش مصرف نمک برای مثال از متوسط روزانه ۱۲ گرم به روزی ۳ گرم، از مرگ ۲۰ هزار و پانصد نفر در اثر سکته مغزی و ۳۱ هزار و چهارصد نفر در اثر بیماری های قلبی در سال جلوگیری می کند. این میزان به معنی حفظ زندگی ۵۲ هزار نفر در سال است.”