مطالعه تکان دهنده ای در یکی از دانشگاههای آمریکا نشان داد که ریزش مو در قسمت بالای  سر در آقایان احتمال ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد و هر چقدر ریزش بیشتر شود، این احتمال بیشتر می شود.

مقدار هورمون تستوسترون در خون مردانی که دچار طاسی سرمی شوند، بیشتر از حد طبیعی است.

هورمون تستوسترون باعث افزایش فشار خون و تشکیل لخته خونی و نیز کاهشHDL (کلسترول خوب) می شود ، در نتیجه خطر ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد .

هورمون تستوسترون باعث طاسی سر نمی شود ولی در بدن تبدیل به دی هیدروتستوسترون می شود که این هورمون می تواند باعث ریزش مو شود .

ممکن است مطالعات آتی نشان دهد که دارویProscar که از طاسی سر پشگیری می کند، می توانداز حملات قلبی نیز پیشگیری کند . پزشکان دارویPropecia را برای درمان طاسی سر تجویز می کنند که این دارو جلوی عمل دی هیدروتستوسترون را می گیرد .

دی هیدروتستوسترون باعث رشد سلول های عضلانی صاف می شود که سرخرگ ها را مسدود می کنند. ممکن است تحقیقات درآینده اثرPropecia را در جلوگیری از حملات قلبی ثابت کند .

این مطالعه باعث شد تحقیقاتی در مورد داروهایی که برای درمان طاسی سر استفاده می شوند ، انجام شود تا معلوم شود آیا این داروها می توانند باعث پیشگیری از حملات قلبی شوند ؟

البته مطلب فوق، مطالعه ای است که در کشور آمریکا انجام شده است و صد در صد تایید شده نیست و تحقیقات دیگر در این زمینه ادامه دارد. بنابراین اگر شما دچار ریزش مو هستید، با خواندن این مطلب فکر نکنید که حتماً به حمله قلبی دچار خواهید شد.

قصد ما اطلاع رسانی به شماست و سعی می کنیم تا جایی که امکان دارد جدید ترین خبرهای علمی را از سایت های علمی دنیا به دست آورده و ترجمه آن را خدمت شما ارائه دهیم تا از تحقیقات و پیشرفت های علمی در زمینه پزشکی یا تغذیه ای مطلع باشید. ولی بعضی از این موارد صد در صد اثبات شده نیست و ممکن است به عنوان یک تحقیق اولیه صورت گرفته باشد.  

مترجم: کارشناس تغذیه تبیان

منبع : tebyan.net