درد های بدن را چگونه درمان کنیم


درد های بدن در واقع درد هایی که در تک تک اعضای داخلی و خارجی بدن ما موجب ناراحتی می شوند را با روش های مناسب برای همان قسمت مورد نظر درمان کنید که در این قسمت درمان درد هر بخش را توضیح داده ایم.


هر کدام از ما تا حدودی با درمان یک سری از بیماری ها آشنا هستیم اما بهتر است بدانید هرکدام از روش های درمانی برای طیفی از بیماری ها می تواند به کار گرفته شود که حتی به ذهن شما هم خطور نمی کند. روش های درمانی مختلف هدایای تندرستی هستند که باید درست از آنها استفاده کنید؛ پس کلیشه های ذهنی تان را کنار بگذارید و بعد از خواندن این مطلب بهترین راه را برای درمان هر یک از دردهای تان انتخاب کنید.

آیا همه بدن تان درد می کند؟

رفلکسولوژی می تواند این مشکل را حل کند

 وقتی دردی هماهنگ در تمام بدن خود احساس می کنید، رفلکسولوژی می تواند کارساز باشد.

دلیل امتحانش چیست؟

 برخلاف رفلکسولوژی استاندارد که روی نقاطی از پا که با سیستم بدن در ارتباط است کار می کند، رفلکسولوژی عصبی بر سیستم عصبی تمرکز دارد که روی استخوان های پا متمرکز است. این درمان برای بافت های آسیب دیده، عصب های از بین رفته و دردهای هماهنگ بسیار موثر است.

نتیجه چه خواهد بود؟

رفلکسولوژیست از شما می خواهد نقطه دقیق درد را برایش مشخص کنید، بگویید چه زمانی درد بیشتر می شود و آیا درد مبهم است یا مشخص. در ابتدا روی نقاط عصبی کار می شود که دردناک هستند و کم کم با ماساژ این نقاط بهبود می یابد.

وقتی با اراده این فشارها وارد می شود، اغلب افرادی که دچار درد بوده اند کم کم دردشان کم شده و احساس بهتری پیدا کرده اند.

چه زمانی خوب می شوید؟

 بسته به نوع درد متفاوت است. برای دردهای مزمن، درمان حدود 2 تا چند هفته طول می کشد. پس از آن تداوم درد به تدریج کاهش می یابد. البته علاوه بر اینکه سراغ رفلکسولوژیست می روید باید خودتان هم تمرین هایی را در خانه انجام دهید. 

میگرن دارید؟

آروماتراپی می تواند مفید باشد

وقتی اسم آروماتراپی را می شنوید شاید فکر کنید همان ریلکسیشن است در حالی که در این تکنیک روغن های خاصی برای سلامت بافت ها استفاده می شود.

دلیل امتحانش چیست؟

میگرن می تواند به دلیل استرس، هورمون یا عوامل دیگر اتفاق بیفتد. آروماتراپی برای این مشکل درمان مناسبی است زیرا روغن ها به وسیله پوست و بینی در جریان خون و سیستم های بدن جذب می شود تا منشا ایجاد میگرن را از بین ببرد نه اینکه تنها علائم را خاموش کند.

نتیجه چه خواهد بود؟

بعد از مشاوره برای علت یابی این مشکل، درمانگر ماساژ با روغن خاص را آغاز می کند. مرزنجوش، اسطوخودوس، لیمو و بابونه معمولا برای میگرن استفاده می شود. اما مخلوطی از این گیاهان معمولا در طولانی مدت موثرتر است.

 60 دقیقه ماساژ احساس آرامش عمیقی به شما می دهد که نمی توانید با هیچ درمان دیگری آن را تجربه کنید.

 درمان خانگی هم دارد؟

بهتر است در بین ماساژها از روغن های خاصی استفاده کنید. بسیاری از حمله های میگرن براثر نرسیدن جریان خون به مغز اتفاق می افتد بنابراین کمپرس گرم 2 تا 3 دقیقه ای پشت گردن با مرزنجوش می تواند جریان خون به مغز را افزایش دهد.

 

درد استخوان های بدن

نتیجه چه خواهد بود؟

بسته به علت و وخامت میگرن شما نیاز به درمان هفتگی یا ماهانه دارید.

خسته هستید؟

کاستن از درد می تواند انرژی شما را بازگرداند

روش باون یک روش درمانی برای کاستن از درد است. درد شانه، درد پشت و درد سیاتیک با این روش درمان می شود. نکته جالب اینجاست که این روش می تواند در ازبین بردن تنش های عصبی و استرس های هورمونی نیز موثر باشد.

 دلیل امتحانش چیست؟

 هیچ مدرک پزشکی مبنی بر اینکه این روش چطور کمک می کند وجود ندارد اما به نظر می رسد حرکاتی که در سطح پوست انجام می شود پاسخ های عمیقی را در بدن ایجاد کند که بدن را به سمت بهبود سوق دهد.

 نتیجه چه خواهد بود؟

 اساس این کار دستکاری آرام بافت های نرم است. حین این کار مدام دستکاری متوقف می شود تا بیمار بتواند خود را تطبیق دهد. 60 دقیقه درمان در حالی که بیمار لباسی نازک به تن دارد و ایجاد کشش و چرخش در سطح پوست و ماهیچه های زیرین اتفاق می افتد. فشار باید به نواحی درد ازجمله نخاع، پایین پا، شانه ها و گردن آرام انجام شود.

به شکل تعجب آوری شما احساس آرامش عمیق در طول درمان خواهید داشت و حتی برخی احساسات عاطفی تان بعد از ایجاد تعادل بروز پیدا می کند.

 نتیجه چه خواهد بود؟

سه جلسه درمان در طول یک هفته معمولا کفایت می کند اما بسته به پاسخ شما به این روش می تواند تعداد جلسات بیشتر شود.

 بد می خوابید؟

هیپنوتراپی می تواند کلید نجات باشد

بی خوابی یک کابوس است اما هیپنوتراپی می تواند کلید خلاصی شما از این کابوس باشد.

 نتیجه چه خواهد بود؟


جدا از مشکلات پزشکی، بی خوابی باعث ایجاد عصبانیت می شود. روش رفع این مشکل حفظ آرامش حتی در صورتی است که نمی توانید بخوابید و از آنجا که خواب یک فرآیند طبیعی است هیپنوتراپی می تواند به ایجاد مهارت خواب در شما کمک کند.

 نتیجه چه خواهد بود؟

می توانید بنشینید یا دراز بکشید اما نباید مانند پاندول مدام بچرخید. هیچ قانونی وجود ندارد که هیپنوتراپی ویژگی بصری، ذهنی یا ماهیچه ای خاصی دارد. اغلب افراد در ابتدا صداهای بیرون را می شنوند اما به مرور مراحل عمیق تر می شود.

 درمان خانگی هم دارد؟

اگر بتوانید خود هیپنوتیزمی انجام دهید، به راحتی می توانید به منابع درونی تان دسترسی پیدا کنید. این روش باید توسط متخصص به بیمار آموزش داده شود.

 کی خوب می شوید؟

تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است. برخی اوقات یک جلسه کفایت می کند. سه تا پنج جلسه نیز معمول است.

 سیستم ایمنی بدندن تان مشکل دارد؟

شوک درمانی می تواند موثر باشد

آیا شما همه زمستان گذشته را با سرماخوردگی و عفونت سینوس سپری کردید؟ آیا از مصرف ویتامین ها و مکمل ها خسته شده اید؟

 دلیل امتحانش چیست؟

 این درمان معمولا در درمان درد کمر و میگرن استفاده می شود اما شاید نتوان ارتباط درستی با تاثیر آن بر عفونت سینوس، گوارش و ... پیدا کرد. استئوپاتی یکسری دستکاری است که اعمال می شود تا جابه جایی برخی اعضا، اسکلت و ماهیچه هایی را که آمادگی سد کردن جریان خون و لنفاوی را دارند و ممکن است باعث بیماری شوند، اصلاح کند. اختلال در جریان مایع نخاعی، صدمه یا تنش عصبی بر وضعیت استخوان های جمجمه تاثیر می گذارد و تمامی این عوارض با ماساژ دقیق و ظریف استخوان های جمجمه و نخاع درمان می شود. این ماساژ موجب بهبود جریان خون، جریان های ورودی غدد لنفاوی و مایعات سینوسی به نخاع می شود.

چه اتفاقی می افتد؟

 دست ها در نقاط مختلف قرار می گیرد و فشارها بسیار آرام است و حتی شاید بیمار چندان متوجه نشود اما تغییرات شگفت انگیز است.

 کی خوب می شوید؟

سه تا چهار جلسه درمان هفتگی معمولا کافی است چون بیمار طی همین مدت بهبود می یابد و خواب بهتر و هضم مناسب تری خواهد داشت.

بهترین درمان شما کدام است؟

وقتی شرح حال تان را برای درمانگرتان می گویید، از میان هزاران روش درمانی، یکی را به شما پیشنهاد می کند. درست است که برای هیچ دردی حق درمان خودسرانه را ندارید، اما بد نیست با توجه به علائم بیماری تان بتوانید درمان مناسب تان را حدس بزنیدو بعد سراغ متخصص بروید.

آروماتراپی

اگر مشکلاتی مانند آسم، اگزما، استرس، ضعف سیستم ایمنی و سندرم روده تحریک پذیر دارید این روش می تواند کمک کند.

رفلکسولوژی

این روش به کاهش درد، استرس، مشکلات سینوسی و هورمونی و گوارشی کمک می کند.

استئوپاتی جمجمه ای

علاوه بر کمک به درمان سردرد و گردن درد می تواند در مشکلات سینوسی، درد قاعدگی و عفونت نیز موثر باشد.

 هیپنوتراپی

می تواند به ترک سیگار، افزایش اعتماد به نفس، کاهش استرس، از بین رفتن حملات پانیک و البته کاهش وزن کمک کند.

 طب سوزنی

 معمولا اولین روش درمانی برای درد است اما در مشکلات میگرن، ناباروری و حتی لیفت صورت می تواند موثر باشد.

روش الکساندر

 این روش مبتنی بر تمرکز بر عملکرد عضلات و شناخت و شل کردن عضلات دچار انقباض است. کاربردهای اصلی این روش در کاهش درد عضلانی، مشکلات صدا، استرس و مشکلات اعتماد به نفس است. 

تکنیک باون

 این روش نه تنها برای درد ناشی از جراحات بلکه در بهبود آسم، کاهش انرژی و خلق و خو نیز موثر است.

درد های بدن را چگونه درمان کنیم 3.3/5 6
منبع : سیب سبز