آکاایران به نقل از مدآنلاین : یکی از طبیعی ترین روش ها برای تغییر رنگ پوست، قرار گرفتن در معرض خورشید است.  با این کار هم ویتامین دی جذب می کنید و هم رنگ پوست تان زیباتر می شود.

اگر چه کمی آفتاب برای هر پوستی خوب است اما زیاد در معرض نور خورشید بودن هم پوست تان  را می سوزاند و باید خودداری کرد. یک محافظ خوب برای حفظ سلول ها و خاصیت ارتجاعی پوست ضروری است. به همین خاطر است که روغن های مخصوص برنز کردن بسیار رایج هستند و هم زمان که پوستی خوش رنگ به شما می دهند، پوست تان را هم تقویت می کنند.

پوست های روشن آسان تر از پوست های تیره اشعه یووی خورشید را به ویتامین دی تبدیل می کنند. اگر کمی به آن فکر کنید متوجه خواهید شد که پوست های روشن به آفتاب کمتری برای جذب ویتامین دی نیاز دارند. پوست های تیره به خاطر میزان بالای ملانین اشعه بیشتری را جذب می کنند. اما باز هم به محافظت کافی در برابر خورشید نیاز دارند.

صرف نظر از نوع پوست ، مهم است که قبل از زدن هرگونه لوسیون و روغن  پوست را بشویید و لایه برداری کنید. با این کار، آنها ساده تر و سریع تر جذب پوست تان خواهند شد و تاثیر بهتری خواهد گذاشت و پوست تان هم یک دست خواهد شد.

- روغن آووکادو

 روغن تصفیه شده و فشرده آووکادو روی پوست های خشک معجزه می کند، چون دارای اسیدهای چرب طبیعی و ضروری، ویتامین و لسیتین( زرده تخم مرغ) است.

- روغن نارگیل

 اگر پوستی حساس دارید، روغن نارگیل بهترین و طبیعی ترین روغن برای برنز کردن است. بعضی از روغن ها با وجود طبیعی بودن شان ممکن است برای پوست حساسیت ایجاد کنند.  روغن نارگیل سرشار از اسید های چرب است و اس پی اف طبیعی دارد تا از پوست تان محافظت کند . با این روغن پوست تان به خوبی برنز می شود.

- روغن عصاره چای یا آلوئه ورا

 یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از سوختن پوست با نور خورشید، این است که از موادی استفاده کنید که سرشار از آنتی اکسیدان ها و نرم کننده ها باشند. مانند روغن عصاره چای و آلوئه ورا. این دو روغن پوست را نرم می کنند و تاثیر بد آفتاب روی پوست را خنثی می کنند. روغن عصاره چای و آلوئه ورا تابش یو وی را خنثی می کنند. مخلوطی از روغن های مختلف ممکن است قابلیت ارتجاعی پوست تان را افزایش دهد و پوست تان را از چرب به خشک تغییر دهد.

- روغن فندق

 این روغن سرشار از ویتامین ای بوده و یکی از روغن های رایج برای برنز کردن  پوست است. روغن فندق به خاطر داشتن اسیدهای چرب بسیار ساده جذب پوست می شود.

- روغن زیتون

 روغن زیتون ویتامین ای دارد و آنتی اکسیدان طبیعی و خاصیت نرم کننده آن نه تنها پوست را مرطوب می کند بلکه باعث می شود پوست تان توناژ طلایی پیدا کند. اگر پوستی تیره تر می خواهید، روغن زیتون را با کمی آب هویج مخلوط کنید و کمی به آن ید بیفزایید تا پوست تان نسوزد.

- روغن جوانه گندم

 روغن جوانه گندم خاصیت نرم کننده دارد و به پوست تان رنگ طبیعی طلایی می دهد. ویتامین ای، دی و آ در روغن جوانه گندم بسیار است. این ویتامین ها قابلیت ارتجاعی پوست تان را بهبود می بخشند و پوست را از نو ر شدید آفتاب محافظت کرده و نمی گذارند پوست تان چروک و خط افتاده و دانه های رنگی بزند.

- روغن گل آفتابگردان

 جدا از نرم کننده بودن طبیعی، این روغن برای برنز کردن پوست بسیار مناسب است. با حفظ رطوبت پوست خاصیت کششی آن را تضمین می کند و پوست را از چروک و خط افتادن حفظ می کند.

- روغن کنجد

 این روغن معمولا غلیظ، چسبناک و بودار است و باید خیلی کم استفاده شود. دارای اس پی اف طبیعی است و با روغن نارگیل ترکیب خوبی  ایجاد می کند.

یک روغن بسیار خوب برای برنز کردن شامل 80 درصد روغن نارگیل، 10 درصد روغن گل آفتاب گردان ، 5 درصد روغن کنجد و 5 درصد هم روغن زیتون است. قبل از اینکه در معرض آفتاب قرار بگیرید این مخلوط را درست کنید تا پوست تان به خوبی تیره شود. این روغن به خاطر وجود اس پی اف،  می تواند پوست تان را در برابر اشعه های مضر خورشید حفظ کند.

اگر می خواهید روغنی درست کنید که پوست تان را تغذیه و ترمیم کند، 10  درصد روغن دانه های رزهیپ(آئوباب) و 3 درصد روغن دانه هویج بریزید تا یک لوسیون درست شود. کمی موم عسل آب شده با روغن اضافه کنید و 20 درصد هم عصاره آلوئه ورا بریزید.

روغن های طبیعی می توانند بهترین وسیله برای ترمیم، جوان سازی و حفاظت پوست باشند. با درست کردن چنین لوسیون های خانگی و استفاده هر روز از آنها، پوست تان را شاداب و براق و سالم نگه دارید.

مترجم:نسرین میرعربشاهی

منبع : modeonline.ir