کرم روده نشانه چیست؟
 

شاید خیلی ها ندانند کرم روده چیست، چرا به وجود می آید،راه های درمان آن چیست،... در این بخش از سایت آکاایران می خواهیم در مورد کرم روده انسان صحبت کنیم و اطلاعاتی در مورد این بیماری به شما بدهیم، با ما همراه باشید.
 

جویدن ناخن و گذاشتن دست آلوده در دهان از راه پله های انتقال کرم به درون بدن است. کفش بپوشید. چون برخی از کرم ها،مثل آسکاریس، می توانند پوست را سوراخ کنند، بهتر است هنگام پیاده روی روی خاک یا سبزه کفش به پا داشته باشید. غذای پخته بخورید. برخی کرم ها در گوشت گاو و ماهی زندگی می کنند و اگر ضمن پختن آنها کشته نشوند در بدن فعال می گردند. گوشت اینها را خوب بپزید تا کرم ها کشته شوند

کرم روده انسان

معمولا وجود کرم در درون بدن خود را با علائمی مثل درد مداوم شکم، خارش مقعد، یا اسهال را نشان می دهد. ولی وجود برخی انواع کرم ها فقط بعد از خارج شدن از بدن معلوم می گردد.
وجود کرم در بدن در جوامعی با سطح بهداشت بالا و تغذیه خوب نادر است. ولی اگر کرمی در مدفوع یا در رختخواب یا لباس زیر خود دیدید، در ابتلا به آن شک نکنید. اگر کرم دیده شود، امتیاز بزرگی است. چون حالا به وجود آمدن در بدن اطمینان دارید و در دفع آن می کوشید. کرم را شکار کنید. گرچه کار ناخوشایندی است، ولی در صورت امکان کرم یا مدفوع حاوی آن را در کیسه ای پلاستیکی گذاشته و به پزشک یا آزمایشگاه پزشکی نشان دهید.با این کار نوع کرم معلوم و درمان آن آسان می شود. درمان همیشه تجویز داروهای ضد کرم است.مثلا مبندازول داروی بسیار موثری بر روی انواعی از کرم هاست. برای اطمینان، پزشک خوردن دارو را برای تمام خانواده تجویز می کند. تله کرم بگذارید.
در کودکانتان که نمی توان وجود کرم را معلوم کرد، می توان از نوارهای چسب مخصوص کرم استفاده کرد. این نوار را شب در داخل زیر شلواری و در نزدیک مقعد کودک بچسبانید.شب هنگام که کرم برای تخم ریزی از مقعد خارج می شود، روی این چسب گیر می کند و صبح می توانید آن را با چسب در داخل کیسه بگذارید تا پزشک درمان لازم را تجویز کند. ملافه ها را بشوئید. اگر خود یا کودکتان دچار داشتن کرم شده اید، فورا و کاملا تمام ملافه ها را با آب داغ بشوئید تا تخم کرم هائی که به آنها چسبیده اند کشته شوند. کرمک بسیار مسری است و به آسانی از طریق ملافه به همه افراد خانواده سرایت می کند. دست ها را بشوئید. اگر با دست های نشسته غذا می خورید، خودتان کرم را وارد بدن می کنید. تخم کرم هنگام کار با اشیا» مختلف زیر ناخن ها جمع می شود و با غذا خورده می شود. ناخن نجوید. .   
 روزنامه مردم سالاری