به نقل از آکاایران: درد و ناراحتی قفسه سینه با فشار، سنگینی، احساس پری و درد در مرکز قفسه سینه مشخص می شود. در برخی افراد آنژین به صورت فشار روی قفسه سینه مشخص می شود ولی ممکن است در برخی دیگر به صورت سوء هاضمه قابل تشخیص باشد.

آنژین چیست

آکاایران: انواع مختلفی از آنژین وجود دارد، آسیب شناسی این مشکل به واسطۀ التهاب در ناحیۀ گلو مشخص می گردد. فرق بین آنژین سرخ و آنژین سفید، که رنگ گلوی بیمار را تشریح می کند، به دو بیماری خاص مربوط نیست، چرا که بسیاری از آنها می توانند هر رنگی ایجاد کنند. در هر دو مورد، ما شاهد درد در ناحیۀ گلو هستیم، که ممکن است بسیار شدید باشد و قورت دادن را برای فرد مشکل کند، ضمناً ممکن است همراه با تب و اغلب سر درد باشد. برخی از انواع آنژین همراه با علائم سرخوردگی یا استفراغ هستند.

آنژین واژه ای است برای درد قفسه سینه که در اثر ، گردش کم خون ، به عضله قلب فشار وارد می شود . بیماری آنژین نشانه ای از بیماری قلبی و عروقی است . اما بیماری آنژین معمولاً در بین مردم با علائمی مانند فشار ، سنگینی ، تنگی و یا درد در قفسه سینه شناخته شده است . آنژین ، که گاهی آنژین صدری هم گفته می شود ، در اثر یک اختلال ناگهانی در سلامت بدن ، رخ می دهد . 

بیماری آنژین معمولاً قابل تشخیص است ، اما گاهی علائم آن ، مانند احساس ناراحتی در قفسه سینه و یا درد سینه با  علائم  مشکلات در هضم ، اشتباه گرفته می شود . اگر بدون دلیل دچار درد در قفسه سینه شدید ، فوراً به پزشک مراجعه کنید .

نشانه های آنژین

–     درد و ناراحتی در قفسه سینه
–    درد بازو، گردن، فک، شانه و پشت قفسه سینه
–    حالت تهوع
–    خستگی
–    تنفس های کوتاه
–    تعریق
–    سرگیجه

پیشگیری از بیماری آنژین

شما می توانید برای پیشگیری از آنژین شیوه زندگی سالم را در پیش بگیرید و اگر در حال حاضر دچار آنژین هستید:
 ترک سیگار
 کنترل بیماریها، از جمله فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت
 داشتن یک رژیم غذایی سالم
 افزایش فعالیت بدنی بعد از تائید پزشک مربوطه
 حفظ وزن سالم
 کاهش سطح استرس

درمان اصلی آنژین بر اساس علائم آن است: داروهایی که تب را پایین می آورند و درد را کم می کنند، و احتمالاً همراه با مواد ضد عفونی کنندۀ گلو. این درمان ها عموماً برای پشت سر گذاردن اوج بیماری کفایت می کنند. مصرف آنتی بیوتیک ها ثابت نمی کند که آنژین باکتریایی است، باکتریایی بودن آنژین به راحتی و به سرعت به کمک یک معاینه توسط پزشک معالج هنگام مراجعه تشخیص داده می شود. اگر پزشک تان برای شما آنتی بیوتیک تجویز کرد، درمان را تا انتها پیگیری کنید و به بهانه اینکه علائم از بین رفته اند، مصرف داروها را متوقف نکنید. ناتمام رها کردن دورۀ درمان، بهترین روش برای به وجود آوردن باکتری های مقاوم به درمان است ! 

گردآوری: بخش سلامت آکاایران