حدود ۳۰۰۰ سال قبل ( ۹۰۰ سال قبل از میلاد ) سه دانشمند بزرگ به نامهای Charaka ، Sushruta ، Vagbhata اصول آن را از منابعی که وجود داشت، جمع آوری نمودند . کتابهای بر جای مانده از آنان هنوز هم توسط دانشجویان، اساتید و درمانگران این رشته استفاده می شود. بسیاری از صاحبنظران، سیستم آیورودا را بعنوان مادر تمامی روشهای شفابخشی می شناسند

درمان آیورودا برای پاکسازی روده

روده محل اصلی جذب و دفع مواد غذایی است. سلامت روده نقش بسیار تاثیر گذاری را در سلامت فرد ایفا می کند؛ سم زدایی روده از جمله اعمالی است که کمک شایانی را به حفظ سلامت فرد می کند و همچنین گاهی اوقات نیز سبب نجات جان وی می شود. اگر شما می خواهید یک معده ی تمیز داشته باشید و به دنبال یک درمان خانگی هستید که بتواند به عملکرد روده هایتان بهبودی بخشد، نگران نباشید ما آن را به شما معرفی خواهیم کرد. Related image

 

اگر شما کسی هستید که دائما در حال خوردن غذاهای بیرون هستید و یا دائما در حال سفر کردن هستید، مطمئن باشید که روده هایتان پر از سموم و آلودگی شده است.هنگامی که روده های شما پر از سموم و آلودگی شده باشد، بدن شما در معرض این بیماری ها قرار گرفته اند. غذایی که ما میخوریم، نوشیدنی که ما می نوشیم و حتی هوایی که ما آن را نفس می کشیم ممکن است با انباشته شدن میکروب هایی که از طریق آنها به بدن ما ما وارد میشوند، ما را دچار بیماری های جدی کنند.

در ادامه نسخه ای قوی از روش آیورودا را که روده شما را پاک سازی میکند ارائه میدهیم .در ادامه با آکاایران همراه باشید.

طرز تهیه درمان خانگی و پاکسازی روده از تمام سموم :

1.آب سیب:1 چهارم فنجان

2. آب لیمو ترش:1 چهارم فنجان

3. نمک: 1 دوم قاشق چایخوری

با این درمان خانگی شما می توانید به پاکسازی روده های تان کمک بسزایی کنید و اگر به طور منظم آنرا مصرف کنید، بدانید تاثیر خود را بر روی شما خواهد گذاشت.

علاوه بر این،شما باید از تمیزی و پاکی غذایی که می خورید اطمینان کافی را داشته باشید سپس آن را میل کنید در غیر اینصورت شما بی جهت از این درمان خانگی استفاده میکنید و هیچ تأثیری بر روی شما و خواهد گذاشت.

آب سیب غنی از آنتی اکسیدان ها می باشد که می تواند سرعت عملکرد روده ها را بهبود بخشد و در نتیجه روده هایتان تمیز میشود.

ترکیبی از آب لیمو ترش و نمک،که هر دو ماده طبیعی که داره اسید می باشند در از بین بردن سموم روده ها کمک به سزایی می کند.

Image result for ‫پاکسازی روده‬‎

روش آماده سازی:

تمام مواد تشکیل دهنده را در یک فنجان بریزید و خوب هم بزنید سپس آنها را هر روز صبح و بعد از شام به مدت 1 الی دو هفته مصرف کنید.