آکاایران: این گیاه خواب آور ترین گیاه دنیا است

آکاایران:  یک کارشناس طب سنتی خواب آورهای گیاهی را تشریح کرد و گفت: مصرف غذاهای نفاخ, چرب, سرخ کرده و به اصطلاح غذاهای سنگین و غلیظ خود عامل بی خوابی است

مجله مراحم; به گزارش سلامت نیوز سید جواد علوی درباره خواب آورهای گیاهی, اظهار داشت: در طب سنتی گیاهان مختلفی وجود دارد که به خواب راحت و بی خوابی کمک می کند.

به گفته وی گیاه اسطوخودوس ازدیدگاه طب سنتی گیاه ضد خستگی و استرس است, مصرف آن می تواند به پاکسازی مغز از اخلاط مضر کمک کرده و آرامش بخش بسیاری خوبی است. اسطوخودوس اضطراب و بی خوابی را کاهش می دهد و باعث افزایش کیفیت خواب می شود البته لازم به ذکر است که برای افراد سرد مزاج بسیار خوب است و افراد گرم مزاج از مصرف زیاد آن خودداری کنند.

این کارشناس طب سنتی اضافه کرد: بابونه از دیدگاه طب سنتی دارای طبع گرم و خشکی است یکی از بهترین گیاهان دارویی برای رفع کاهش اضطراب و بی خوابی است البته بسیاری از سرد مزاجان که احساس کسالت و ناخوشی دارند, مصرف بابونه بسیار برای آنها خوب است؛ بابونه برای رفع مشکلات گوارشی نیز بسیار مفید است.

علوی ادامه داد: گل ساعتی یا گل راعی گیاهی آرام بخش و خواب آور است که نوشیدن دمنوش برای رفع ناراحتی های اعصاب بسیار مفید است که علاوه بر کاهش اضطراب و استرس به خواب راحت کمک می کند.

وی بیان داشت: سنبل الطیب یا علف گربه گیاهی است که از زمان های گذشته برای رفع اضطراب و آرامبخشی استفاده می شده و برای بی خوابی نیز بسیار عالی است البته گیاهانی که نام برده شد برای رفع بی خوابی سردمزاجان بسیار عالی است.

این کارشناس طب سنتی افزود: مصرف غذاهای نفاخ, چرب, سرخ کرده و به اصطلاح غذاهای سنگین و غلیظ خود عامل بی خوابی است, وجود نفخ در سیستم گوارش مانع خواب عمیق و راحت می شود.

سلامت نیوز: آشنایی با خواب آورهای گیاهی

منبع :