آکاایران: نانوذرات ها می توانند برای سلامتی مضر باشند

پژوهشگران مرکز تحقیقاتی غذا و کشاورزی ام. یو( MU ) واقع در دانشگاه میسوری آمریکا می گویند با توجه به اینکه برخی از انواع نانوذرات های موجود در محصولات غذایی و بهداشتی می توانند برای بدن خطرناک باشند آنان موفق به کشف یک روش جدید برای شناسایی نانوذرات سمی شدند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان فاقد مرز، در سال های اخیراستفاده از نانوذرات در صنایعی از جمله تصفیه آب آشامیدنی، بسته بندی مواد غذایی، مواد آرایشی و بهداشتی و آفت کش ها به طور وسیعی رایج شده است.

به عنوان مثال نانوذرات نقره دارای قابلیت سرکوب ارگانیسم های مضر هستند؛ این نانوذرات توسط کشاورزان به عنوان آفت کش، در مزارع مورد استفاده قرار می گیرند.

با این وجود هنوز اطلاعاتی مبنی بر سالم بودن یا مضر بودن آن برای انسان و محیط زیست موجود نیست.

محققان دانشگاه میسوری به تازگی موفق به کشف یک روش قابل اعتماد برای تشخیص نانوذرات سمی  شده اند.

مدیر این پروژه تحقیقاتی در این مورد گفت : در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ محصول در بازار وجود دارد که در آن به نحوی از نانوذرات استفاده شده است ولی با اطمینان نمی توان گفت که تمام این محصولات بی خطر هستند ولی این روش جدید قادر به شناسایی و تعیین میزان این مواد سمی، در تمام محصولات در کمترین زمان ممکن است.

محققان کار خود را با یک گلابی آغاز کردند و آن را درنانوذرات نقره غوطه ور کردند. پس از آن این گلابی بارها و بارها در طول چهار روز توسط آب و محلول های مختلف شست وشو داده شد. نتیجه محققان را متعجب کرد چراکه تمام نانوذرات در پوست گلابی وجود داشتند و نانوذرات ریزتر علاوه بر پوست به بافت های آن نیز نفوذ کرده بودند.

در ادامه این تحقیقات آمده است که نانوذرات نقره بسیار خطرناک هستند و به راحتی به بدن نفوذ می کنند و همراه با گردش خود و غدد لنفاوی در سراسر بدن پخش می شوند و درنهایت به نقاط حساسی چون قلب؛ مغز، کبد و طحال می رسند.

نانوذرات کوچکتر، موذی تر و خطرناک ترند.

استفاده از نانوذرات در صنایع بسته بندی، به محتویات بسته نیز نفوذ می کنند و برخی برای سلامتی به شدت مضر هستند.

نحوه تشخیص نانوذرات سمی توسط این تیم تحقیقاتی بسیار محرمانه است و هیچ اطلاعاتی در این زمینه منتشر نشده است ولی به محض تکمیل در اختیار سازمان غذای آمریکا قرار خواهد گرفت.

گزارش کامل این تحقیقات در شماره اخیر نشریه Journal of Agricultural and Food Chemistry به چاپ رسیده است.

.

منبع :