آنجلینا جولی درباره جدایی از برد پیت صحبت کرد و از شجاعت فرزندانش در برخورد با این موضوع تقدیر کرد.

بازیگر برنده جایزه اسکار درباره ابتلایش به «فلج بل» نیز صحبت کرد اما درباره دلایل ابتلای به آن چیزی نگفت. او که از طب سوزنی برای غلبه بر بیماری اش استفاده می کند گفت: «در حقیقت حالا بیشتر احساس زن بودن می کنم. من در انتخاب هایم هوشیار عمل کردم و همواره اولویتم خانواده بوده است. من کنترل زندگی و سلامتم را در دست دارم. این چیزی است که زن را کامل می کند.»

آکاایران: فلج بل چیست؟ /آنجلینا جولی به فلج بل مبتلاست

در «فلج بل» عضلات صورت به صورت ناگهانی و به طور موقت فلج می شوند.

او درباره تاثیر سبک زندگی بر سرانجام ازدواجش گفت: «سبک زندگی ما به هیچ وجه منفی نبود. مشکل سبک زندگی ما نبود. سبک زندگی ما فرصتی شگفت انگیز برای بچه های ما بود و آن ها را به شش فرد معقول و پرتوان تبدیل کرد. من به آن ها افتخار می کنم.»

آنجلینا جولی یکسال گذشته را مشغول ساخت فیلم «نخست پدرم را کشتند» بود. فیلمی که درباره لانگ اونگ یکی از نخستین دوستان جولی در کامبوج و از شاهدان جنایات خمرهای سرخ است. جولی نخستین بار در کامبوج پسربچه ای به نام مداکس را به فرزندی پذیرفت و سپس شهروند این کشور شد.

کارگردان «شکست ناپذیر» که سال پرمشغله ای را پشت سر گذاشته است، اعلام کرد که برنامه ای برای ساخت فیلمی تازه ندارد. او در این باره گفت: «قصد دارم بیشتر به خانه و خانواده ام برسم. به درخواست فرزندانم قصد دارم کلاس آشپزی بروم. هر شب با این فکر به خواب می روم که آیا امروز مادر خوبی بودم یا نه؟»

***

بیوگرافی آنجلینا جولی

فلج عصب زوج هفتم مغزی یا عصب صورتی منجر به فلج بل (Bell’s palsy) می شود. در این حالت عضلات صورت به صورت ناگهانی و به طور موقت فلج می شوند، اغلب تنها یک طرف صورت را گرفتار می کند. درگیری عصب صورتی معمولاً به تنهائی یک بیماری نیست بلکه علامتی از یک بیماری دیگر است مانند عفونت، آسیب و یا تومور عصب صورتی. فلج خودبخودی عصب فاسیال فاقد شواهد سایر بیماری ها، فلج ایدیوپاتیک بل نامیده می شود. اگر چه دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد فلج بل دارای یک مکانیسم ایمنی التهابی ویروسی است. این بیماری در هر گروه سنی رخ می دهد ولی در ۴۰-۲۰ سالگی شایع تر است. در یک جمعیت صدهزار نفری سالانه ۲۰-۱۰ مورد از آن رخ می دهد.

علائم فلج بل شامل: ضعف در یک طرف صورت، انقباضات کوتاه مدت عضلانی، افتادگی پلک و لب، اشک ریزش و سرازیر شدن آب دهان در طرف مبتلا، خشکی چشم، خشکی دهان، اختلال چشایی و لبخند کج می باشد.

درمان فلج بل

اغلب افراد مبتلا به فلج بل در طول دو تا سه هفته فاقد درمان بهبود پیدا می کنند. موفق ترین شیوه درمان این است که علت آسیب عصبی را شناسایی و برطرف کرد. گاه سی تی اسکن یا ام. آر. آی مغز و الکترومیوگرافی عصب هفتم توصیه می شوند.

اکثریت مبتلایان به فلج صورتی بل در طول سه تا شش ماه کاملاً بی علامت می شوند. اغلب کورتیکواستروئیدهای خوراکی مانند پردنیزولون در درمان به کار می روند مصرف هم زمان یک داروی ضد ویروس مانند اسیکلوویر سبب هم افزایی داروها شده و توصیه می شود.

قطره چشمی متیل سلولز برای سلامت و حفاظت چشمی که مرتباً در معرض محیط اطراف است مفید است.

.

منبع :