آکاایران: درمان زخم معده با داروهای گیاهی

درمان زخم معده با داروهای گیاهی زمانی که میزان اسید معده زیاد باشد یا مخاط پوشش دهنده معده به اندازه کافی ترشح نشوند، اسید معده می تواند باعث زخم معده شود. باکتری نیز یکی از مهمترین علل بروز زخم معده است.در صورتی که زخم معده به دلیل وجود باکتری ایجاد شود، یک دوره هفت روزه آنتی بیوتیک تجویز می شود و پس از آن بیمار به راحتی به زندگی عادی خود ادامه می دهد. علاوه بر درمان با داروهای شیمیایی و آنتی بیوتیک، درمان های خانگی نیز در رفع زخم معده موثر هستند.
در ادامه به چند روش طبیعی و خانگی برای درمان زخم معده اشاره شده است. البته هنگام استفاده از این روش ها باید توجه داشت که این راهکارها جایگزین داروهای تجویز شده نیستند؛ بلکه درمان را تسریع می کنند؛ از طرفی در صورت مشاهده واکنش های آلرژیک توصیه نمی شوند.

آکاایران: درمان زخم معده با داروهای گیاهی | سلامت

درمان زخم معده با داروهای گیاهی

۱-مخلوط آب هویج و کلم
کلم حاوی مقادیر بالای ویتامین C است که به بهبود زخم معده کمک می کند. از طرفی هویج دارای ترکیبی به نام ویتامین U است. ویتامین U در واقع ویتامین نیست٬ این ترکیب در اکثر مواقع برای تشریح آنزیم متیلمتیونین استفاده می شود و برای تسکین و درمان زخم به کار می رود. ترکیب هویج و کلم در درمان زخم معده تاثیر فوق العاده ای دارد. برای این منظور کافیست کلم و هویج را به مقدار مساوی درون مخلوط کن بریزید و قبل از هر وعده غذا و قبل از خواب میل کنید. تکرار این رژیم غذایی به مدت چند هفته در درمان زخم معده موثر است.
۲-شیرین بیان
مطالعات نشان می دهد شیرین بیان سبب افزایش مخاط پوشش دهنده معده می شود و معده را در برابر اسید آن محافظت می کند. این گیاه دارویی علاوه بر پیشگیری از ابتلا به زخم معده، در درمان آن موثر است. عصاره این گیاه به صورت مایع و پودر در بازار وجود دارد و قابل استفاده است.
۳-موز
موز حاوی ترکیبات ضد باکتری است و مصرف سه عدد موز در روز به درمان زخم کمک می کند. برای ضد عفونی کردن معده و درمان التهاب آن می توان موز را با عسل طبیعی مخلوط و میل کرد.

.

منبع : bijame.com