آکاآپ: بهترین شل کننده های عضلانی طبیعی که به کاهش التهاب، درد عضلات و اسپاسم کمک می کنند شامل زعفران، کورکومین در زردچوبه، زنجبیل، دارچین، چای سیاه، چای بابونه و آب انار می شود. راه های ریلکس کننده طبیعی دیگر ماهیچه ها شامل کندر، کاپسایسین (فلفل قرمز) و برنج است.

ریلکس کننده طبیعی عضلات

در کتاب “ورزش های مبتنی بر گیاهان مغذی، استراتژی های ویژه سوخت رسانی برای تمرین، ریکاوری و اجرا”، نویسندگان و متخصصان رژیم، مت روسسینو و آنت لارسون-مایر می گویند که مدارک قابل توجهی وجود دارد که پلی فنول های موجود در میوه ها، سبزیجات و چای ها نقش مهمی در کاهش التهاب دارند و مطالعات متعددی برای تحقیقات انجام شده است که از تاثیر ریلکس کننده های طبیعی عضلانی که می تواند به عنوان مکمل دارو استفاده شود می گوید و دارای حداقل عوارض جانبی روی بدن انسان است.

ریلکس کننده های برتر طبیعی عضلات و ماهیچه ها

بگذارید لیستی از برترین ریلکس کننده طبیعی عضلانی را مورد بررسی قرار دهیم.

زعفران

زعفران گیاهی باستانی است که دلیل تمایز آن رنگ طبیعی و عطر گلی در دنیای آشپزی است. در حالی که زعفران
سالهاست که در طب سنتی ایران مورد استفاده قرار می گیرد، این گیاه اکنون در حال بررسی برای ویژگیهای ضد عفونی اش است. یک مطالعه در سال 2015، منتشر شده در مجله بالینی پزشکی ورزشی، نشان داد که مکمل خوراکی یا
کپسول زعفران (300 میلی گرم در روز) 7 روز قبل و 3 روز بعد از ورزش به جلوگیری از درد عضلات در دانشجویان پسر کمک کرد. همچنین، یک مطالعه حیوانی نشان داد که فلاوونوئیدها، تانین ها و آنتوسیانین های موجود در زعفران دارای اثرات ضد درد هستند. در اشکال متفاوتی می توانید زعفران را به عنوان یک آرامش بخش و ریلکس کننده ماهیچه از طریق خوردن استفاده کنید. مکمل ها، استفاده از روغن زعفران یا نوشیدن چای زعفران همگی موثرند. زنان باردار به دلیل توانایی تحریک رحم باید از مصرف آن خودداری کنند.

12 ریلکس کننده برتر طبیعی برای عضلات و ماهیچه ها12 ریلکس کننده برتر طبیعی برای عضلات و ماهیچه ها

زردچوبه

محققان دریافته اند کورکومین، که یک رنگدانه زرد طبیعی در زردچوبه است می تواند به عنوان یک جایگزین طبیعی برای داروهای غیراستروئیدی مانند آسپیرین، ایبوپروفن و ناپروکسن برای درمان التهاب استفاده شود. مقدار توصیه شده 400-600 میلی گرم است که سه بار در روز مصرف می شود. مطالعات بین المللی عنوان می کند که عوارض جانبی اندک است. با این حال دوز بالا می تواند باعث زخم معده شود. از طرف دیگر می توانید از ترکیب زردچوبه با دوزهای پایین تر داروهای غیراستروئیدی استفاده کنید. می توانید یک فنجان چای زردچوبه یا شیر زردچوبه ریلکس کننده را برای کاهش اسپاسم عضلات امتحان کنید.

زنجبیل

مصرف روزانه زنجبیل خام و مکمل زنجبیل، به کاهش درد عضلات متوسط تا بزرگ کمک می کند. محققان نتیجه گرفتند که زنجبیل دارای اثرات ضد حساسیت بر افرادیست که از درد استئوآرتریت رنج می برند. علاوه بر این، همچنین می تواند به کاهش پیشرفت درد عضلات کمک کند. می توانید از مکمل های ریشه زنجبیل، پودر زنجبیل خشک، ژل های ضد درد حاوی زنجبیل استفاده کنید یا از آروماتراپی روغن زنجبیل بهره مند شوید. چای زنجبیل زردچوبه، یک ریلکس کننده ماهیچه است که به راحتی در خانه تهیه می شود.

دارچین

دارچین یک عامل ضد التهاب قوی است. طبق یک مطالعه، لیستی از 115 ماده غذایی مورد آزمایش قرار گرفته است. آلدهید دارچین، ماده ای شیمیایی است ترکیباتی که به دارچین عطر و خاصیت و ویژگی خاص خود را می دهد و علائم زیستی مرتبط با آلودگی را مهار می کند. یک مطالعه منتشر شده در ژورنال بین المللی پزشکی پیشگیرانه که منتشر شده است نشان می دهد دارچین و زنجبیل، هنگامی که به ورزشکاران زن تجویز می شود، به کاهش درد عضلانی آنها کمک می کند. اگرچه دارچین به شکل کپسول موجود است (1000 میلی گرم)، اما مصرف آب دارچین یا چای دارچین نیز می تواند به تسکین ماهیچه ها و اسپاسم و تقویت روحیه کمک کند. استفاده از روغن دارچین را نیز در نظر بگیرید که تنش در عضلات را تسکین می دهد.

چای سیاه

چای سیاه به دلیل توانایی آن در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می گیرد و ماهیچه ها را گرم می کند. همچنین، تئافلاوین ها که آنتی اکسیدان های پلی فنول هستند که در عصاره چای سیاه یافت می شود، دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد التهاب هستند.
داده های حاصل از یک مطالعه متقاطع تصادفی نشان داد مصرف عصاره چای سیاه غنی شده از تئافلاوین باعث افزایش سرعت ریکاوری بعد از دوره های با شدت بالا در تمرینات بی هوازی می شود. در حالی که قرص عصاره چای سیاه موجود است، شما همچنین می توانید از تینکچر چای سیاه نیز فاقد شیر و شکر استفاده کنید که باعث کاهش حملات دردناک در عضله می شود.

آب انار

آب انار یک ریلکس کننده ماهیچه ای طبیعی است که بسیار هم محبوب ورزشکاران است. آب انار حاوی آنتوسیانین ها، فلاونوئیدها و اسید الاژیک است که مسئول خواص ضد عفونی کننده می باشند. یک مطالعه حیوانی در سال 2015 نشان داد عصاره انار به مهار سیستم عصبی و برخی محرک های مضر یا به طور بالقوه مضر کمک می کند. در یک مطالعه دیگر منتشر شده، آب انار به کاهش مقدار مشخصی از ضعف و درد عضلات در هفده مرد که تمرین مقاومتی می کردند، کمک کرده است. با این حال، برای تشخیص اثرات آن تحقیقات بیشتری لازم است.

12 ریلکس کننده برتر طبیعی برای عضلات و ماهیچه ها12 ریلکس کننده برتر طبیعی برای عضلات و ماهیچه ها

بابونه

چای بابونه، تهیه شده از گل های بابونه، یک داروی سنتی برای اسپاسم عضلات، کمردرد و درد روماتیسم است. طبق گفته پزشکان گیاهی از جمله جوآن بارنز، لیندا اندرسون و جی دیوید فیلیپسون، هر دو گونه آلمانی و رومی دارای اثر ضد اسپاسم هستند. خواص بابونه زیاد است اما با این حال، ممکن است برخی از افراد نسبت به آن حساسیت نشان دهند.

آب هندوانه

یک مطالعه منتشر شده در مجله شیمی غذا و کشاورزی نشان داد آب هندوانه به کاهش درد عضلات و ریکاوری قلب در ورزشکاران کمک می کند. L- سیترولین، یک اسید آمینه طبیعی است که در آب هندوانه موجود است و مسئول تسکین درد عضلات بعد از ورزش می باشد.

EFA های امگا 3 (روغن ماهی)

براساس تحقیقات منتشر شده در مجله جراحی مغز و اعصاب، مکمل های روغن ماهی EFA امگا 3 می توانند یک جایگزین مطمئن تر برای NSAIDs (داروهای ضد عفونی غیر استروئیدی) برای درمان گردن درد حاد و یا پشت درد مزمن حاد باشد. محققان همچنین دریافتند که مصرف 1200 میلی گرم در روز  EFA امگا 3 به طور مداوم اثری معادل ایبوپروفن در کاهش درد آرتریت دارد.

کندر

کندر یکی از گیاهان باستانی و با ارزش در آیورودا، مخصوصاً به دلیل خاصیت ضد التهابی اش است. به گفته مجله علوم دارویی هندی، تحقیقات از یک کارآزمایی بالینی نشان داد این گیاه می تواند به کاهش درد مفاصل کمک کند. همچنین در کاهش درد سیاتیک هم مفید است.

12 ریلکس کننده برتر طبیعی برای عضلات و ماهیچه ها12 ریلکس کننده برتر طبیعی برای عضلات و ماهیچه ها

کپسایسین (فلفل چیلی)

فلفل های چیلی توسط آمریکایی های بومی برای مصارف مختلف دارویی طی سالها استفاده شده اند. کپسایسین به دلیل آلکالوئید طبیعی که در آن موجود است گیاهی دارای خاصیت ضد حساسیت و یک شل کننده عضلانی طبیعی موثر است. کرم های کپسایسین فاقد نسخه برای معالجه و درد کمر در دسترس می باشد.

درمان سنتی ایکا (مخفف کلمات استراحت، یخ، کمپرس و ارتفاع)

روش های سنتی برای درمان دردهای اسکلتی عضلانی شامل استراحت، یخ، کمپرس، و ارتفاع است. اگر احساس اسپاسم عضلانی دارید، توصیه می شود ابتدا استراحت کنید و از منطقه آسیب دیده محافظت کنید و از هرگونه حرکات شدید جلوگیری کنید. یک بسته یخ روی عضله بگذارید که در حالت عادی ریلکس کننده عضلات است و ورم را کاهش می دهد. استفاده 10-20 دقیقه ای از بسته یخ برای 3 بار در روز کمک خواهد کرد. بسته یخ یا کمپرس منطقه آسیب دیده به کاهش تورم کمک می کند. با این حال، بهتر است در صورت بروز اثر بی حسی خود را به پزشک نشان دهید. ارتفاع دادن به منطقه آسیب دیده به طوری که آن را بالاتر از سطح قلب خود نگه دارید در به حداقل رساندن ورم کمک می کند. درمان ایکا می تواند اولین گام برای جلوگیری از وخیم تر شدن آن باشد. توصیه می شود برای درمان دردهای شدید و حاد با پزشک خود مشورت کنید.

organicfacts

.

منبع : 7ganj.org