آکاایران: یکی از پرطرفدارترین محصولات حیوانی که روی میزهای صبحانه دیده می شود، تخم مرغ است، اما آیا مصرف زیاد تخم مرغ و محصولات دارای کلسترول با بیماری های قلبی و عروقی ارتباط دارد؟

تخم مرغ یک بار دیگر خبرساز شده است، یکی از مطالعات نوین انجام شده نشان می دهد که مصرف منظم تخم مرغ در صبحانه می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد. این مطالعه بزرگ که در طولانی مدت انجام شد و نتایج آن در تاریخ 15 مارس در مجله JAMA منتشر شد، نشان داد که مصرف 3 تا 4 تخم مرغ در طول هفته می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی را تا 6 درصد و خطر مرگ را برای افراد در طول دوره آزمایش تا 8 درصد نسبت به افرادی که تخم مرغ مصرف نمی کنند، افزایش دهد.

محققان اظهار داشته اند که این مشکل می تواند ناشی از کلسترول باشد؛ به نظر می رسد مصرف 300 میلی گرم کلسترول به صورت روزانه می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 17 درصد افزایش دهد و تا 18 درصد احتمال مرگ را در طول دوره آزمایش و در مقایسه با افرادی که کلسترول مصرف نمی کنند، بالا ببرد.

یافته های نوین محققان با آخرین دستورالعمل های تغذیه ای ایالات متحده آمریکا که در سال 2015 میلادی منتشر شد، متناقض است؛ وزارت بهداشت و خدمات انسانی و وزارت کشاورزی آمریکا در این دستورالعمل متذکر شده اند که آمریکایی ها نباید نگران محدود کردن مصرف کلسترول باشند.

آکاایران: آیا مصرف تخم مرغ با بیماری های قلبی ارتباط دارد؟

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه فاینبرگ بر این باورند که آمریکایی ها باید مصرف کلسترول و تخم مرغ خود را محدود کنند، همچنین باید دستورالعمل های تغذیه ای مصرف کلسترول فعلی هم مورد ارزیابی مجدد قرار بگیرد. بنابراین چه چیزی برای وعده صبحانه مناسب خواهد بود؟ تخم مرغ یکی از غذاهایی ست که دارای مقدار زیادی کلسترول است، در واقع هر زرده تخم مرغ دارای 186 میلی گرم کلسترول بوده که معمولا توسط آمریکایی ها استفاده می شود.

دکتر اندرو فریمن، مدیر برنامه پیشگیری از بیماری قلبی و عروقی در بیمارستان شهر دنور آمریکا اظهار داشت:

او در مصاحبه با Live Science افزود:

دلایل روشنی وجود دارد که نشان می دهد مصرف محصولات حیوانی و محصولات دارای میزان بالای کلسترول باید در رژیم غذایی محدود شوند.

با این که محققان در برخی از مطالعات قبلی موفق به یافتن رابطه ای قطعی میان تخم مرغ و بیماری های قلبی و عروقی نشدند، اما در این مطالعه نوین توانستند با تمرکز بر روی این مورد، رابطه ای نوین بیابند که نشان می دهد باید مصرف تخم مرغ جهت کنترل میزان کلسترول، محدود شود.

دانا هونس (Dana Hunnes)، دندانپزشک ارشد مرکز پزشکی رونالد ریگان در لس آنجلس اظهار داشت:

این مطالعه کار خوبی در تجزیه داده ها و تعیین کلسترول رژیم غذایی به عنوان یک بخش فردی و یک بخش مستقل رژیم غذایی انجام داده است.

دکتر ست مارتین (Seth Martin)، متخصص قلب و عروق و استادیار پزشکی دانشکده جان هاپکینز اظهار داشت:

این مسئله به یک موضوع مهم و مورد بحث در بین بیماران تبدیل شده است. وجود داده های واضح تر می تواند برای بیماران و تهیه دستورالعمل های نوین مفید باشد و این موضوع بسیار خوبی ست.

برخی از سردرگمی هایی که درباره میزان مصرف کلسترول در رژیم های غذایی اتفاق افتاده است به دو بیانیه متناقض مربوط بوده که در سال 2015 میلادی منتشر شدند؛ یکی از دستورالعمل ها بیان می کند که نیازی به محدود کردن مصرف کلسترول نیست و یکی دیگر نشان می دهد که افراد باید مصرف کلسترول خود را در رژیم های غذایی محدود کنند.

دانا هونس افزود:

دستورالعمل های منتشرشده توسط وزارت کشاورزی و بهداشت آمریکا را نمی توان تایید کرد، زیرا این مسائل به تولید و صنعت مرتبط بوده و نمی توان رژیم های غذایی تعیین شده را از روی دلسوزی و به دور از تعصب دانست.

آیا مصرف تخم مرغ با بیماری های قلبی ارتباط دارد؟ آیا مصرف تخم مرغ با بیماری های قلبی ارتباط دارد؟

مهم است به این مسئله توجه داشته باشید که یافته های به دست آمده را نباید به معنای قطع مصرف تخم مرغ دانست. دکتر Satjit Bhusri متخصص قلب و عروق بیمارستان Lenox Hill بیان کرد:

داشتن مدیریت و رعایت اعتدال در تمام رژیم های غذایی لازم است.

محدود کردن مصرف کلسترول برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند، مهم است.

دکتر هونس اظهار داشت:

با توجه به میزان بیماری های قلبی و مرگ و میر ناشی از بیماری های مزمن در ایالات متحده آمریکا، بهتر است که مصرف بیش از اندازه تخم مرغ در طول هفته، علی الخصوص برای کسانی که دچار سایر شرایط و بیماری های مزمن هستند، کنترل شود.

محققان معتقدند که بیشترین میزان کلسترول موجود در تخم مرغ مربوط به بخش زرده آن است، بنابراین بخش سفید تخم مرغ را می توان مفید دانست. لازم به ذکر است که فقط یک ارتباط میان تخم مرغ و بیماری قلبی پیدا شده است و نمی تواند ثابت کند که تخم مرغ به صورت مستقیم بر روی این بیماری تاثیرگذار خواهد بود، همچنین این مطالعه در یک نقطه زمانی انجام شده و به همین علت ممکن است نتایج قطعی نباشد.

منبع :livescience
.

منبع : gadgetnews.ir