آکاایران: مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو از ممنوعیت واردات ۴۰۰ محصول تجهیزات و ملزومات پزشکی در سال رونق تولید خبر داد.

سید حسین صفوی مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه وزارت بهداشت مصرف کننده بزرگ تجهیزات پزشکی گفت: وزیر بهداشت در خصوص حمایت از محصولات تولید داخل در سال ۹۳ تولید به همه مراکز درمانی ابلاغ کرده است که باید از محصولات داخلی تا حد امکان استفاده کنند.

صفوی ادامه داد: در صورتی که ملزومات و تجهیزات پزشکی تولید داخل با کیفیت در بازار موجود باشد و تولیدکننده داخلی و توان تأمین نیاز بازار را داشته باشد در این صورت از واردات کالای مشابه داخلی ممانعت خواهد شد‌.

ممنوعیت  واردات ۲۰۰ ملزومات و تجهیزات پزشکی در سال گذشته

مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو درباره حمایت از تولید داخل و رونق تولید در سال ۹۸ اظهار کرد: اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو برای حمایت از توسعه و تولید  محصولاتی که برای واردات محدودیت دارند اقدام کرده‌ است همچنین سال گذشته ممنوعیت واردات ۲۰۰ ملزومات و تجهیزات پزشکی اعلام کردیم.

صفوی از ممنوعیت واردات ۴۰۰ محصول تجهیزات و ملزومات پزشکی در سال ۹۸ خبر داد و گفت:  افزون بر این مراکز درمانی موظف هستند نیاز خود را از تجهیزات و ملزومات پزشکی داخلی تامین کنند و اولویت با خرید محصولات تولید داخل است.

کمک به نقدینگی تولیدکنندگان با تزریق ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی

مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا دارو در مورد موضوع نقدینگی شرکت های تولید کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی اظهار کرد: سال گذشته مقام معظم رهبری برای حمایت از صنعت دارو و تجهیزات پزشکی ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی را به حوزه سلامت تخصیص دادند و این رقم به رونق تولید کمک بسیاری کvد.

صفوی ادامه داد: این ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به بانک مرکزی و بیمه ها تزریق شد و پس از آن دانشگاه های علوم پزشکی رقم ریالی آن را در اختیار شرکت‌های تولیدکننده قرار دادند تا چالش نقدینگی تا حدی تر شود.

مدیر کل اداره تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: البته باید توجه داشت بدهی دانشگاه علوم پزشکی به شرکت های تجهیزات پزشکی همیشه وجود دارد چرا که خرید و پرداخت به طور مداوم و ادامه دار انجام می‌شود اما با کمک یک سال گذشته صورت گرفت مطالبات شرکت های تجهیزات و ملزومات پزشکی تا حدی تعطیل شد.

انتهای پیام/

.

منبع : https:yjc.ir