آکاایران: حیدرزاده گفت: پاسخگویی به استاندارد های فنی و غیر فنی، مهمترین هدف طراحی نرم افزار بانک سوال در مرکز سنجش آموزش پزشکی است.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، آبتین حیدرزاده سرپرست مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور با اشاره به تاثیر مستقیم کیفیت طراحی سوالات آزمون بر ارتقای کیفیت آزمون و تشخیص عملکرد داوطلبان شرکت‌کننده در آن، از تغییر فرآیند دستی طراحی سوالات و مکانیزه شده فرآیند جمع‌آوری و سنجش سوالات برای دستیابی به یک مسیر صحیح و کم خطاتر در مراحل طراحی سوال خبر داد.

وی اظهار کرد: در این راستا، ایجاد بانکی برای ذخیره سوال، ویرایش سوالات اعضای هیئت علمی کل کشور و دفترچه‌سازی اتوماتیک در مرکز سنجش آموزش پزشکی در دستور کار قرار گرفت.

ارتقای کیفیت سوالات  دراثر ایجاد بانک سوال

حیدرزاده با تاکید بر اهمیت ارزیابی و اعتباربخشی فنی و عملکردی محصولات نرم‌افزاری حوزه بانک سوال برای ذینفعان این حوزه، از توجه ویژه به شاخص‌های استاندارد مانند امنیت، کاربرپسند بودن، سادگی کار با نرم‌افزار در راستای توسعه این نرم‌افزار و تاثیر آن بر عملکرد بهینه این محصول یاد کرد که در نهایت، ارتقای کیفیت سوالات طراحی شده را به همراه خواهد داشت.

وی گفت: پاسخگویی به استاندارد‌های فنی و غیر فنی که بتواند موجب سهولت فعالیت مجریان این حوزه باشد به عنوان مهمترین هدف طراحی نرم‌افزار بانک سوال در مرکز سنجش آموزش پزشکی است که دستاورد‌هایی مانند افزایش امنیت، افزایش سرعت، کاهش هزینه‌ها، افزایش دقت و افزایش کیفیت سوالات می‌تواند مهر تائیدی بر اجرای بلامنازع این طرح باشد

حیدرزاده با بیان اینکه این پروژه، افزایش اعتبار آزمون در سطوح بسیار بالا و همچنین افزایش اعتماد داوطلبان را به ارمغان خواهد آورد از اجرایی شدن آن در قالب ۵ فاز اعم از تجزیه و تحلیل، طراحی پایگاه داده سامانه بانک سوال، طراحی اختصاصی و روابط کاربری و پیاده‌سازی سخن گفت.

ثبت‌نام ۶۵۰ نفر از اساتید در سامانه بانک سوال ذخیره

در پایان، سرپرست مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور با ابراز خرسندی از ثبت‌نام ۶۵۰ نفر از اساتید در این سامانه برای اجرای پایلوت فرایند، یادآور شد: تیم برنامه‌نویسی بانک سوال مرکز سنجش آموزش پزشکی در حال بهینه‌سازی نسخه‌ی شماره ۱ برنامه هستند تا علاوه بر قابلیت‌های موجود در سامانه، به قابلیت‌های دیگری نیز مجهز شود و قابلیت‌های نوین در قالب نسخه‌ی شماره ۲ سامانه در بهمن ماه ۱۳۹۸ ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

.

منبع : https:yjc.ir