آکاآپ: کم ­پشتی و نازک بودن ابرو به همان اندازه که پیش تر بی ­اهمیت و طبیعی بود، حالا به یک چالش بزرگ برای خانم­ ها تبدیل شده است چند سالی است که دیگر تاتوهای پررنگ و نازک، جای خود را به ابروهای پرپشت و پهن داده است و هر روز متد تازه­ای برای برآورده کردن این آرزو ارائه می­شود. بنابراین از هاشور، تاتو و سایه ابروهای دائمی که بگذریم با کاشت ابرو در مراکز خدمات زیبایی با کلینیک­ های پوست و مو مواجه می­شویم که در آن­جا با برداشتن پیاز مو از سر، ریشه آن­ها را به ابرو پیوند می­زنند و نقاط خالی را پر می­کنند.

 

دلایل ریزش ابرو 

مزایای کاشت ابرو 

با وجود اینکه این عمل نسبتاً خفیف است، کاشت ابرو می تواند تأثیر به سزایی بر روی ظاهر کلی فرد داشته باشد. اگر از استفاده ی مواد آرایشی برای داشتن شکل مناسب ابرو خسته شده اید این عمل می تواند ابروهایی خوش فرم برای بهبود ظاهر طبیعی صورت به شما ارائه دهد. متخصصین می توانند ابروهای مردان را اصلاح کرده و به آن ها ظاهری خشن و مردانه بدهند و یا برای خانم ها ابروهایی زیبا و ظریف درست کنند.

ازجمله مزایای دیگر این عمل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • بازیابی کامل ابروهای کنده شده
  • بازیابی موهای ابرو بر روی جای زخم
  • زیبایی طبیعی شما را نشان داده و ظاهری لیفت شده به چشم ها می بخشد
  • فرم مناسبی به ابروهای افرادی که به طور طبیعی دچار کم پشتی ابرو هستند می دهد

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

۱. افرادی که فرم و حالت ابروهای آن ها زیبا نیست.
۲. افرادی که روی ابروهای آن ها اثر سوختگی و یا جای بخیه وجود دارد.
۳. افرادی که قبلا تاتو ابرو کرده اند و از فرم ابروهای خود خسته شده اند.
۴. افرادی که به دلیل بیماری خاص قسمتی از موهای ابروی خود را از دست داده اند می توانند برای پر کردن نقاط ابروهایشان از کاشت ابرو استفاده کنند.

آیا من متقاضی مناسبی برای این عمل هستم؟ 

به نقل از متخصصین کلینک کاشت ابرو رازی اکثر افراد می توانند متقاضی مناسبی برای عمل کاشت ابرو باشند ولی همانند اکثر عمل های جراحی الکتیو، فرد باید وضع سلامتی مناسبی داشته باشد تا از بروز عوارض جانبی کاسته شود. افرادی که به دلیل عوامل ژنتیکی، کندن بیش از حد و یا آسیب های فیزیکی ابروهای خود را از دست داده اند بهترین متقاضیان انجام این عمل هستند. در صورتی که به عارضه های پزشکی مثل آلوپسی آرئاتا، آلوپسی فیبروز دهنده ی ناحیه ی فرونتال و یا برخی از عارضه های متابولیک که باعث ریزش موهای ابرو می شوند مبتلا باشید ممکن است از روش های درمانی دیگر نیز به منظور اطمینان از رشد مجدد موها استفاده شود.

هزینه کاشت ابرو طبیعی

مشاوره 

در طی مشاوره با پزشک، شما نتایج مطلوب خود را در میان خواهید گذاشت. بسیاری از بیماران تصاویری از نتیجه ی مورد نظر خود به همراه دارند. طراحی ابروها خاص خود شماست. موقعیت ابروها، تناسب و پرپشتی آن ها به شکل صورت شما و ایده های خودتان بستگی خواهد داشت.

قبل از عمل 

  • ابتدا عکس ها و سوابق پزشکی شما باید به دست تیم جراحی که قرار است عمل شما را انجام بدهند برسد.
  • روز قبل از عمل یک آزمایش خون و تست فشار خون از شما گرفته خواهد شد.
  • از اطلاعات بالا برای تصمیم گیری در مورد مناسب بودن این عمل برای شما استفاده خواهد شد.
  • در روز انجام عمل، خطوطی بر اساس مشاوره ها و طراحی های انجام شده بر روی صورت شما رسم می شوند.
  • شما تصمیم نهایی را در مورد محل خطوط ابرو خواهید گرفت. در برخی از موارد بیمار خطوط پیشنهاد شده توسط جراح را تغییر داده و یک رضایت نامه امضا می کند.
  • درنهایت مقداری از موهای شما تراشیده شده و لباس های شما تعویض می شوند.

فرایند کاشت ابرو به چه شکل است؟

در طول فرایند کاشت ابرو، بیحسی موضعی انجام می‌شود تا بیمار در طول جراحی احساس درد نکند. پس از عمل نیازی نیست که بیمار در مراکز درمانی (کلینیک زیبایی) بستری شود و می‌تواند برای دوره بهبودی به خانه برود.جراح باید برای بدست آوردن نتایج بهینه بیشترین دقت را به خرج دهد چرا که این عمل فرآیند بسیار ظریفی دارد و نیازمند قرار دادن موها در برش‌های بسیار ریز (نیم میلی متری) است که دقیقا در جهت مناسب زاویه بندی شده‌اند و به گونه‌ای قرار می‌گیرند که شبیه رشد طبیعی ابرو باشند.

استفاده از گرافت‌هایی که خیلی ریز تقسیم بندی شده‌اند باعث می‌شود که قرارگیری با کوچکترین برش‌های احتمالی امکان پذیر باشد تا کمترین جای زخم و آسیب دیدگی به موهای قبلی وارد شود.هر ابرو عموما بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ مو نیاز دارد تا ظاهری سالم و طبیعی داشته باشد. تعداد واقعی موهای ابرو به اندازه و ظاهر ابروی کنونی و همچنین نتایج مورد نظر بستگی دارد. هر تار مو باید دقیقا در جای مناسب قرار داده شود و مطابق جهت موهای دیگر ابرو و هم سطح پوست قرار گیرد. موها همچنین باید در فاصله نزدیکی نسبت به یکدیگر قرار داشته باشند تا ابرو کامل و صاف به نظر برسد.

فولیکول‌های مو اهدا کننده با استفاده سوزن‌های بسیار ریز جدا می‌شوند که تضمین کننده این مساله است که بر روی سر یا در ابروی پیوند داده شده هیچ جای زخمی ایجاد نشود.برای بدست آوردن نتایج بهینه، موهای برداشت شده در ابتدا یکی یکی و گاهی اوقات دو تا دوتا پیوند زده می‌شود که شیوه طبیعی رشد ابروها است. از آنجا که از نواحی پوست سر (یک ناحیه معمولی برای برداشت مو پشت گوش‌ها است) به ابرو پیوند زده می‌شود، موی ابرو به صورت دایمی رشد می‌کند و عموما باید ماهی یک بار کوتاه شوند.

نتایح کاشت موی ابرو دایمی هستند و خیلی سریع به تفاوت ایجاد شده پی خواهید برد و پس از چند ماه نتیجه کامل به دست می‌آید. البته رشد مو در افراد مختلف متفاوت است و با تداوم رشد موی کاشت شده، همانند ناحیه اهدا کننده اولیه، باید موها را مرتب کنید تا ظاهری مناسب داشته باشید.

پس از انجام عمل کاشت ابرو باید چه انتظاری داشت؟ 

بلافاصله پس از انجام عمل، ابروهای شما پرپشت تر خواهند شد. نیازی به گرفتن مرخصی نبوده و شما می توانید پس از عمل به فعالیت های روزمره ی خود ادامه دهید. در همه ی عمل های پیوند مو، در طی مراحل اولیه موهای کاشته شده خواهند ریخت. پس از ریختن موها، در هفته های بعدی فولیکول های سالم شروع به رشد کرده و موهای جدید ایجاد می کنند. ممکن است این روند چند ماه طول بکشد ولی نتایج ایجاد شده ارزش این انتظار را خواهند داشت – شما ابروهایی ضخیم، پرپشت و با ظاهری طبیعی خواهید داشت. موی رشد کرده دائمی خواهد بود مگر اینکه فرد به یک عارضه ی پزشکی مبتلا باشد که رشد موها را تحت تأثیر قرار می دهد.

هزینه کاشت ابرو طبیعی در اصفهان

طول دوره ی بهبودی چقدر است؟ 

مدت زمان بهبودی به نوع پوست شما بستگی داشته ولی پیوندها به سرعت ریشه دوانده و قرمزی پوست در حدود 10 روز از بین خواهد رفت.

عوارض کاشتن ابرو

۱. بعد ازکاشت ابروها مقداری خونریزی ایجاد می شود و شاهد دلمه بستن زخم خواهید بود که این مشکل به زودی رفع می شود.
۲. احساس خارش که اگر این احساس بیشتر از یک یا دو روز طول بکشد ممکن است محل کاشت عفونت کرده باشد که باید سریع به متخصص مربوطه مراجعه کنید و این مشکل را درمان نمایید. خارش را می توانید با استفاده از پمادها برطرف سازید که این پمادها باید در طول روز و شب روی سطح محل کاشت مالیده شوند.
۳. ورم دور چشم که به زودی و در عرض یک شب از بین می رود.

 

پوسته ها 

پوسته های کوچکی در اطراف هر موی پیوند زده شده پس از انجام عمل ایجاد می شوند. این پوسته ها باید در هنگام دوش گرفتن به آرامی شسته شوند.
حدود 5 تا 7 روز بعد این پوسته ها ریخته و نقطه های صورتی رنگ کوچکی بر جای می گذارند. موی صورتی اطراف پیوندها معمولاً در طی هفته های بعد از بین رفته و منطقه ی کاشت مو ظاهری طبیعی و بدون جای زخم پیدا خواهد کرد.

خارش 

با بهبود موهای پیوند زده شده، احتمالاً احساس خارش خواهید داشت. همین حالت ممکن است در منطقه ی برداشت مو نیز اتفاق بیفتد. با بهبودی موهای پیوند زده شده ممکن است فرد حس خارش داشته و در منطقه ی برداشت مو نیز احساس سوزش کند که با پمادهای موضعی به سادگی رفع خواهد شد.

تورم 

برای درمان تورم از پردنول استفاده خواهد شد. به علاوه، داروهای مسکن و آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز خواهند شد که باید به مدت 10 روز پس از انجام عمل مصرف شوند. احتمالاً یک اسپری نیز برای فرد تجویز خواهد شد که باید به مدت 7 روز پس از انجام عمل مصرف گردد. بعضاً بسته های مراقبتی نیز به افراد داده می شود که به مدت 3 تا 6 ماه مورد استفاده قرار می گیرند.

آیا محافظت در برابر نور خورشید لازم است؟ 

یکی از موارد احتیاط برای افرادی که عمل کاشت ابرو انجام داده اند، محافظت از منطقه ی گیرنده در برابر نور خورشید و همچنین تمیز کردن منطقه با ملایمت تمام خواهد بود. تلاش های دقیق انجام شده برای برداشت و کاشت هر فولیکول، در صورت عدم مراقبت و قرار گرفتن در معرض نور خورشید از از بین خواهند رفت.

کوتاه کردن دوره ای ابروها ضروری خواهد بود 

تنها تفاوت بین ابروهای طبیعی و ابروهای کاشته شده، ادامه ی رشد آن ها همانند موهای روی سر است. کوتاه کردن دوره ای ابروها به منظور حفظ طول مناسب آن ها لازم خواهد بود. پزشک پس از انجام عمل کاشت ابرو به بهترین شکل ممکن، اطمینان حاصل می کند که بیمار در مورد مراقبت از ابروهای خود اطلاعات کافی دارد.

چه زمانی می توانم دوباره ورزش کنم؟ 

بیماران معمولاً پس از انجام عمل کاشت ابرو، ناراحتی ناچیزی خواهند داشت. شما می توانید در روز بعد از عمل فعالیت های خود را ادامه دهید ولی باید تا چند روز پس از عمل از فعالیت شدید خودداری کنید تا تورم ابروها کاهش یابند.

هزینه ی عمل کاشت ابرو چقدر است؟ 

برای تخمین هزینه ی کاشت ابرو باید عوامل متعددی را در نظر گرفت. برخی از این عوامل عبارت اند از تکنیک مورد استفاده، تعداد پیوندهای موردنیاز، روش های فراوری، تعداد جلسات درمانی و غیره.
کاشت ابرو,مراحل کاشت ابرو

 

۸ نکته مهم درباره ابروهای کاشته شده

۱)می­توانید ابروها را چند ماه بعد از کاشت در صورت رشد مناسب رنگ کنید اما باید صبر کنید تا ریشه­های کاشته شده مستحکم و مقاوم شوند.

۲) اگر رشد موهای شما سرعت خوبی دارد ممکن است زود به زود به اصلاح ابروها نیاز پیدا کنید. چون ریشه ­های کاشته شده در ابرو رشدی متناسب با موهای برداشته شده از سر شما خواهند داشت.

۳) اثر آمپول­های بی­حسی که برای برداشتن پیاز مو در محل برش سر و برای کاشتن آن­ها در اطراف ابروها زده می­شود ممکن است تا چند روز باقی بماند. بنابراین خارش، گزگز یا سردرد بعد از کاشت ابرو گاهی کمی آزاردهنده است.

۴) کاشت ابرو به­ دلیل استفاده از بی­حسی موضعی تقریبا بدون درد است اما معمولا در هنگام زدن آمپول­ها درد را کاملا احساس خواهید کرد.

۵) اگر بخشی از موهای سرتان سفید باشد، طول محل برش برای برداشت پیاز مو کمی بلندتر خواهد بود تا با برداشتن موهایی با ریشه مشکی رنگ آن­ها برای کاشت ابرو استفاده کنند.

۶) دو تا سه روز بعد از عمل کاشت باید از مسکن و داروی ضد التهاب استفاده شود که پزشک متخصص تجویز خواهد کرد. به علاوه آمپول و چند قرص تقویت رشد مو که هر پزشک با توجه به نیاز بیمار، مصرف آن را حتما توصیه می­کند.

۷) قیچی کردن ابروهای کاشته شده چند ماه بعد از کاشت موردی ندارد اما باید اجازه دهید تا طول و ضخامت ابروها به انتظارات واقعی­ شما نزدیک شود و در نهایت بعد از رشد طبیعی به سراغ اصلاح آنها بروید

۸) اگر رشد ابروها غیرطبیعی و به اصطلاح سیخ سیخ یا ژوليده است، موضوع را با متخصص مربوطه مطرح کنید و علت را جویا شوید. چون در بیشتر موارد این گره­خوردگی و رشد خارج از فرم ابروها بعد از کاشت ترمیم­نشدنی و دردسرساز خواهد بود.

سؤالات متداول 

آیا از موهای خود من برای کاشت ابرو استفاده خواهد شد؟ 

بله. مقدار کمی از موهای روی سر شما برداشته شده و در منطقه ی کم پشت کاشته می شوند. موقعیت ابرو به شکل هنرمندانه ای طراحی شده و پیوندها در زاویه های خاصی کاشته می شوند تا الگوی رشد آن ها همانند ابروهای طبیعی فرد باشد.

چه خطراتی ممکن است در طی عمل کاشت ابرو وجود داشته باشند؟ 

این عمل بسیار کم خطر بوده ولی در موارد نادر ممکن است موهای کاشته شده در جهت متفاوتی رشد کنند. در صورت بروز این مشکل، می توان جهت رشد موها را عوض کرد تا همه ی موها در یک جهت رشد کنند. با این حال در بدترین شرایط می توان مو را کند. تورم نیز احتمالاً ایجاد خواهد شد که در عرض چند روز از بین می رود.

آیا این عمل دردناک است؟ 

این عمل دردناک نخواهد بود چراکه جراح از داروی بی حسی استفاده می کند. با این حال زمانی که اثر داروهای بی حسی از بین برود فرد احساس سوزش می کند که می توان این مشکل را با تجویز دارو برطرف کرد.

چه تعداد پیوند مو برای عمل کاشت ابرو لازم است؟ 

برای پوشاندن جای زخم ممکن است 10 تا 20 عدد پیوند کافی باشد. برای فرم دهی به ابرو بین 50 تا 250 پیوند در هر ابرو لازم خواهد بود. این تعداد بسته به حجم، تراکم و شکل ابرو متفاوت خواهد بود.

عمل کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟ 

معمولاً این عمل 4 تا 5 ساعت زمان لازم دارد و در برخی از کلینیک ها تا 6 ساعت نیز طول می کشد ولی زمان لازم به طور کلی به تعداد پیوندها بستگی خواهد داشت. نیمی از زمان صرف برداشت موها و نیمی دیگر صرف کاشت آن ها خواهد شد.

آیا در صورت ابتلا به ایدز می توانم عمل کاشت ابرو را انجام دهم؟ 

بله. پزشک وضعیت سلامتی شما را در نظر گرفته و تنها زمانی عمل را انجام می دهد که برای خود بیمار خطری نداشته باشد.

آیا در صورت ابتلا به آلوپسی آرئاتا می توانم عمل کاشت ابرو را انجام دهم؟ 

اکثر موارد آلوپسی آرئاتا باعث عدم موفقیت عمل های پیوند مو می شوند. با این حال در برخی از موارد می توان این کار را انجام داد. عوامل زیادی را باید در نظر گرفت. اگر در اثر آلوپسی موهای ابروی خود را از دست داده اید پزشک نمی تواند کمکی به شما بکند.

تا چه وقت باید مرخصی بگیرم؟ 

اکثر افراد پس از انجام عمل کاشت ابرو یک هفته مرخصی می گیرند چراکه این کار خطر آسیب دیدن پیوندها را کاهش می دهد. البته در صورت نیاز می توانید چند روز پس از انجام عمل به سر کار خود بازگردید.
آیا کاشت ابرو فقط برای زنان مناسب است؟ 
می توان عمل کاشت ابرو را هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام داد. البته اکثر افرادی که از این عمل استفاده می کنند خانم هستند. این یک فرصت بسیار عالی برای به دست آوردن دوباره ی اعتماد به نفس است. شما می توانید با انجام این عمل ابروهایی که همیشه در آرزوی آن بوده اید را داشته باشید.