آکاآپ: شکستن و پوست پوست شدن ناخن ها از کمبود کلسیم است در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات پزشکی و بهداشتی آکا, می‌توانید با از علایم تا درمان پوست پوست شدن ناخن ها آشنا شوید.با ما همراه باشید.

شکستن ناخن‌ خیلی رایج است و با بلندی انها ارتباط مستقیم دارد و طبق معمول در بیست تا سی درصد افراد جامعه ، خصوصا خانم‌هاي چهل تا پنجاه ساله ، اتفاق می‌افتد .

رشد ناخن ها ، اغلب در سنین ده تا چهارده سالگی ست و از بیست سالگی به بعد ، به تدریج رشد آن ها کمتر میشود و احتمال شکستن ناخن بالا می رود . به‌ طور متوسط ، ناخن ها روزی یک ‌دهم میلی ‌متر رشد میکنند یعنی حدود سه میلیمتر ، دریک ماه ! رشد ناخن‌هاي پا هم تقریبا یک‌ سوم ناخن‌هاي دست می باشد . شکستن ناخن‌ خیلی رایج است و با بلندی آن ها ارتباط مستقیم دارد و طبق معمول در بیست تا سی درصد افراد جامعه ، خصوصا خانم‌هاي چهل تا پنجاه ساله ، اتفاق می‌افتد .

 

دلایل و راه های جلوگیری از شکستن ناخن

مهم ترین علت شکستن ناخن ها : گاهی به سبب خیس و خشک شدن دستها با مواد قلیایی مثل شوینده هاست و یا ضربه هاي کوچک به ناخن ها در اثر برخورد با وسایل آشپزخانه ، که بسیار رخ می دهد .

همچنین زمینه هاي ارثی ، بیماری خشکی پوست ، کم خونی ، فقر آهن و کاهش روی در بدن ، که می تواند از علل شکستن ناخن ها باشد .

اینروزها ، انجام دادن کارهای زیبایی روی ناخن مانند مانیکور کردن یا استفاده از ناخن هاي مصنوعی یا کاشت ناخن ، سبب شکنندگی ناخن ها می شود . همچنین استفاده زیاد از لاک ها و یا استون هم ، درکنار کاهش گردش خون در ناخن ها ، موجب شکستن انها میشود .
باور اشتباه در مورد شکستن ناخن ها

 

تعداد زیادی از بانوان ، حسرت داشتن ناخن‌هایي محکم را دارند و از انواع محصولات تجاری گرفته تا تقویت‌کننده هایي مثل روغن زیتون و آبلیمو رابه ناخنهایشان می مالند تا ماده معدنی کلسیم را در ناخن ها حفظ کنند و از شکستن ناخن پیشگیري کنند !

نکته : باید دانست که تنها حدود یک درصد از حجم ناخن را کلسیم تشکیل می دهد که آن هم در سفتی و سختی ناخن ، هیچ‌گونه دخالتی ندارد بنابر این هیچ‌ وقت کمبود کلسیم باعث شکستن ناخن نمی‌شود.

 

راهکارهایی موثر در جلوگیری از شکستن ناخن ها

همواره ناخن و پوسته اطراف آنرا به طور دائم چرب کنیم . همیشه در منزل و محل کار، کرم مرطوب کننده همراهمان باشد و سعی کنیم چند نوبت در روز « خصوصا در هوای سرد و خشک » ناخن ها را مرطوب نگه داریم .

نکته : تقریبا ۱۰ تا ۳۰ درصد از حجم ناخن هاي ما را آب تشکیل می دهد و اگر این مقدار آب کم شود شکستن ناخن ها بیشتر می شود . « متخصصین نوشیدن ۸ لیوان آب را در شبانه روز توصیه میکنند »

 

پرهیز از شوینده ها

آب و مواد شوینده ، با برداشتن چربی ناخن ها در طولانی مدت ، شکستن ناخن ها را موجب می شود . اگر دستان شما با آب و مواد شوینده خیلی تماس دارد بهتر است از دستکشی نخی که بر روی آن دستکش پلاستیکی پوشیده اید ، استفاده نمایید . « استفاده از دستکش پلاستیکی یک لایه و ساده ، سبب عرق کردن دست شما و نرم شدن ناخن ها می شود که احتمال شکنندگی ناخن ها را بیشتر میکند »

نکته : تقریبا ۵ درصد ناخن را ، چربی‌ تشکیل میدهد . اگر این میزان چربی کمتر از حد معین شود ، توانایی نگه داری آب ناخن کم شده و بهمین نسبت ، شکستن ناخن بیشتر می شود .

البته در سنین یائسگی و بعد ازآن ، به طور طبیعی چربی ناخن بانوان کمتر شده و از همین رو ، شکنندگی ناخن‌ها بیشتر است .

همانگونه که گفتیم از عمده‌ترین عوامل انعطاف‌پذیری ناخن‌ها ، چربی و آب هستند و باید دقت کرد که هر چه انعطاف‌پذیری ناخن ها کمتر شود ، شکنندگی انها بیشتر میشود و برای همین است که استفاده دائم از لاک‌ پاک‌کن‌ها سبب شکنندگی ناخن‌ها میشود زیرا در حین پاک کردن لاک ، چربی و آب ناخن نیز از سطح آن پاک میشود . « استفاده دائم از لاک‌ ‌ها ، روزنه هاي روی سطح ناخن را مسدود می سازد و به روزنه هاي سطح ناخن اکسیژن نمیرسد »

 

رابطه مصرف پروتئین و شکستن ناخن ها

به گفته کارشناسان ، ناخن ها بیشتر از پروتئین ساخته شده اند . مواد غذایی پروتئینی که غنی از اسیدهای آمینه و ماده معدنی گوگرد هستند مانند « گردو ، شیر و ماست » باعث زیبا شدن ناخن ها می شوند .

کمبود پروتئین در بدن ما ، طبق معمول به صورت یک خط و نوار سفید رنگ ، در عرض ناخن دیده می شود . اگر تمایل دارید ناخن هایي جذاب داشته باشید لازم است روزانه به مقدار مناسبی پروتئین مصرف کنید .

نکته : خوب است بدانیم ماده اي که موجب سفتی و سختی ناخن ها می شود لایه شاخی کراتین است که دارای یک ماده گوگردی به نام سیستئین است. کراتین، عنصر اصلی مو و ناخن، از آمینو اسیدها به ویژه سیستئین تشکیل شده است .
کمبود آهن ، از دلایل دیگر شکستن ناخن ها

منابع حیوانی آهن عبارتند از : ماهی قزل آلا ، میگو ، گوشت بوقلمون ، اردک ، گاو ، مرغ و تخم مرغ .

منابع گیاهی آهن عبارتند از : لبنیات ٬ حبوبات « عدس ، لوبیا » سبوس و آجیل و سویا .

زمان مناسب برای گرفتن ناخن ها

ناخن هاي خودرا همیشه بعد از حمام کردن بگیرید ، زیرا آسیب کمتری به آن ها می‌رسد . بعد از حمام ، ناخن ها نمی شکنند زیرا نرم می باشند .