آکاآپ: ژل پروفایلو (Profhilo) یک درمان اختصاصی برای بازسازی پوست می باشد. پروفایلو با تحریک تولید کلاژن و الاستین از طریق آزادسازی آهسته هیالورونیک اسید به طور چشم گیری ظاهر خطوط ریز و چروک را بهبود بخشیده و به افزایش آب رسانی و قوام پوست صورت کمک می کند.پروفایلو انقلابی جدید در روش های جوان سازی پوست بدون جراحی است که خطوط و چروک های پوستی را از بین می برد و آن را سفت می کند. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, تصمیم داریم شما را بیشتر با ژل پروفایلو آشنا کنیم و از عوارض و فواید آن بگوییم. همچنین تصمیم داریم از اقداماتی که قبل و بعد از آن جهت مراقبت درمانی آن شما را بیشترآشنا کینم .

ژل پروفایلو صورت چگونه عمل می کند ؟

زمانی که سن بالا می رود، پوست کلاژن و الاستین کم تری تولید می کند. این دو ماده در سلامت پوست دخالت بالایی دارند. پروفایلو از تکنولوژی های مدرن برای مدل سازی پوست استفاده می کند. این ماده از هیالورونیک اسید ساخته شده است و تولید کلاژن طبیعی را تحریک می کند و کیفیت بافت پوست را افزایش می دهد. پروفایلو چهار نوع کلاژن را به پوست منتقل می کند که همگی جزء انواع اصلی کلاژن می باشند و شل می شود. این روش برای افرادی که پوستشان پیر شده، پوست خسته ای دارند و یا حجم پوست آن ها تحلیل رفته، مناسب است. پروفایلو را در مراحل درمان به قسمت های مختلف صورت می زنند که در قسمت های تزریق شده، غلظت هیالورونیک اسید بالاست و سپس این رطوبت بالا به پوست باعث شفافیت و تحریک آن برای کلاژن سازی می شود. 

ویژگی پروفایلو آن را به یک درمان ایده آل برای بهبود انعطاف پوست و سفت کردن قسمت هایی مثل گردن، اطراف دهان و دست ها بدون هیچ گونه علائمی از ظاهر مصنوعی تبدیل کرده است. بیشتر افراد این درمان را برای ناحیه بین چانه و گونه برای سفت کردن پوست انجام می دهند. علائم سفت شدن پوست در این روش بعد از 8 هفته کم کم ظاهر می شود. البته توصیه می شود که بعد از چهار هفته این درمان را مجدداً تکرار کنید.

ژل صورت پروفایلم 

ساختار ملکولی پروفایلو چگونه است ؟

به طور کلی پروفایلو با ایجاد هیبرید پایدار و انحصاری، از طریق یک روش خاص و با یک عملیات حرارتی تولید شده است. با استفاده از این تکنولوژی انحصاری جدید، ترکیبی 32 میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (بین 1100-1400 کیلو دالتون)و 32 میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم ( بین 80-100 کیلو دالتون ) ایجاد شده است. پس غلظت اسید هیالورونیک در یک سرنگ پروفایلو به 64 میلیگرم رسیده است. ایجاد این غلظت تا پیش از این غیر ممکن بوده است.پس با تزریق پروفایلو اسید هیالورونیک با غلظت بالا و پایین در یک ملکول پایدار همزمان به بیمار تزریق میشود.در نتیجه میتوان انتظار داشت که اثر اسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین بر اپیدرم(آبرسانی HYDRO) انجام شود و اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا بر درم(لیفت پوست Hydrolift®) به طور همزمان موثر باشد.

پروفایلو چه مشخصات خاصی دارد ؟

- مدت اثر طولانی:ترکیب پیچیده پروفایلو باعث میشودکه اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا تا 8 برابر بیشتر دربرابر تخریب مقاومت داشته باشد.
- ویسکوزینه پایین:ویسکوزینه پایین پروفایلو باعث میشود که این اسید هیالورونیک قابل تزریق با سوزن گیج 29 باشد. این مساله هم تزریق را با درد کمتر میکند هم توزیع اسید هیالورونیک در پوست بهتر میشود
- آهسته رهش بودن : اسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین به آرامی از ترکیب پروفایلو جدا میشود و این باعث میشود که التهاب کمی ایجاد شود.
- سازگاری زیاد: اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا توسط عوامل شیمیایی به هم متصل نشده بنابراین سازگاری آن با پوست بسیار زیاد میباشد.

پروفایلو چگونه تزریق می شود ؟

پروفایلو در 5 نقطه هر طرف صورت تزریق میشود. این نقاط که توسط شرکت تولید کننده با همکاری تعداد زیادی پزشک متخصص پوست، تعیین شده اند به نقاط زیبایی_ زیستی (Bio Aesthetic Points) معروف هستند. نقاط زیبایی_ زیستی این خاصیت را دارند که دور از اعصاب ورگهای مهم هستند و بیشترین میزان انتشار اسید هیالورونیک را دارا هستند.در هر یک از نقاط دو دهم سی سی از پروفایلو داخل درم عمقی تزریق میشود. این تزریق با سر سوزن گیج 29 انجام میشود که در نتیجه درد کمی برای بیمار دارد.

 

چرا ژل پروفایلو بهترین انتخاب است؟

افراد پس از رسیدن به ۳۰ سالگی، شروع به از دست دادن مقادیر قابل توجهی از کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید می کنند. این جمله به این معناست که افراد به تدریج علائم پیری را به صورت خطوط ریز، چروک و کاهش درخشندگی پوست مشاهده می کنند.

در این سن، افراد معمولا به فکر مراقبت از پوست خود می افتند. به همین دلیل پروفایلو برای افراد ۳۰ سال و بالاتر توصیه می شود که قصد جلوگیری از پیر شدن پوست خود را دارند.

تورم بعد از تزریق ژل

در صورتی که فرد تمایل به افزایش حجم نواحی خاصی نداشته باشد، پروفایلو گزینه ای عالی برای اوست؛ زیرا حجم و آبرسانی تمام پوست را افزایش داده و به این طریق یک ظاهر کلی جوان تر را به فرد می بخشد. در صورت تمایل به افزایش حجم نواحی خاصی از پوست، فیلر های پوستی گزینه هایی مناسب برای استفاده هستند.

هیچ محدودیت سنی بالاتر از ۳۰ سال وجود ندارد. در واقع، ما در بیماران مسن تر اغلب نتایج چشم گیرتری مشاهده می کنیم. با این حال، در صورتی که سن فرد بالاتر از ۶۰ سال باشد، به کنترل دقیق این روش درمانی نیازی نیست.

پروفایلو برای پوست دارای فوایدی است که عبارتند از :

 •  بهبود تناژ پوستی و بافت پوست
 •  افزایش سفتی و جلوگیری از افتادگی پوست
 •  لیفت پوست
 •  شفاف کردن پوست
 •  آبرسانی دوباره پوست
 •  جوانسازی قسمت های خسته و پیر پوست
 •  تحریک تولید کلاژن
 •  کاهش خط ها و چین و چروک های پوستی
 •  ظاهرطبیعی پوست اما صاف تر، سالم تر، نرم تر و جوان تر 

 

 

پروفایلو برای کدام قسمت از بدن کاربرد دارد؟

ژل پروفایلو معمولاً برای نواحی صورت به کار می رود، با این وجود نیز می تواند برای جوانسازی نواحی شانه، گردن، بازو، جلوی سینه، دست و زانو به طور مؤثری مورد استفاده قرار گیرد. تزریق ژل پرفایلو برای ناحیه گردن مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. تأثیر فوق العاده این نوع ژل در کمک به کاهش چین و چروک و افتادگی پوست این قسمت و نیز ایجاد ظاهری با قوام بیشتر می باشد.

افراد کاندیدای پروفایلو

مناسب ترین سن جهت تزریق ژل پروفایلو ۳۰ تا ۴۵ سالگی می باشد. هرچند تا ۶۵ سالگی استفاده از آن برای افراد بلامانع است. بهترین اشخاص جهت تزریق ژل پروفایلو کسانی اند که خواهان آبرسانی و استحکام پوستشان بدون افزایش حجم هستند.

پروفایلو فیلر حجم دهنده نیست. تکنولوژی منحصر به فرد آن موجب شده با این که به خوبی آبرسانی و لیفت انجام می دهد ولیکن حجم دهی نداشته باشد. افرادی که صورتشان به حجم نیاز دارد می بایست از ترکیب پروفایلو با فیلرهای حجم دهنده از قبیل هیالورونیک اسید های حجم دهنده و… به طور همزمان استفاده نمایند .

اثر پروفایلو تا چه مدت ماندگار است ؟

نتایج درمانی پروفایلو اغلب تا بالای شش ماه باقی می ماند که البته برای هر شخصی با دیگری متفاوت است. 

توصیه های پیش درمانی پروفایلو

تا 24 ساعت قبل از این درمان، هیچ نوع نوشیدنی کافئینی ننوشید و همچنین از استفاده از داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی مثل آسپیرین و ... دو روز قبل از درمان خودداری کنید. مگر این که بیماری خاص داشته باشید که باید آن را از قبل با درمانگر در میان بگذارید. مصرف نکردن این داروها خطرات مربوط به کبودی در ناحیه تزریق را کاهش می دهد. هرگونه نگرانی را در این امر با پزشک در میان بگذارید.

 

مراقبت های پس از درمان پروفایلو

فرد می تواند پس از انجام درمان پروفایلو به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد. با این حال، ما توصیه می کنیم از آرایش کردن خودداری کنید. البته استفاده از لوازم آرایش معدنی که پس از درمان در کلینیک زیبایی نیز استفاده می شوند، مانعی ندارد.

ضد آفتاب برای نور خورشید

علاوه بر آن، توصیه می کنیم در روز انجام درمان به باشگاه، سونا، سونا بخار یا شنا نروید. همچنین، باید از لمس نواحی تزریق نیز خودداری شود.

 

آیا ممکن است که قسمت های تزریق شده دچار قلنبگی و برجستگی شود و این مشکل تا چه مدت باقی خواهد ماند ؟

معمولا این اتفاق در محل های تزریق پروفایلو رایج است و تا 4 الی 6 ساعت بعد از درمان و گاهی اوقات تا 24 ساعت بعد نیز ادامه دارد . اگرچه که همه به آن دچار نمی شوند . 

آیا بعد از این درمان باید استراحت کرد ؟

زمان استراحت بعد از این درمان حداقل است. زمانی که در یک طرف صورت شما پنج قسمت مورد تزریق قرار می گیرد، هرکدام از این قسمت ها قابل تشخیص هستند اما به سرعت پخش شده و در روز بعد کاملاً محو می شوند و تا 24 ساعت بعد از این درمان نیز باید از ورزش کردن اجتناب کنید و تا 48 ساعت بعد نیز هیچ گونه آرایشی را انجام ندهید.

آیا این درمان ، عوارض جانبی دارد ؟

هیالورونیک اسید می تواند به خوبی روی پوست شما بنشیند و تنها عارضه جانبی آن ، کبودی و ورم کم در ناحیه تزریق شده است که به علت سوزن است و در مدت کوتاهی محو می گردد . 

آیا درمان پروفایلو امن است ؟

این درمان از سال 2015 تا بحال در دنیا روی بیش از 150000 نفر انجام شده است و تاکنون هیچ واکنش بدنی خاصی از آن گزارش نشده است . 

از کجا بفهمیم که عوارض جانبی پروفایلو جدی هستند ؟

بعد از درمان همه افراد با عوارض جانبی مثل ورم، کبودی و قرمزی روبرو خواهند شد. احتمالاً قسمت های تزریق شده بعد از لمس نیز حساس می شوند که این حساسیت تا یک هفته ادامه پیدا می کند اما هر روز که می گذرد، باید احساس کنید که حساسیت کم تر می شود و علائم کاهش می یابند. همچنین در صورت مشاهده علائم عنوان شده در این بخش از سلامت نمناک نیز به پزشک مراجعه کنید:

 •  بدتر شدن ورم بعد از گذشت زمان
 •  افزایش درد و شدیدتر شدن آن به مرور زمان
 •  احساس داغی شدید روی پوست
 •  رنگ پریده شدن یا سفید شدن پوست در قسمت هایی مثل اطراف پوست یا خاکستری شدن رنگ آنها در روز درمان و یا روز بعد از درمان و افزایش درد در این ناحیه
 •  احساس بیماری تا چند روز بعد از درمان 

اگر نتایج غیر طبیعی بودند ، چه کار کنم ؟

گاهی اوقات بهتر است که برای بهبود پوست و رفع مشکلات آن از چند درمان استفاده کرد . گاهی اوقات درمان پروفایلو باید با فیلر همراه باشد تا طبیعی تر جلوه کند. 

آیا انجام این درمان در دوران بارداری و شیردهی امن است ؟

بهتر است که از دوران بارداری تا اتمام کامل دوران شیردهی از این درمان زیبایی استفاده نکنید.

اقدامات قبل از پروفایلو صورت 

برای این که بهترین نتیجه را بعد از درمان بگیرم، چه اقداماتی انجام دهم؟

همان گونه که گفتیم قبل از درمان باید از مصرف داروهایی مثل آسپیرین و همچنین نوشیدنی های کافئینی اجتناب کنید. علاوه بر آن موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 برای بوتاکس :

هیچ درمان پوستی دیگری را مثل وکس ، میکاپ ، لایه برداری فیزیکی و شیمیایی و فیشیال را همراه با آن و یک هفته بعد از آن، انجام ندهید و بهتر است این اقدامات قبل از بوتاکس انجام شوند .

 برای فیلرها :

در این مورد هم به مدت یک الی دو هفته بعد از فیلر از درمان هایی که در بالا گفتیم، خودداری کنید.

اگر به مشکلات ویروسی، سرماخوردگی و یا هرپس دچار هستید، با پزشک تماس بگیرید و خودتان را قبل از درمان پروفایلو کامل بهبود ببخشید.