آکاآپ: امروزه جراحی و طب مدرن روش های مختلفی برای رفع افتادگی پلک چشم ابداع کرده است اما برای برخی افراد انجام این مراحل امکان ندارد. این افراد می توانند از روش های خانگی درمان افتادگی پلک استفاده کنند تا پیری و بی حالتی اطراف چشمانشان برطرف شود.

افتادگی پلک اغلب با بالا رفتن سن و ضعف عضله رخ می دهد که در برخی از مواقع بدون جراحی و با داروهای گیاهی و طب سنتی قابل درمان است.در این مقاله از مجموعه مقالات بهداشتی آکا , به معرفی یک ماسک قوی خانگی برای درمان افتادگی پلک میپردازیم و طرز تهیه این ماسک قوی را اموزش میدهیم. با ما همراه باشید.

انواع افتادگی پلک :

۱-اکتسابی

  • افتادگی پلکی اکتسابی که می‌تواند انواع زیر را در بر بگیرد:
  • افتادگی پلکی عصبی (اعصاب پلکی درگیر شده و پلک را دچار مشکل می‌کنند)
  • افتادگی پلکی عضله ای (اختلال در عضله‌ی پلکی که پلک را بالا نگه می‌دارد)
  • افتادگی پلکی تاندونی (ضعف در تاندون چشمی که پلک را بالا نگه می‌دارد)
  • افتادگی پلکی مکانیکی (پلک برای عضلات سنگین تر از آن است که بلندش کنند)

۲-مادرزادی

افتادگی پلک مادرزادی در کودکان می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله ضعف عضله ای ایجاد شود.

Image result for ‫افتادگی پلک‬‎

 علل بروز افتادگی پلک :

شایع‌ترین علت بروز افتادگی پلک نازک شدن عضله‌ی پلک می‌باشد که معمولا بر اثر بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد هرچند ممکن است در جوانی هم دیده شود.از دلایل ضعیف شدن این عضله میتوان به استفاده از لنزهای چشم ، مالش بیش از اندازه چشم‌ها ، حاملگی ، جراحی چشم ، التهاب چشمی و … اشاره کرد.

اینها تنها برخی از دلایلی هستند که پلک های شما ممکن است پیر و افتاده و خسته به نظر برسند مصرف بیش از اندازه الکل و سیگار، همراه با عوامل ژنتیکی، می تواند فرم پلک ها را تغییر دهد. افراد مبتلا به پلک های افتاده تمایل دارند راه های مختلفی برای پنهان کردن افتادگی پلک هایشان را پیدا کنند، زیرا برایشان ناخوشایند است. چندین روش جراحی وجود دارد که این مشکل را تصحیح می کند، به خصوص وقتی که دید نیز تحت تاثیر این مشکل قرار می گیرد با این حال، این جراحی ها ارزان قیمت نیستند و هر فردی نمی تواند هزینه اش را بدهد.از سوی دیگر، اگر وضعیت و مشکل خاص و مهمی پیش نیاید، جراحی توصیه نمی شود.ما تصمیم داریم در این مطلب طرز تهیه ماسک قوی خانگی برای درمان افتادگی پلک را به شما آموزش دهیم. در ادامه مطلب با آکاآپ همراه باشید.

ماسک قوی خانگی برای درمان افتادگی پلک:

با استفاده از یک سفیده تخم مرغ و یک گوش پاک کن افتادگی پلک را در کمتر از چند دقیقه درمان کنید. برای این کار کافیست بعد از پاکسازی کامل پوست پلک از آرایش سفیده تخم مرغ را با کمک یک گوش پاک کن به روی پلک کاملا پخش کنید. بعد از آنکه به طور کامل سفید تخم مرغ را به روی پلک پخش کردید چشمانتان را بسته و منتظر بمانید تا سفیده کاملا خشک شود.

ماسک برای افتادگی پلک چشم

استفاده از زردچوبه و جوش شیرین برای رفع افتادگی پلک پایین چشم:

 با ترکیب:

ماسک برای افتادگی پلک

یک اسکراب قوی برای رفع افتادگی پلک پایین و رفع چین و چروک مزاحم اطراف چشم خود تهیه کنید و با دقت روی قسمت زیر چشم بمالید. مراقب باشید تا مواد به داخل چشم نرسند. بعد از گذشت 10 الی 15 دقیقه می توانید مواد را از روی پلک شسته و نتیجه آن را مشاهده کنید.