چگونه غذایمان را کم کنیم

وعده های غذایی خود را تقسیم کنید

برای جلوگیری از گرسنگی شدید باید یک وعده ی غذایی خود را به دو یا سه وعده ی کوچک تر تقسیم کنید. هر وعده ی غذایی باید کوچک تر اما تا حدودی راضی کننده باشد. برای مثال اگر در حالت عادی در هر وعده ی ناهار یک کاسه سوپ و یک ساندویچ می خوردید حالا ساندویچ را زمان ناهار خورده و سوپ را برای عصرانه ی خود بگذارید


برای کمتر خوردن مانند بچه ها رفتار کنید

می دانید چرا وقتی گرسنه نیستید بازهم می خورید؟ اگر برای کاهش وزن بسیاری از غذاهای موردعلاقه ی خود را کنار گذاشته باشید زمانی که نیازی به خوردن نیست به سراغ آن ها می روید. حالا شما از روی هوس و تمایل به خوراکی های موردعلاقه ی خود به سراغ آن ها می روید، نه گرسنگی. اما بهتر است برای ترک این عادت مانند دوران کودکی خود رفتار کنید.

زمانی که یک کودک بودید در ابتدا غذاهای موردعلاقه ی خود را می خورید و چیزی که دوست نداشتید را برای آخر می گذاشتید. برای جلوگیری از زیاد خوردن هم در ابتدا چیزهایی که دوست دارید را بخورید و بقیه را برای بعد بگذارید.


زمان غذا به اندازه ی کافی بخورید

میان وعده های سالم و منظم راهی عالی برای کنترل اشتها هستند. اما این راه برای برخی رژیم گیرندگان مناسب نیست. آن ها از میان وعده های اضافی استفاده کرده و در مصرف کالری افراط می کنند.

اما اگر در زمان وعده های اصلی غذایی به اندازه ی کافی بخورید دیگر نیازی نیست به سراغ میان وعده ها بروید. اگر رژیم غذایی شما یک برنامه ی غذایی سالم دارای میان وعده است می توانید آن میان وعده ها را حذف کرده و کالری شان را به وعده ی غذایی اصلی خود اضافه کنید. حتماً پروتئین هایی مانند تخم مرغ، گوشت کم چرب و ماهی باید در وعده های غذایی شما گنجانده شوند زیرا برای زمان بیشتری شما را سیر نگه می دارند و انرژی بدن را افزایش می دهند.

میان وعده ای بخورید که دیر تمام شود

 به یاد داشته باشید بیست دقیقه زمان می برد تا مغز شما سیگنال سیر شدن شما را دریافت کند. بنابراین هرچه زمان خوردن غذا بیشتر طول بکشد احتمال کنترل اشتها و کمتر خوردن در شما بیشتر خواهد بود. غذاهایی انتخاب کنید که خوردن آن زمان بیشتری می برد و نیاز به جویدن زیاد دارند.

.

منبع : namnak.com