صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

از بین بردن باکتری های بیماری زا با دارچین

خواص دارچین و عسل برای لاغری و خواص دارچین برای لاغری و خواص دارچین برای مردان و خواص دارچین بر باروری و خواص دارچین برای پوست را در آکا ببینید

 

 

 

خواص و فواید درمانی دارچین


اگر نگران مبتلا شدن به انواع بیماری ها هستید دارچین را فراموش نکنید چون یک نوع ادویه ضد باکتری و مناسب برای پیشگیری از بیماری های باکتریای ست


پزشکان دانشگاه واشنگتن دریافتند مصرف دارچین می تواند در پیشگیری از بیماری های ناشی از باکتری های بیماری زا کمک کننده باشد.


 طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا هر سال از هر 6 آمریکایی یک نفر به مسمومیت غذایی مبتلا می شود که از این 48 میلیون مورد، 128 هزار نفر روانه بیمارستان شده و تعداد 3000 تن جان خود را از دست می دهند.

 

محققان معتقدند استفاده از روغن دارچین در صنایع غذایی می تواند همچون یک آنتی باکتریال طبیعی کاربرد داشته باشد.

 

«لینا شنگ» یکی از محققان این مطالعه اظهار داشت: در بررسی انجام شده مشاهده کردیم یک گونه از باکتری E.Coli نوعی سم به نام «شیگا» را تولید می کند که استفاده از روغن دارچین قابلیت از بین بردن آنها را دارد.

 

به گفته «لینا شنگ»، مقدار ناچیزی از این روغن هم مفید خواهد بود به گونه ای که 10 قطره از آن در یک لیتر آب می تواند تمامی باکتری های مرتبط را طی 24 ساعت از بین ببرد.

 

به گزارش مجله پزشکی دکتر سلاl به نقل از ورلد ساینس ریپرت، محققات معتقدند با افزایش مصرف افزودنی های شیمیایی نیاز به استفاده از افزودنی های طبیعی بیشتر می شود و لازم است ترکیب های طبیعی برای کنترل باکتری های مسمومیت زا مورد استفاده قرار گیرد.

 

منبع : hidoctor.ir