صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

خواص مغز میوه مثل کدو تنبل و دانه کنجد -آکا

به اندازه میزان کلسیم شیر است. تخم آفتاب گردان حاوی سلنیوم است که نوعی ماده کانی است و خطر بروز بیماری قلبی و سرطان را کاهش می دهد. و از جگر بیشتر است. میزان کلسیم موجود در هر ۲۸ گرم دانه کنجد و خواص مغز میوه مثل کدو تنبل و دانه کنجد و آهن موجود در دانه کنجد و کدو تنبل را در آکا ببینید

خواص مغز میوه مثل کدو تنبل و دانه کنجد

مغز میوه همانند میوه سرشار از مواد مغذی از جمله پروتئین، چربی مفید و فیبر است. در این مطلب به نقل از «CNN» به برخی از خواص این مغزها اشاره شده است.


اگر چه در هر ۲۸ گرم مغز ۱۳ تا ۱۴ گرم چربی موجود است اما این تک چربی های اشباع نشده برای قلب مفید است. علاوه بر آن در هر ۲۸ گرم مغز حدود ۴ تا ۹ گرم فیبر موجود است. مغزها از جمله مغز کدو، آفتاب گردان و کنجد غنی از ترکیب طبیعی گیاهی به نام استرولز است که کلسترول خون را می سوزاند.
 


مصرف روزانه ۴۰ گرم دانه کنجد به مدت ۴ هفته، کلسترول مضر را ۱۰ درصد کاهش می دهد. با کنار گذاشتن مصرف این مغزها، میزان کلسترول کاهش می یابد.


آهن موجود در دانه کنجد و کدو تنبل، از جگر بیشتر است. میزان کلسیم موجود در هر ۲۸ گرم دانه کنجد، به اندازه میزان کلسیم شیر است.


تخم آفتاب گردان حاوی سلنیوم است که نوعی ماده کانی است و خطر بروز بیماری قلبی و سرطان را کاهش می دهد.


تخم آفتاب گردان، حاوی ویتامین E است که از بدن در برابر آب مروارید و سرطان محافظت می کند.


مغز میوه، منبع عالی روی و تقویت کننده سیستم ایمنی است.


گردآوری و تنظیم:گروه سلامت آکا ایران
.

منبع :