صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

پیشگیری از سنگ صفراوی با روش های سنتی و خانگی

پیشگیری از سنگ صفراوی با روش های سنتی و خانگی با استفاده از تغذیه مناسب کم چرب و خوردنی های خوشمزه مثل دمنوش بابونه و آب لیمو تازه هویج و خیار و سرکه سیب را در آکا ببینید

سنگ های کیسه صفرا جزو شایع ترین ناراحتی های داخلی است که عادات غذایی ناسالم و بخصوص اضافه وزن تاثیر جدی در تشکیل آنها دارد. این در حالی است که بسیاری افراد از مشکل خود اطلاعی ندارند و تنها زمانی که دردهای شدید ناشی از انسداد مجاری صفراوی بروز می کند، متوجه آن می شوند. چنین شرایطی نیز نیاز به درمان های دارویی و گاهی عمل جراحی دارد. در مقاله پیشگیری از سنگ صفراوی با روش های سنتی و خانگی سبک زندگی سالم و تغذیه سالم را در سلامت دات لایف خواهیم گفت.

برخی روش های طبیعی می تواند به پاکسازی کبد و کیسه صفرا کمک کند و مانع از تجمع رسوبات و درنتیجه تشکیل سنگ های صفراوی شود.

پیشگیری از سنگ صفراوی با روش های سنتی و خانگی

آبلیموی تازه موثر در درمان سنگ صفرا

آبلیموی تازه می تواند به رفع رسوبات جمع شده در مجاری صفراوی کمک کند. آب یک چهارم لیموی تازه را صبح ناشتا میل کنید. گرچه ممکن است کمی طعم تلخی داشته باشد، اما نوشیدن روزانه آن طی یک هفته موجب باز شدن مجاری صفراوی و جریان بهتر صفرا می شود. پس از اینکه درد و ناراحتی بهبود یافت می توان این توصیه را کنار گذاشت.

نعناع تند

نعناع تند با تحریک جریان صفرا و دیگر شیره های گوارشی به هضم بهتر مواد غذایی کمک می کند. به علاوه، حاوی ترکیبی به نام تِرپِن است که نقش موثری در حل شدن سنگ های صفراوی دارد. همچنین به نظر می رسد به رفع گرفتگی ها و تسکین درد حاد کیسه صفرا کمک می کند.

برای بهره مندی از این خواص یک قاشق چای خوری برگ های خشک نعناع تند را در یک فنجان آبجوش بریزید و بگذارید ۵ دقیقه دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و یک قاشق عسل نیز اضافه کنید. این دمنوش را ۲ بار در روز طی ۴ تا ۶ هفته بنوشید. مصرف آن بین وعده های غذایی تاثیر بیشتری خواهد داشت.

خرید اینترنتی دمنوش نعنا فلفی

هویج، چغندر و خیار

زمانی که سنگ صفرا برای فردی تشخیص داده می شود، توصیه می شود غذاهای چرب و سرخ کردنی کنار گذاشته شده و یک تا دو هفته رژیم میوه ها و سبزیجات رعایت شود. مخلوطی از آب چغندر، هویج و خیار راهکار خوبی برای رفع سنگ صفرا خواهد بود. چغندر کبد را پاکسازی و کیسه صفرا را تقویت می کند. مقدار زیاد آب موجود در خیار موجب تصفیه این دو اندام می شود و هویج بعنوان منبع غنی ویتامین C ریزمغذی های دیگر برای سیستم ایمنی بدن مطلوب است. آب یک چغندر، یک خیار و ۴ هویج متوسط را با هم مخلوط و ۲ بار در روز میل کنید. این روش را دو هفته ادامه دهید و از تاثیر عالی آن بر سلامت لذت ببرید.


در صورت تمایل به مصرف چربی ها بهتر است انواعی مانند کره و مارگارین که خام هستند، جایگزین چربی های پخته شوند.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف