صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

گیاه مورگینا چربی ها را می سوزاند و باعث لاغری میشود

وقتی یک گیاه را به عنوان معجزه آسا می دانند بی شک فواید آن بسیار است و داشتن ویتامین و مواد معدنی دهها برابر از سبزیجات و درمان 4 نوع سرطان و کاهش وزن و لاغری را در آکا ببینید

گیاه مورگینا چربی ها را می سوزاند و باعث لاغری میشود

گیاه مورگینا چربی ها را می سوزاند و باعث لاغری میشود

طب سنتی

وقتی یک گیاه را به عنوان معجزه آسا می دانند بی شک فواید آن بسیار است ، درمان 4 نوع سرطان ، کاهش وزن و لاغری ، داشتن ویتامین و مواد معدنی دهها برابر از سبزیجات دیگر بخشی از خواص گیاه مورینگا است.
گیاه مورگینا چربی ها را می سوزاند و باعث لاغری میشود

کمبود مواد مغذی در غذا های گیاهی شایع است مخصوصا وقتی میخواهید وزن کم کنید و رژیم گیاه خواری دارید احساس ضعف و سردرد می کنید البته اتفاق ها وقتی مقدار زیادی کالری کم میکنید طبیعی است. گاهی اوقات صحبت از 5 تا 6 وعده غذا در روز می شود اما وقتی کافی نیست می توانیم از مواد مغذی جایگزین که باعث افزایش وزن نمیشود استفاده کنیم ؛ گیاهی که ممکن است نام آن را شنیده باشید اماخواص آن را ندانید این گیاه مورگینا یا همان گز روغنی نام دارد .
مورینگا گیاه بسیار مفید در درمان سرطان است و در برخی نقاط جهان به آن «گیاه معجزه آسا» می گویند. این گیاه بومی هند است و دارای برگ های گرد و کوچک است که از هزاران سال پیش در درمان بیماری ها نقش زیادی داشته است.

فواید و خواص گیاه مورینگا در مقایسه با چند خوردنی

خاصیت گیاه مورینگا فراتر از اینهاست ، گیاهی که برای کاهش وزن عالی است و حاوی فراوانی مواد مغذی است و کالری پایینی دارد. جالب ترین بخش مطلب مربوط به خواص گیاه مورینگا اینجاست :یکی از مطالعات نشان داده 100 گرم برگ گزنه حدود 40 درصد پروتئین مورد نیاز و بیشتر از 20 درصد کلسیم را تامین میکند، برگ های گزنه حاوی ویتامین و مواد مغذی و آمینو اسید هاست. 100گرم برگ گزنه خشک برابر است با:
9 برابر پروتئین ماست
10برابر ویتامین آ موجود در هویج
15 برابر پتاسیم موجود در موز
25 برابر آهن موجود در اسفناج
17برابر کلسیم موجوددر شیر
12 برابر ویتامین سی پرتقال است.
علاوه بر آنچه خواندید در این بخش از نمناک به 9 علت استفاده از گیاه گز روغنی در رژیم غذایی می پردازیم که شما را مطمئنا مایل به استفاده از این گیاه پرخاصیت در برنامه غذایی خود شوید.
فواید گیاه مورینگا نسخه طب سنتی برای درمان بیماری ها و سلامت جسمی

به تنظیم قند خون و کاهش چربی ها کمک می کند.
ویتامین ب موجود در گیاه مورینگا هضم رابهبود و به بدن کمک می کند غذاها را فاقد ذخیره انرژی چربی به انرژی تبدیل کند و در نهایت باعث کاهش وزن میشود.
مورینگا گرسنگی را کاهش و باعث خوش اندامی می شود.
عملکرد متابولیسم را بهبود و کلسترول را پایین می آورد.
انرژی را در حالت عادی بالا می برد.
کنترل فشار خون از خواص دیگر گیاه گز است.
سیستم ایمنی را بهبود و خاصیت ضد سرطانی و ضد توموری دارد.
خاصیت ضد باکتریایی دارد و سموم بدن را کاهش میدهد.
این گیاه به علت دارا بودن مواد مغذی و خواص دارویی پزشکی سرطان تخمدان، خون، کبد و ریه را درمان و تاثیر مثبتی در مهار سرطان های دیگر دارد.
درمان 4 نوع سرطان و کاهش وزن سریع از خواص گیاه مورینگا

برای لاغری چطور از مورینگا استفاده کنیم؟

چای گز از دم کرده برگ های گز درست میشود البته برای حفظ خاصیت گیاه گز روغنی باید آن را در دمای اتاق خشک کرد.
مواد اولیه
1قاشق چایخوری برگ مورگینا ( گز روغنی)
یک فنجان آب جوش
مقداری عسل
نحوه آمادگی
برگ های مورگینا را 5 دقیقه در آب جوش بجوشانید به آن عسل بیفزایید ، مصرف روزانه از این دمنوش میتواند به لاغری و چربی سوزی سریع کمک کند.
نسخه ای دیگر برای استفاده از خواص گیاه مورگینا در کاهش وزن

1/2 قاشق چایخوری از پودر برگهای مورگینا (گز روغنی) همراه با صبحانه میل کنید ؛ بعد از سه روز می توانید روزانه یک قاشق از آن را به عنوان چاشنی همراه صبحانه میل کنید.نمناک

.

منبع : pezeshk.us