5 اشتباه که شش تکه شدن شکم ( سیکس پک ) شما را به تاخیر می اندازند

شما هم قصد دارید شکم خود را عضله ای و شش تکه کنید؟ دوست دارید یک هیکل باب روز و دلپذیر و ورزشکاری داشته باشید؟ دوست دارید از شر چربی های ذخیره شده در شکمتان راحت شوید و به جای آن زیبایی عضلاتش را به رخ بکشید؟ دوست دارید شکم سیکس پک و شش تکه داشته باشید؟ بسیار خب. تابحال چه کارهایی برای رسیدن به هدفتان انجام داده اید؟ آیا می دانید که تمرینات ۶ تکه کردن شکم خود به تنهایی شما را به خواسته تان نمی رساند؟ باید بدانید که هر تمرینی شکم شما را عضله کند باز هم به آن معنی نیست که عضلات شکم شما خود را نشان دهند. درصورتی که شکمتان چربی انباشته شده داشته باشد هیچگاه نخواهید توانست عضلات شکم خود را ببینید. شما در کنار تمریناتی که برای عضله ای کردن شکمتان انجام می دهید باید روی آب کردن چربی های شکمتان هم تمرکز کنید. در ادامه ۵ اشتباه که در هنگام آب شش تکه کردن شکمتان مرتکب می شوید را مرور می کنیم.

۱. انجام یک حرکت ورزشی. انجام دادن تنها یک حرکت ورزشی و تنها از یک زاویه هرچقدر هم که با فشار و تمرین زیاد انجام شود باز هم شما را به خواسته تان نمی رساند. شما باید عضلات شکمتان را با تمرینات مختلف و از جهات متفاوت ورزش دهید تا بتوانید به یک شکم شش تکه برسید. سعی کنید تمرینات مختلفی مثل دوچرخه ثابت، دراز نشست، بارفیکس و دیگر تمرین ها به صورت همزمان استفاده کنید.

۲. انجام هر روزه ی تمرینات. شاید فکر کنید تلاش بی وقفه شما را به هدفتان خواهد رساند و هر چه بیشتر تلاش کنید زودتر شکم شش تکه خواهید داشت اما نکته ای که آن را از یاد برده اید این است که عضلات شما نیاز به استراحت دارند. شما هرچقدر که عضلاتتان را ورزش دهید لازم است یک تایم هم برای ریکاوری و استراحت بدنتان اختصاص دهید.

۳. فرم نادرست حرکت. مهم نیست چقدر به خودتان سختی می دهید اگر یک تمرین را درست انجام ندهید به نتیجه که نخواهید رسید هیچ شاید دچار آسیب دیدگی هم بشوید. هنگام تمرینات شکم باید دقت کنید که عضلات شکم شما باید در تمرینات دخیل شوند. در صورتی که حس می کنید به جای شکمتان بیشتر فشار روی گردن یا نیم تنتان است بدایند که روش انجام حرکت را درست نشناخته اید.

۴. انجام تمرینات با سرعت بالا. شاید عجله دارید و دوست دراید زودتر نتیجه بگیرید و یا شاید انرژی زیادی دارید و می خواهید آن را خالی کنید اما فراموش نکنید که انجام بیش از حد سریع حرکات ورزشی باعث می شود که شما به نتیجه دلخاهتان نرسید. تمرین ها باید سیکل درست خود را طی کنند به این صورت که در کنار فرم درست انجام تمرین به فواصل زمانی که باید بین تمرینات باشد هم توجه کنید.

۵. تنفس غلط. اغلب ما هنگام ورزش تمایل به حبس کردن نفس های خودمان داریم و فراموش می کنیم که باید تنفس عمیق و منظم داشته باشیم. خیلی مهم است که هنگام ورزش با تنفس درست به موقع و منظم نفس بکشید تا سیستم گردش خون شما اکسیژن رسانی به عضلاتتان را به خوبی انجام دهد.

.

منبع : 7ganj.org