آموزش هنر ” درست افتادن ” ممکن است به حفاظت از لگن سالمندان در هنگام افتادن کمک کند

یک بررسی نوین نشان می دهد آموزش هنرهای رزمی راهی ایمن برای بیماران مبتلا به پوکی استخوان است تا خطر آسیب هنگام افتادن کاهش یابد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان فاقد مرز ،  برندا گروئن، یکی از این پژوهشگران در این باره می گوید: “به دلایل واضح ایمنی، نمی توان تاثیر ورزش های رزمی بر مبتلایان به پوکی استخوان را به طور مستقیم بررسی کرد. بنابراین نیروهایی وارده بر لگن در حین تمرین سقوط در آموزش هنرهای رزمی در گروهی از بزرگسالان جوان را اندازه گیری شدند.”

او گفت: “بر اساس نتایج به دست آمده … ما معتقدیم آموزش افتادن برای افراد مبتلا به پوکی استخوان در صورتی که حین تمرین محافظ لگن پوشیده باشند، آموزش روی یک تشک ضخیم انجام شود، و از تمرینات سقوط رو به جلو از حالت ایستاده اجتناب شود، بی خطر است.”

داوطلبان در این بررسی آموزش دیدند تا با خم شدن و چرخاندن پشت و گردن افتادن را به صورتی حرکتی پیچشی انجام دهند. به گفته این پژوهشگران این نوع حرکات را به سالمندان هم می توان آموزش داد.

گرون گفت: “از آنجایی که فنون هنرهای رزمی نیروهای وارد بر لگن را کاهش می دهند و می توان آن را به سالمندان آموزش داد، آموزش شیوه افتادن در هنرهای رزمی ممکن است از شکستگی لگن در افراد مبتلا به پوکی استخوان جلوگیری کند.”

.

منبع :