در قسمت اول این مطلب به تاثیرات متقابل التهاب مفاصل و تغذیه بر روی هم و رژیم درمانی مناسب در این بیماری پرداخته شد، حالا ادامه ی مطلب...

تاثیر آلرژی غذایی و غذاهای آلرژی ‏زا بر شدت بیماری التهاب مفاصل:

معمول ‏ترین غذاهای آلرژی‏ زایی که موجب بدتر شدن بیماری می ‏شود شامل گوشت گوساله، شیر، قند و برخی افزودنی‏ های غذایی از قبیل چاشنی‏ ها و نگه دارنده‏ های غذایی می ‏باشد.

اثرات مفید روزه ‏داری و گیاه‏ خواری بر بیماری التهاب مفاصل:

اثرات مفید روزه ‏داری و گیاه‏ خواری بر بیماری التهاب مفاصل به‏ طور گسترده‏ ای مورد مطالعه قرار گرفته است. این مطالعات نشان داده ‏اند که روزه ‏‏داری می ‏تواند از طریق کاهش محرک‏ های آنتی‏ ژنی در موکوس روده به کاهش التهاب در این بیماری کمک کند.

کاهش وزن بر اثر روزه‏ داری نیز می ‏تواند به کنترل التهاب در این بیماری کمک نماید.

همچنین، مشاهده شده است که استفاده از رژیم‏ های گیاه‏ خواری به درمان این بیماری کمک کرده و التهاب را کنترل می ‏کند. گیاهخواری با محدود کردن انرژی دریافتی، محدود کردن غذاهایی از قبیل گوشت و شیر و همچنین افزایش مصرف میوه ‏ها و سبزیجات می ‏تواند به کنترل التهاب کمک کند.

آنتی اکسیدان‏ ها و بیماری التهاب مفاصل:

سلو‏ل‏ های ایمنی بدن به طور طبیعی عوامل فعال اکسیژنی یا ROS (Species Reactive Oxygen) تولید می‏ کنند که از این طریق عوامل مهاجم به بدن را غیرفعال کرده و از بین می ‏برند. تولید این عوامل فعال اکسیژنی مانند " شمشیر دو لبه " موجب افزایش استرس اکسیداتیو در بدن نیز می‏ شود. استرس اکسیداتیو در بدن در نتیجه عدم تعادل بین اکسیدان‏ ها و آنتی‏ اکسیدان‏ ها است و بدیهی است برای ایجاد تعادل بین آن ها باید از مواد غذایی حاوی آنتی‏ اکسیدان بیشتر استفاده شود.

از مهم ‏‏ترین آنتی ‏اکسیدان‏ های غذایی می ‏توان به ویتامین C، ویتامین E و کاروتنوئیدها اشاره کرد.

منابع غذایی عمده ی ویتامین E ، روغن‏ های اشباع نشده گیاهی است.

کاروتنوئیدها نیز عمدتا در سبزیجات و میوه‏ هایی از قبیل گوجه ‏فرنگی، هویج و مرکبات وجود دارند.

منابع غذایی عمده ویتامین C نیز مرکبات و سبزیجات هستند.

نتیجه ‏گیری:

مطالعات نشان داده‏ اند که محدود کردن مصرف غذاهای حیوانی و افزودنی ‏های خوراکی از قبیل نگه دارنده‏ های غذایی و چاشنی‏ های طعم‏ دهنده همراه با یک رژیم کم‏ کالری با چربی‏ های اشباع کم و میوه‏ جات و سبزیجات زیاد که دارای آنتی ‏اکسیدان‏ های فراوان می ‏باشند، می ‏تواند به کنترل التهاب در بیماری التهاب مفاصل کمک کند و باعث ارتقای سلامت در این بیماران شود.

دکتر احمد ساعدی - متخصص تغذیه و رژیم درمانی

دنیای سلامت

*

منبع : tebyan.net