بهترین گوشت برای قلب


بهترین گوشت برای قلب گوشتی است که میزان کلسترول آن پایین باشد و همچنین اسید اوریک موجود در آن نسبت به گوشت های دیگر کمتر باشد. با بهترین نوع گوشت برای قلب در مجله سلامت نمناک آشنا می شوید.


 بهترین گوشت برای قلب دارای ویژگی هایی است که برای سلامت قلب اصلی ترین ها هستند. ویژگی هایی همچون کلسترول و اسید اوریک پایین و..

بسیار خوب است که به سلامت تک تک اعضای بدن به خصوص اعضایی همچون قلب توجه بیشتری بکنیم چرا که سلامت این بخش های اصلی تضمینی برای سلامت بخش های دیگر بدن است.

گوشت یکی از مواد غذایی جدانشدنی از برنامه غذایی ما است. چرا که به دلیل طعم و مزه ی لذیذ آن نمی توان از خوردن آن چشم پوشی کرد اما همه چیز قانون و قاعده دارد. خوردن گوشت هم قوانین خود را دارد که ما در این بخش از مجله سلامت نمناک به بهترین گوشت ها برای سلامت قلب اشاره می کنیم.

سازمان سلامت قلب آمریکا بهترین گوشت ها برای قلب را گوشت پرندگان البته بدون پوست و چربی و گوشت ماهی معرفی کرد. کلسترول پایین این نوع گوشت ها به قلب آسیبی نمی رساند. همچنین اسید اوریک کمتری نسبت به گوشت های دیگر دارد.

سلامت قلب

یک منبع غنی امگا3 یعنی همان ماهی سالمون که بارها در مورد آن گفته ایم. گوشت ماهی سالمون سرشار از کاروتنوید استکسانتین است که یک آنتی اکسیدان فوق العاده قوی محسوب می شود.

 گوشت پرندگان همچون گوشت بوقلمون، کبوتر، مرغ، بلدرچین به دلیل دارا بودن کلسترول و چربی کمتر برای قلب انسان مفید  است.  باید بدانید که تفاوت زیادی میان گوشت پرندگان وجود ندارد چربی کمتر این نوع گوشت ها سبب سلامت قلب انسان می شود.
بهترین گوشت برای قلب 5/5 4
منبع : نمناک /ن