غذاهای خیابانی، قضایای زمستانی

هر فصلی نوبرانه خودش را دارد. با آمدن فصل بهار، چغاله بادام و گوجه سبز از دسته نوبرانه‌هایی هستند که روی چرخ‌های دستی در سطح شهر، توجه هر کس را به خود جلب کرده و همه را برای خوردن، حتی به اندازه یک سیر، وسوسه می‌  کنند.

 

در تابستان، پسته و زغال اخته این وظیفه را برعهده می‌گیرند و فصل پاییز زالزالک و در زمستان نیز لبو و باقلای پخته، جای همه این ها را می ‌گیرند. خیلی‌ها تصور می ‌کنند که این گروه از غذاها هله هوله بوده و مداومت در خوردن‌شان می ‌تواند زیانبار باشد، در حالی که برخی دیگر خوردن آنها را به بسیاری از خوردنی‌های کارخانه‌ای و مواد غذایی فرآیند شده ترجیح می‌ دهند، اما واقعیت چیز دیگری است. این موضوع، آن چیزی است که این بار می‌ خواهیم درباره‌اش با شما صحبت کنیم.

 

چند دقیقه فکر کنید، به نظر شما خوردن لبو و باقلا به این شکل چه مشکلاتی می‌ تواند به همراه داشته باشد؟

دکتر سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره لبو و باقلا پخته در فصل سرما می ‌گوید:

"این دو ماده غذایی به دلیل ترکیبات مفیدی که دارند، می ‌توانند به جای بسیاری از تنقلات خریداری و خورده شوند، اما روش طبخ و ظروفی که در تهیه و سرو آنها به کار می‌ رود و فردی که آنها را عرضه می ‌کند، نه تنها از ارزش تغذیه‌ای‌شان کم می‌ کند، بلکه مضراتی را نیز برای مصرف‌ کننده در پی خواهد داشت.

به عبارت ساده‌تر، ممکن است فرد عرضه‌ کننده به بیماری عفونی مبتلا باشد و یا به دلیل ناآگاهی، اصول بهداشتی را رعایت نکند. به طور مثال، کمتر می ‌بینیم که این دوره گردها با دستکش، کلاه و پیش‌بند به سرو این مواد غذایی بپردازند.

 

بسیاری از فروشندگان به منظور ارزان‌تر درآمدن محصولات‌شان، مواد اولیه را فله‌ای خریداری می‌ کنند که در نهایت بر کیفیت محصول اثرگذار است؛ به این معنا که مقادیر بالای آفت‌کش یا حتی کرم‌خوردگی در مواد اولیه دیده می‌ شود که مصرف حتی پخته آنها نیز برای افراد زیانبار است، بنابراین آلودگی اولیه نیز یکی دیگر از عواقب خوردن غذاهای خیابانی است.

 

حرارت دیدن در سطح خیابان‌های پُر رفت و آمد و در معرض دود و آلودگی هوا قرار گرفتن این مواد غذایی، علاوه بر آلودگی آنها با ذرات معلق، باعث می شود سرب موجود در هوا نیز به راحتی بر سطح غذا نشسته و آثار مسمومیت مصرف ‌کننده را با این فلز سنگین به وجود آورد و به این ترتیب بر سلامت افراد به خصوص سیستم مغزی‌شان تأثیر بگذارد."

 

پیشنهاد کارشناسان در مورد غذاهای خیابانی

پیشنهاد می ‌شود که این دوره‌گردها، سازماندهی و کنترل شوند تا در محیطی سالم‌تر، محصولی مفید را به مردم عرضه کنند و در عین حال، کسب درآمد نیز داشته باشند، زیرا با رعایت اصول بهداشتی، میان وعده‌هایی را می‌ توان به مردم عرضه کرد که بهتر از بسیاری از هله‌هوله‌های در دسترس امروزی باشند.

دکتر محمدرضا وفا، متخصص تغذیه و رژیم درمانی نیز در زمینه خریدن و مصرف این دسته از مواد غذایی می ‌گوید:

"نکته اساسی درباره هرگونه غذای خیابانی، بهداشت مواد غذایی است؛ به عبارت ساده‌تر، اغلب مطالعات نشان می ‌دهند که غذاهایی که به این شیوه در خیابان عرضه می ‌شوند از احتمال بسیار بالای از نظر آلودگی‌های متعدد برخوردارند. در ضمن از نظر تغذیه‌ای، از آنجا که این دسته از غذاها برای مدت طولانی پخته شده و چندین نوبت گرم و سرد می‌ شود، ارزش غذایی‌شان بسیار پایین خواهد آمد.

باقلاهای پخته و عرضه شده در سطح شهر، یک غذای خیابانی محسوب می ‌شود که از احتمال بیشتری برای هر نوع آلودگی هنگام عرضه به مصرف‌ کننده برخوردار است. ضمن اینکه شرایط پخت و نگهداری و عرضه آنها به هیچ عنوان، روش مناسبی برای ارائه یک غذای سالم نخواهد بود بنابراین توصیه کلی تهیه و مصرف این غذاها در دکان‌های استاندارد و بهداشتی یا در منزل است."

ادامه دارد...

سارا حسنلو