آکاایران روش های پرحجم کردن موهای کم پشت و نازک

یکی از زیبایی هایی هر انسانی موی او است و این مورد برای زن و مرد فرقی ندارد و در هر دو جنسیت زیبایی می آفریند. اما برخی از خانمها و آقایان از موی پر پشت و زیبا برخوردار نیستند و اغلب هم از این موضوع رنج می برند که چرا موهای شان کم پشت است؟ موهای کم پشت برای خانمها اغلب حساسیت بیشتری ایجاد می کند و خانمهایی که از این موضوع رنج می برند اغلب به دنبال روش هایی برای رفع این مشکل هستند و در بیشتر موارد هم هزینه های گزافی را پرداخت می کنند و در مواردی ممکن است به نتیجه دلخواه شان هم نرسند. ما در این مطلب از پورتال رنگی به این مشکل خانمها پرداخته ایم و سعی کرده ایم در ابتدا یک علت یابی از آن داشته باشیم تا بتوانیم به شما کمک کنیم و موردی که باعث ریزش و کم پشت شدن موهای تان می شود را پیدا کنید. در ادامه شیوه هایی برای رفع این مشکل هم در نظر گرفته ایم که بتوانید و برنامه ریزی کنید مطابق با جنس موهایتان کارهای ضد ریزش مو را انجام دهید. امدواریم این مطلب پورتال رنگی را مطلوب ارزیابی کنید و بتوانید به راه حل مشکل کم پشتی موهایتان برسید.

روش های پرحجم کردن موهای کم پشت و نازک

به گزارش آکاایران برای برخی از افراد کم پشت شدن موها و ریزش موها از سفید شدن مو و از چین و چروک صورت هم مهمتر است و اغلب باعث دغدغه خاطر می شود. بنابراین دغدغه با ما همراه باشید تا بتوانید از این نارحتی نجات پیدا کنید.

 علت ریزش مو در زنان چیست؟

دکتر Gervaise Gerstner متخصص پوست و مشاور لورئال (L’Oreal) در پاریس می گوید: “بعضی از داروها می توانند سبب ریزش مو شوند از جمله: ویتامین A، داروهای ضد انعقاد، هورمون ها و حتی داروهای ضد افسردگی. علاوه بر این عوامل محیطی و مصنوعی استرس زا مانند حالت دهنده ها و رنگ های مو می توانند باعث ریزش مو شوند. بعضی از بیماری ها نیز مانند مشکلات تیروئید، کم خونی و تغییرات هورمونی بر کم شدن موها اثر دارند. اما این مسأله عمدتاً ارثی است و ما آن را ریزش موی آندروژنتیک می نامیم.” دکتر Gerstner بیان می کند، مجموعه آزمایشاتی وجود دارد که باید انجام شود تا ریشه ی این مشکل شناسایی شود و پس از آن راه درمان برای آن پیدا شود.

روش هایی ویژه برای جلوگیری از ریزش موها:

راه اول: کوتاه کردن مو در جلوگیری از ریزش مو

اثری که کوتاه کردن مو در جلوگیری از ریزش مو می تواند بگذارد را نادیده نگیرید. اما کلمه ی کوتاه کردن برای بسیاری از خانمها می تواند ترسناک باشد. Jill Crosby طراح مدل موی بسیاری از افراد مشهور می گوید: “بسیاری از زنان نمی خواهند موهای خود را کوتاه کنند ولی بهتر است بدانید که یک مدل موی شیک می تواند ظاهر یک زن را تغییر دهد و دیده شدن ریزش موهایش را به حداقل برساند. وجود موهای آویزان و معلق باعث می شود این مشکل بیشتر دیده شود. یک مدل موی مناسب می تواند وزن و حجم ایجاد کند و این دقیقاً همان چیزی است که به آن نیاز دارید. توهم عمق”.

راه دوم: تغییر رنگ مو در جلوگیری از ریزش مو

از تغییر رنگ موهای خود نترسید. Crosby می گوید: “رنگ مو می تواند زیبایی ایجاد کند و باعث تغییر احساس شود. رنگ مو همچنین می ‎تواند به مدل موی شما یک بعد اضافه کند و باعث به نظر رسیدن حجم بیشتر شود چرا که باعث افزایش (و ضخیم شدن) قسمت بیرونی مو می شود. برای این کار به شخصی مراجعه کنید که در ترکیب رنگ موهای شیمیایی تبحر خاصی داشته باشد تا بتواند از موهای شما مراقبت کند. در این شرایط، زمان آن نیست که خودتان رنگ کردن موهای تان را در خانه امتحان کنید. دقت کنید که رنگ موی نامناسب می تواند باعث شود موهای کم، بدتر به نظر برسند. معمولاً زنان رنگ موی تیره انتخاب می کنند. در صورتی که رنگ پوست شما روشن است، این یک انتخاب بسیار بد است، چرا که باعث می شود ریزش مو بیشتر به چشم آید. شما باید رنگ پوست خود را کمی تیره تر کنید تا ریزش مو کمتر قابل توجه باشد”.

راه سوم: مراقب حرارتی که به موهای خود می دهید باشید

برای مراقبت بیشتر از موهای خود دمای وسایل حالت دهنده مو که استفاده می کنید را کاهش دهید. Crosby هشدار می دهد: “برای موهای کم و نازک از دمای بالای سشوار استفاده نکنید و از دمای بسیار کم آن استفاده کنید.” او پیشنهاد می کند دما را به یک سوم میزان همیشگی برسانید و موهای خود را سشوار بزنید. همچنین او می گوید: “استفاده از محصولات مراقبت از مو در برابر گرما به صورت منظم ضروری است”.

راه چهارم: انتخاب حالت دهنده مناسب

علاوه بر شامپوی حجم دهنده و حالت دهنده، Crosby توصیه می کند از حالت دهنده هایی که وزن مو را افزایش می دهد استفاده کنید. او می گوید یک شامپوی خشک برای وزن دادن روی مو مناسب است. این شامپو بر روی مو باقی می ماند و بدون این که سفت به نظر برسد باعث می شود مو دارای بعد و بافت به نظر برسد.

پورتال رنگی _ روش های پرحجم کردن موهای کم پشت و نازک

منبع: سیمرغ

منبع :