آکاایران شناسایی ویتامینی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان

سلامت دهان و دندان از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه داشت. برای آنکه دندان هایی سالم و در عین حال زیبا داشته باشیم باید در نوع تغذیه خود دقت کنیم و آنچه را که برای سلامت دندانها مفید است را در سبد غذایی قرار دهیم. اهمیت سلامت دندان ها برای هر فردی و در هر سنی مشخص است اما برای کودکان از حساسیت بیشتری برخوردار است و چون در مرحله رشد قرار دارند والدین باید نسبت به نوع مواد غذایی مورد استفاده فرزندان شان دقت کنند.

به گزارش آکاایران همانطور که می دانید ترمیم دندان و درمان هر گونه مشکل دندانی نیازمند پرداخت هزینه های تقریبا سنگینی است که می توان با روشهایی ساده از پرداخت این هزینه های هنگفت معاف شد.

شایع ترین مشکل دندان پزشکی در اغلب افراد پوسیدگی دندانها است که متاسفانه در کشور ما از وضعیت خوبی برخوردار نیست. برای پیشگیری از این معضل دندانی ضمن استفاده از مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، روش هایی مانند استفاده از انواع ویتامین ها وجود دارد. در تازه های خبرهای دنیای دندان پزشکی شنیده شده است که ویتامین D از ظرفیت بالایی جهت پیشگیری از پوسیدگی دندانها برخوردار است که ما در این مطلب پورتال رنگی به آن پرداخته ایم.

شناسایی ویتامینی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان

نتیجه تحقیقات جدید پزشکی در مورد سلامت دندان ها:

شرح کامل نتیجه مطالعه جدید دندان پزشکی:

در یک مطالعه مروری که در سال ۲۰۱۲ در دانشگاه واشنگتن انجام شد، مشخص گردید که ویتامین D به پیشگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند.

این تحقیق که مشتمل بر مرور ۲۴ مطالعه بالینی از دهه ۱۹۲۰ تا دهه ۱۹۸۰ و بررسی ۳۰۰۰ کودک با میانگین سنی ۱۰ سال در کشورهای مختلف (امریکا، انگلیس،، کانادا، نیوزلند، سوئد و اتریش) بود، نشان داد که ویتامین D خطر پوسیدگی دندان را ۵۰ درصد کاهش می دهد. در واقع مشخص شد در کودکانی که دچار کمبود ویتامین D هستند، رشد دندان ها کم و با تاخیر انجام می شود واین کودکان در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار دارند.

میزان ویتامین D بدن در بسیاری از جوامع پایین است، در نتیجه پوسیدگی دندان در کودکان و نوجوانان این مناطق رو به افزایش می باشد. متخصصان معتقدند که دریافت ویتامین D کافی به ویژه در دوران بارداری باید مورد تاکید قرار گیرد زیرا این ویتامین در حفظ سلامت و تجمع املاح معدنی در استخوان ها و دندان ها نقش حیاتی ایفا می کند.

پورتال رنگی _ شناسایی ویتامینی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان

منبع: سیمرغ

منبع :