سلامتتغذیه سالم زندگی سالمعوارض خطرناک خوردن جگر مرغ
,جگر مرغ,عوارض جگر مرغ,مضرات جگر مرغ
نظارت بر این کار، برعهده مسئولان دامپزشکی و خود مرغداری هاست. متاسفانه در برخی از مرغداری های ایران، این نظارت ها انجام نمی شود و مرغدار هم تا روزها و ساعت های آخر به مرغ ها، آنتی بیوتیک می دهد.
آکاایران خیلی ها از خوردن جگر مرغ لذت می برند. در این مطلب عوارض خطرناک خوردن جگر مرغ را برای شما عزیزان برمی شماریم.

 جگر مرغ

 

معمولا مقدار مشخصی آنتی بیوتیک برای پیشگیری از ابتلا به بیماری در آب مرغ های معمولی، ریخته می شود. تمام شرکت هایی که این آنتی بیوتیک ها را تهیه می کنند، روی بسته بندی داروهای خود می نویسند مدت زمان منع مصرف گوشت مرغ بعد از مصرف آن آنتی بیوتیک خاص، چقدر است.

به گزارش آکاایران تقریبا بین ۵ تا ۱۴ روز بعد از مصرف آنتی بیوتیک ها، عمل ذبح مرغ ها و مصرف گوشت آنها نباید در دستور کار مرغداری ها قرار داشته باشد.

البته گوشت مرغ، کمتر تحت تاثیر این دارو (آنتی بیوتیک ها) قرار می گیرد و بیشتر آنتی بیوتیک ها در جگر وکلیه های مرغ تجمع پیدا می کنند. با این حساب، اگر از نحوه پرورش مرغ آگاهی ندارید، نباید جگر آن را مصرف کنید تا سلامتتان با خوردن جگر مرغ سرشار از آنتی بیوتیک به خطر نیفتد.

از آنجایی که عمل ذبح مرغ پس از گذشت حداقل زمان از خوراندن آنتی بیوتیک به مرغ ها (بین ۱ تا ۲ هفته) در بسیاری از مرغداری ها صورت نمی پذیرد، بنابراین مقدار زیادی از این دارو ها در جگر مرغ باقی می مانند؛ زیرا جگر،محل سم زدایی است و بسیاری از دارو ها قبل از دفع از بدن داخل جگر به روش های مختلف آنزیمی خنثی می شوند. به همین دلیل هم بسیاری از جگرهای مرغ آلودگی بالایی به خصوص به آنتی بیوتیک ها دارند. با این حساب، توصیه می شود که از مصرف جگر مرغ خودداری کنید.

از طرف دیگر، تحقیقات انجام شده در دانشکده دامپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران هم نشان می دهد معمولا بد بودن شرایط جوی، پایین بودن آگاهی مرغدارها و تراکم فراوان مرغداری ها در برخی مناطق کشور، باعث افزایش مصرف آنتی بیوتیک ها می شود.

متاسفانه گاهی برخی آنتی بیوتیک های ممنوع هم در این مرغداری ها استفاده می شوند. به همین دلیل بهتر است مرغ های بسته بندی زیرنظر سازمان دامپزشکی را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید و گوشت مرغ را پیش از مصرف کاملا بپزید.

فرایند پختن، می تواند تاحد زیادی باعث از بین رفتن برخی از این آنتی بیوتیک ها شود. نوشیدن آبمیوه های تازه، سالم و طبیعی مانند آب مرکبات با غذاهای گوشتی، هم باعث افزایش جذب آهن این موادغذایی در بدن می شود و هم ارزش تغذیه ای وعده غذایی را بالاتر می برد.

به گزارش روزنامه شهروند، دکتر آراسب دباغ مقدم، دراین باره می گوید: حساب دل مرغ از جگر آن جدا است. دل مرغ، منبع خوبی برای دریافت پروتئین و آهن محسوب می شود و اسید فولیک هم دارد. این عضو اندرونی، مشکل خاصی ندارد و می توان آن را مصرف کرد، اما مصرف جگر مرغ، چندان توصیه نمی شود.

 
آیا با فواید جیگر مرغ آشنایی دارید؟ بیشتر افراد فکر می کنند جگر مرغ، هیچ خاصیتی ندارد و باعث بیماری می شود. اما خواص بی نظیری برای آن کشف شده است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم. با دکتر سلام همراه باشید و فواید جگر مرغ.

 

 
یک وعده مصرفی از جگر مرغ حاوی ۶.۴ گرم چربی بوده که ۲ گرم از آن چربی اشباع شده است. درصورتیکه در معرض خطر بیماری قلبی هستید، جگر مرغ ممکن است انتخاب مناسبی برای سلامتی شما نباشد.

جگر مرغ سرشار از آهن و پروتئین است، به طوریکه ۱۰۰ گرم از آن بیش از نیمی از نیاز روزانه توصیه شده به آهن را تامین می کند.

یک وعده مصرفی برابر با ۱۰۰ گرم جگر مرغ سرخ شده حاوی ۱۷۲ کالری بوده که بیش از ۱۰۰ کالری آن مربوط به پروتئین است. یک وعده مصرف جگر مرغ همچنین ۲۵.۸ گرم پروتئین دارد که ۴۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده به پروتئین را برای بدن فراهم می کند. جگر مرغ یک پروتئین کامل بوده، زیرا حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری است.

اسیدهای آمینه

جگر مرغ نه تنها حاوی تمام ۹ اسید آمینه ضروری برای بدن است، بلکه مقادیر بالایی از این اسیدهای آمینه را نیز شامل می شود. براساس توصیه سازمان بهداشت جهانی(WHO)، یک وعده مصرفی از جگر مرغ برای فردی با وزن ۸۰ کیلوگرم، ۱۰۰ درصد از نیاز روزانه حداقلی او به اسیدآمینه فنیل آلانین را تامین می کند. این اسید آمینه به تولید دوپامین و نوراپی نفرین کمک کرده که دو انتقال دهنده ی موثر در حافظه و خلق و خو به حساب می آیند. یک وعده مصرف جگر مرغ همچنین محتوی ۵۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده به سایر اسیدهای آمینه ضروری است.

ویتامین های جگر مرغ

چربی و کلسترول

یک وعده مصرفی از جگر مرغ حاوی ۶.۴ گرم چربی بوده که ۲ گرم از آن چربی اشباع شده است. درصورتیکه در معرض خطر بیماری قلبی هستید، جگر مرغ ممکن است انتخاب مناسبی برای سلامتی شما نباشد، زیرا هر وعده مصرفی آن حاوی ۵۶۴ میلی گرم کلسترول(Cholesterol) بوده که تقریبا معادل دو برابر حدکثر میزان توصیه شده است. همچنین بهتر است میزان کلسترول موجود در رژیم غذایی محدود شود زیرا می تواند منجر به ایجاد پلاک در دیواره عروق شود.

آهن و سایر مواد معدنی

مصرف جگر مرغ اگرچه برای بیماران قلبی مناسب نیست، اما می تواند انتخاب خوبی برای افراد مبتلا به کم خونی(Anemia) باشد. یک وعده مصرفی از جگر مرغ بیش از ۱۰۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده مردان و ۷۲ درصد از نیاز روزانه توصیه شده بانوان به آهن را فراهم می کند. آهن برای تشکیل هموگلوبین ضروری است زیرا اکسیژن را به سراسر بدن حمل می کند. همچنین یک وعده مصرف جگر مرغ حاوی ۶۳ درصد از نیاز روزانه توصیه شده به فسفر، بیش از ۵۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده به مس، بیش از ۳۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده به روی و بیش از ۱۰۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده به سلنیوم است.

ویتامین های جگر مرغ

جگر مرغ همچنین حاوی ویتامین های بسیاری است، به طوریکه یک وعده مصرفی، بیش از ۱۰۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده به ویتامین A ، فولات، اسید پانتوتنیک ، ریبوفلاوین و ویتامین B12 را تامین می کند. همچنین حاوی ۵۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده به کولین، ویتامین B6 و نیاسین است. گفتنی است ویتامین A حافظ چشم ها و سیستم ایمنی(Safety system) می باشد. ویتامین های گروه B نیز به سلامت سیستم عصبی، کبد، مغز و ماهیچه ها کمک می کنند.


 

فواید جگر مرغ

طبع جگر مرغ بومی گرم و تر است. برخی از مهمترین فواید درمانی آن عبارتند از:
  • جگر مرغ حاوی آهن و اسید فولیک فراوان است و به ساخت و بازسازی سلول‌های قرمز خون کمک می‌کند؛ به شکلی که بهترین منبع غذایی برای پیشگیری و درمان کم خونی است.
  • مصرف جگر مرغ به رشد کودکان کمک می‌کند و باعث افزایش نیروی بدنی می‌شود.
  • جگر مرغ حاوی مقادیر بالایی اسید فولیک است و از این رو به پیشگیری از نقایص مادرزادی جنین و تقویت باروری کمک می‌کند. 
  • جگر مرغ همچنین منبع برای ویتامین ب1 است و نقش اساسی برای ترمیم بافت‌ها و سلول‌های بدن و پوست دارد.
  • تقویت دندان‌ها، لثه و کمک به استحکام استخوان‌ها از دیگر فواید جگر مرغ (به دلیل وجود مقادیر بالای فسفر در آن) است.
  • جگر مرغ در تقویت اعصاب و کمک به عملکرد بهتر آن موثر است. همچنین مصرف این ماده غذایی در تقویت نیروی حافظه و افزایش تمرکز و تعادل مفید است.
  • مصرف این ماده غذایی به دلیل داشتن فیبر فراوان به سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند.
  • جگر مرغ حاوی مقادیر بالایی پروتئین است و مصرف آن به رشد بدن کمک می‌کند. قرار دادن جگر مرغ در رژیم غذایی کودکان در حال رشد بسیار مفید بوده و به رشد بهتر آنها کمک می‌کند.
  • جگر مرغ سرشار از انواع ویتامین‌های گروه ب است و مصرف آن باعث افزایش انرژی و نشاط می‌شود و در درمان افسردگی موثر است.
  • همانند آنچه در مورد خواص جگر سیاه گفتیم، جگر مرغ نیز دارای ویتامین آ است که به بهبود و تقویت بینایی کمک می‌کند.

 

مصرف جگر مرغ

 

سلامت دستگاه گوارش


ارزش غذایی جگر مرغ

جگر مرغ سرشار از پروتئین، اسید آمینه‌های ضروری و عناصر غذایی مورد نیاز بدن به ویژه آهن و روی، ویتامین ب12 و ب9 (اسید فولیک) است. چربی موجود در جگر از نوع اشباع و میزان اسیدهای چرب امگا ۶ آن بیش از امگا ۳ است. از همین رو زیاده‌روی در مصرف آن (بیش از یک یا دو بار در ماه) ممکن است باعث بروز التهابات بافتی در افراد مستعد شود. در زیر جدول ارزش غذایی در 100 گرم جگر مرغ آورده شده است.

جدول ارزش غذایی جگر مرغ
مواد و محتویات مقدار در 100 گرم
کالری ۱۵۶ کیلوکالری
پروتئین ۲۲٫۹ گرم 
ویتامین B12 ۴۵ میکروگرم
نیاسین
۰.۱۶ میلی گرم
پتاسیم ۳۰۰ میلیگرم
منیزیوم ۲۳ میلیگرم
آهن ۱۱٫۳ میلیگرم
مس ۳٫۸ میلیگرم
چربی ۷٫۱ گرم
کلسترول  ۳۹۰ میلیگرم
ویتامین B6
۰/۵۴۹ میلیگرم


مضرات جگر مرغ (موارد احتیاطی و منع مصرف)

مصرف جگر مرغ برای مبتلایان به بیماری‌های قلبی عروقی، چربی خون بالا و نقرس مضر است. با توجه به اینکه امروزه در مرغداری‌ها غالبا از آنتی‌بیوتیک و مواد هورمونی استفاده می‌شود، متخصان تغذیه توصیه می‌کنند از مصرف سنگدان، دل و جگر مرغ پرهیز شود. به طورکلی اندام‌های داخلی بدن دام‌ها و طیور، محل اجتماع، تصفیه و فیلترکردن مواد ورودی به بدن آن‌ها‌ست، لذا دارو‌های مصرفی، فلزات سنگین مانند سرب و کادمیوم، مواد آنتی بیوتیک، هورمون‌ها و انگل‌های ورودی به بدن آن‌ها از این اندام‌ها عبور می‌کند و از این حیث مصرف آ‌ن‌ها دارای محدودیت است.
ذکر این نکته ضروری است که این مواد حتی با پختن نیز به طور کامل از جگر خارج نمی‌شوند و نمی‌توان اطمینان داشت که پختن جگر بتواند آن را از آلودگی پاک نماید. بنابراین چنانچه قصد دارید از فواید جگر مرغ بهره ببرید، مرغ را از محل‌های مطمئن که از نحوه تغذیه و پرورش آن مطلع هستید، تهیه کنید.

جگر دام‌های روستایی سالم هستند

همایون نصرتی، پزشک عمومی در این باره می‌گوید: از نظر کارشناسی، به طور معمول آنتی‌بیوتیک‌ها، فلزات سنگین و سموم در بافت نرم بیشتر جای می‌گیرند و از آن جایی که پوست مرغ از بافت چربی بوده و جگر هم بافت نرمی است همچنین مغز سر حیوانات هم از بافت نرمی است، از لحاظ علمی این‌گونه مواد در این بافت‌ها رسوب می‌کنند که پس از رسوب در این مناطق خود به خود میزان آن‌ها افزایش پیدا کرده و با خوردن این‌گونه مواد، آنتی‌بیوتیک‌ها، سموم یا فلزات سنگین می‌توانند به بدن انسان منتقل شده و باعث به خطر افتادن سلامت مصرف‌کننده شود که این مسئله در مورد باقی دام‌ها مثل گاو، گوسفند و گوساله نیز صدق می‌کند.

به همین خاطر مصرف کله پاچه، جگر گوسفند و گاو هم توصیه نمی‌شود.

از نظر کارشناسی، به طور معمول آنتی‌بیوتیک‌ها، فلزات سنگین و سموم در بافت

نرم بیشتر جای می‌گیرند و از آن جایی که پوست مرغ از بافت چربی بوده و جگر

هم بافت نرمی است همچنین مغز سر حیوانات هم از بافت نرمی است، از لحاظ علمی این‌گونه مواد در این بافت‌ها رسوب می‌کنند

نصرتی می‌افزاید: ممکن است این سؤال برای مردم به وجود آید که آیا با پختن یا کبابی کردن جگر یا گوشت مرغ می‌توان این مواد را از بین برد یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت پختن یا طبخ این مواد خوراکی به صورت خورش به هیچ عنوان از میزان فلزات سنگین کم نمی‌کند، تنها ممکن است مقداری از آنتی‌بیوتیک‌ها کم شود. این پزشک عمومی ادامه می‌دهد: توصیه کلی بر این است که شهروندان به هیچ وجه از پوست و جگر دام و طیور استفاده نکنند. البته این مسئله درباره دام و طیوری که پرورش طبیعی داشته و در روستاها پرورش پیدا می‌کنند صدق نمی‌کند بلکه منظور ما دام و طیوری است که به آن‌ها به دلایل مختلف بیماری آنتی بیوتیک داده می‌شود و غذاهای‌شان نیز سالم نیستند، اما دام و طیور روستایی که دارو دریافت نکرده و غذاهای‌شان سالم باشد هیچ خطری ندارند زیرا علاوه بر مصرف آنتی بیوتیک، جو و ذرتی که به عنوان غذا به دام‌ها داده می‌شود با سموم مختلفی در مزارع آلوده شده و از آنجایی که فلزات سنگین دارای سیکل چرخشی هستند، ابتدا از گیاه وارد بدن حیوان شده و از آنجا به بدن انسان منتقل می‌شوند که متأسفانه میزان این ماده سمی در زمان طی کردن این سیکل خودبه‌خود افزایش پیدا می‌کند.

یکی از عوارضی که از لحاظ علمی در این زمینه عنوان شده است ابتلا به سرطان خون است البته این‌ها همگی صددرصد نبوده و از احتمالات پزشکی است، اما گفته می‌شود که وجود فلزات سنگین مثل سرب در بدن، خطر ابتلا به سرطان خون را افزایش می‌دهد.

اما بحث مهمی که در حال حاضر در پرورش دام و طیور وجود دارد، استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها است. با توجه به این که سازمان بهداشت جهانی پیشگیری از مقاومت دارویی را شعار امسال خود قرار داده این مسئله می‌تواند مهم باشد که سازمان دامپزشکی کشور هم برنامه‌های خوبی در این زمینه در کشور اجرا کند که ان‌شاءالله با عملیاتی کردن این برنامه‌ها، در دام و طیور و فرآورده‌های گوشتی کشورمان هم تا حدی که مورد نیاز است و باعث به خطر انداختن سلامت مصرف‌کننده نمی‌شود از داروها به خصوص آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده شود.

این در حالی است که از نظر علمی نیز برخی از عناصر و مواد که بدن نیاز دارد باید به میزان مشخص شده‌ای مصرف شوند، اما معمولاً سازمان‌های دامپزشکی مواد مصرفی داروهایشان در دام و طیور از حد استاندارد بالاتر است البته این مواد یک زمان ماندگاری هم دارند که اگر این زمان ماندگاری در دام و طیور گذشته باشد آسیبش کمتر بوده یا اینکه اصلاً خطری برای انسان ندارد.

این خبر با این دید بوده است که مصرف بیش از حد داروها در دام و طیور صورت نگیرد چون مسائل بهداشتی که اعلام می‌شود همه از لحاظ احتمالات است و به دلیل همین احتمالات کارشناسان امر توصیه می‌کنند که مردم این کار را نکنند تا دچار مشکلی نشوند.

این مسئله تنها درباره گوشت مرغ صدق نمی‌کند، اما از آنجایی که گوشت مرغ نرم‌تر بوده و جایگزینی برای گوشت‌های نرم هستند، توصیه‌های بهداشتی در مورد مصرف آن بیشتر است.

از نظر محققان شیمیست نیز مواد غذایی که وارد سیکل غذایی انسان می‌شود و قابل از بین رفتن نیست، می‌تواند باعث به خطر افتادن سلامتی مصرف کننده شود. یکی از مشکلاتی که مطرح شده این است که تمام این عوامل باعث پایین آوردن ایمنی بدن می‌شود که در صورت تضعیف سیستم ایمنی بدن، دفاع در مقابل عوامل خارجی کم شده و در آن زمان مقاومت دارویی و ورود میکروب جدید به بدن اتفاق می‌افتد که در این زمان فرد مستعد ابتلا به سرطان می‌شود زیرا سرطان یعنی ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن که در نقاط مختلف بدن ممکن است به صورت تومور و غددهای سرطانی ظاهر شود.

عوارض جگر مرغ و مضرات جگر

 

مزایای مرغ تازه بسته بندی شده

ارتقاء سطح فرهنگ بهداشت، سلامت و ایمن غذای مورد مصرف جامعه

عرضه مرغ با شناسنامه معین دارای مشخصات تاریخ تولید، انقضاء، محل کشتار که عاملی در جهت شناسایی مبدأ تولید و امکان پیگیری در موارد لزوم می‌باشد.

حفظ کیفیت بهداشت مرغ در برابر فاسدکننده شیمیایی، فیزیکی و میکروبی در طول مدت حمل و نقل، نگهداری و عرضه از قبیل آلاینده های محیطی (دود، هوای آلوده و ...) و آلودگی‌های ثانویه ناشی از تماس با دست کارگران خودروهای حمل و فروشندگان و ...

ایجاد شرایط انتخاب محصول با کیفیت بهتر توسط مصرف کنندگان و ایجاد فضای مناسب رقابت بین تولیدکنندگان در جهت ارتقاء کیفیت محصولات و جلب اعتماد و اطمینان شما مصرف کننده گرامی.

امکان کنترل و نظارت دقیق‌تر و مناسب بر نحوه عملکرد تولیدکنندگان، نحوه توزیع و عرضه مرغ و رعایت زنجیره سرد و ردیابی و ریشه‌یابی موارد تخلف در کوتاه‌ترین زمان ممکن

افزایش نقش شما مصرف کننده گرامی در کمک به اقدامات اجرایی نظارت بهداشتی بر مرغ مصرفی

جلوگیری از عرضه مرغ خارج از ضوابط بهداشتی در سطح شهر

این موارد از قبیل

* جلوگیری از عرضه مرغ خارج از یخچال

* جلوگیری از قرار دادن مرغ در داخل وان آب

* جلوگیری از توزیع مرغ‌های مشکل دار (پاک‌سازی شده)

* جلوگیری از دست کاری و فرآوری‌های غیربهداشتی در مراکز عرضه از قبیل تهیه شنیتسل، جوجه کباب و ...می‌باشند.

منابع:

جوان آنلاین

سازمان دامپزشکی کشور

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات