چگونه کاهو را تازه و ترد نگه داریم

به گزارش آکا ایران، کاهو یکی از مواد غذایی در دسترسه ولی خیلی راحت میتونه نرم و بی مزه و پژمرده بشه. روش و راه های زیر رو دنبال کنین تا بتونین کاهوتون رو تازه و ترد نگه دارین.

روش اول:
کاهو رو از بسته در بیارین . این بسته بندیها برای اینه که کاهو خنک بمونه و خراب نشه ولی قبل از اینها باید ترد باشه.
سینک ظرفشویی و یا یک کاسه ی بزرگ رو پر از آب سرد کنین.
برگ های کاهورو از مغزش جدا کنین و اونها رو برای ۵ دقیقه توی آب یخ بذارین ؛ حتی اگر کاهوی شما نرم شده باشد با این کار میتونه دوباره ترد و تازه بشه.
برگ هارو دونه دونه از توی آب در بیارین و تکونشون بدین تا یکم آبشون گرفته شه .
اونهارو توی ظرف آبگیری بذارین ؛ این ظرف رو از همه جا میتونین تهیه کنین ؛ کاهوها رو خیلی فشرده نکنین توی ظرف و برای اینکه فشار نیارین ممکنه مجبور بشین این کارو توی چند بار انجام بدین.
دسته ی ظرف رو بچرخونین چون با این کار آب اضافی از کاهوها گرفته میشه و ته ظرف میریزه.
حالا کاهوها رو روی یک دستمال آشپزخونه ی خشک بذارین و در یک یا دو ردیف بچینین , آب کف ظرف رو خالی کنین و این روند رو آنقدر تکرار کنین تا مطمئن بشین کاهوها کاملا خشک شدن.
کاهوهارو لای دستمال بپیچین و توی یک کیسه ی فریزر که بتونین درش رو محکم ببندین بذارین. کیسه رو توی کشویی از یخچال که تازه مواد رو نگه میداره بذارین.

روش دوم:
همه ی اون راههای قبلو برای آب گیری به کار ببرین.
برگ های کاهو رو تکه تکه کنین و اونا رو توی یک کاسه ی بزرگ بذارین . میتونین از انواع کاهو هم استفاده کنین؛ مثلا کاهوی سبز , قرمز و کلم رو برای درست کردن یک سالاد سالم با هم درون کاسه بریزین.
چند لایه دستمال آشپزخونه رو روی این کاسه ی سالادتون بذارین این کار رطوبت اضافه ی کاهوها رو میگیره و سالاد رو از پژمردگی حفظ میکنه.
روی کاسه رو با روکش آنی ببندین و توی یخچال بذارین تا زمانی که بخواین استفادش کنین.
برای استفاده , کاسه رو از توی یخچال در بیارین و کاهوهارو در یک کاسه ی دیگه بریزین . برگ هارو از هم جدا کنین ولی هیچ چاشنی ای به اونا نزنین . مثلا نمک باعث میشه سالاد زودتر پژمرده شه چون روی کاهو رطوبت ایجاد میکنه.
دستمالهایی که روی کاهوها میذارین رو هر هر چند روز یکبار عوض کنین و نهایتا تا یک هفته نگه دارین.

گردآوری : آکا ایران

منبع :