خواص باور نکردنی هندوانه و راز زیبایی یک مدل

آکا ایران: وقتی از یک مدل زیبای ۲۵ ساله به نام دایوا سوال شد : راز پوست درخشان شما چیست؟ آیا به خاطر لوازم آرایش با کیفیت است یا به خاطر تمرینات سخت ورزشی ؟
دایوا در حالی که لبخند می‌زد چنین گفت: بگزارید رازی را با شما در میان بگذارم ، یکی از عواملی که موجب شده پوست من روشن و درخشان باشد خوردن مقدار بسیار زیادی هندوانه است.
این نکته موجب شد بیشتر در مورد خواص خوردن هندوانه به طور مرتب کنجکاو شویم :

خاصیت ۱ : داشتن پوستی درخشنده
هندوانه سرشار از خواص ویتامین C و A است و این بدین معنی است که خوردن ۲ تا ۳ تکه از هندوانه در روز می‌تواند برای پوست شما یک معجزه محسوب شود.به گزارش آکا ایران به نقل از نیک صالحی دیگر خاصیت خوردن مرتب این میوه این است که زخم و آسیب‌های پوست را سریع‌تر درمان می‌کند چرا که دارای آمینو اسید است.
خاصیت ۲: جلوگیری از خطر بیماری‌های قلبی و سرطان
هندوانه حاوی ماده‌ای به نام لیکوپن است ، و آن آنتی اکسیدی است که به جلوگیری از بیماری‌های قلبی و سرطان کمک می‌کند. ولی باید در نظر داشت که این خاصیت یک شبه انجام نمی‌شود و باید مداومت داشته باشد.
خاصیت ۳: حفاظت در برابر اشعه UV
به علت این که هندوانه حاوی آب لازم ، فیبر همراه با رادیکال‌ های آزاد نظیر لیکوپن است ، پوست حدود ۴۰% کمتر اشعه‌های UV را جذب کرده و برای مدت طولانی‌تری شفاف و درخشان می ماند. بنابراین حتماً این میوه جادویی را هر روز بخورید.
خاصیت ۴: کاهش کرم‌ها از سیستم گوارشی
آیا تا به حال شنیدید که دانه‌های هندوانه را می‌توانید خرد کرده تفت داده و مانند بادام زمینی مصرف کنید و یا حتی آن‌ها را در آب بجوشانید و مانند چای مصرف کنید؟ می‌توانید برای کاهش کرم از سیستم گوارشی خود از دانه‌های هندوانه کمک بگیرید.
خاصیت ۵: کاهش خطر شکل گرفتن سنگ کلیه
خواص مفید در خوردن مرتب هندوانه برای کسانی که دچار بیماری سنگ کلیه بوده و یا کسانی که بیشتر بیمار می‌شوند بسیار زیاد است. به علت آن که هندوانه حاوی مقدار زیادی آب است ، به سختی تمایل به ایجاد سنگ کلیه دارد.

گردآوری: آکا ایران

جدیدترین مطالب آکا ایران را از طریق ایمیل خود دریافت کنید

منبع :