با خوردن بروکلی هر لحظه کالری بسوزانید !

غذاهای مفید برای بالا بردن سرعت متابولیسم بدن

با خوردن بروکلی هر لحظه کالری بسوزانید !

اختصاصیآکا ایران:  

وقتی بدن سوخت و ساز خوبی دارد به این معناست که بین مصرف مواد غذایی، ذخیره چربی و جذب مواد مغذی بدن تعادل خوبی برقرار است. به این صورت فیزیولوژیک بدن در شرایط ایده آلی قرار دارد و بدن به خوبی در مقابل عوامل بیماری زا مقاومت می کند. خیلی از مربیان و چهره ای سرشناس ورزشی با انجام تمرینات منظم ورزش، تناسب اندام خود را در بهترین حالت ممکن حفظ می کنند و معمولا از مواد غذایی ساده ای می خورند که شاید ما از کنار آنها عبور کنیم و هیچ تمایلی به مصرف روزانه شان نداشته باشیم. در ادامه به بهترین مواد غذایی اشاره می کنیم که تاثیر خوبی در سوخت و ساز بدن مان دارند و با مصرف آنها کالری زیادی جذب بدن نمی شود.

برای سوخت و ساز بهتر بدن کلم بروکلی بخورید

هرچقدر سبزیجات مصرفی تان سبزتر باشد ، ارزش غذایی بیشتری دارد . در این بین کلم بروکلی از جمله سبزیجاتی است که در آن ترکیبات غذایی مفید و مغذی وجود دارد . کلم بروکلی باعث کاهش کلسترول خون و دفع سموم از بدن می شود . این سبزی پرخاصیت دارای ویتامین های آ ، دی و کا می باشد و ارزش غذایی آن به اندازه ای است که اغلب توصیه می شود چند برگ از آن را در کیسه ای بریزید و همراهتان داشته باشید .بهتر است کلم بروکلی را با سس مصرف نکنید زیرا سس ها حاوی قند و چربی بالایی هستند .

برای سوخت و ساز بهتر بدن لوبیا پخته بخورید

کمی نمک روی لوبیا پخته شده بریزید و یک غذای سالم و خوشمزه بخورید . لوبیا پخته چربی و کالری پایینی دارد و سرشار از فیبر و پروتئین است . علاوه بر آن در لوبیا پخته ویتامین های آ ، سی و آهن وجود دارد .

برای سوخت و ساز بهتر بدن مارچوبه بخورید

مارچوبه یک ماده غذایی ضد کالری است . برای جویدن مارچوبه باید انرژی زیادی صرف کنید و این همان سوزاندن کالری است . مارچوبه آنتی اکسیدان بالایی دارد و برای کسانی توصیه می شود که سوخت و ساز بدن شان متعادل نیست .

برای سوخت و ساز بهتر بدن آووکادو بخورید

آووکادو همانند بادام دارای چربی غیر اشباع است . مصرف آووکادو باعث بهبود سوخت و ساز بدن می شود و از بخش های تولید کننده انرژی در سلول های بدن در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند .

برای سوخت و ساز بهتر بدن پنیر بخورید

پنیر از مواد غذایی سالمی است که کارشناسان تغذیه تاکید زیادی روی آن دارند . پنیر دارای کلسیم ، پتاسیم ، روی و پروتئین است و مصرف آن باعث تنظیم قندخون و بهبود عملکرد سیستم هاضمه می شود . البته پنیر آنتی اکسیدان زیادی دارد و توصیه می شود همراه با سالاد کاهو و یا املت سرو شود . پنیر ماده ی غذایی با ارزشی است که دارای ترکیبی به نام اسید بوتریک است و باعث بهبود سوخت و ساز بدن و کاهش اشتها می شود .

برای سوخت و ساز بهتر بدن آب بخورید

آب در هر ماده غذایی وجود دارد . بنا بر مطالعات مصرف روزانه آب باعث می شود سوخت و ساز بدن تا 30 درصد افزایش یابد .

برای سوخت و ساز بهتر بدن اسفناج بخورید

با مصرف مرتب اسفناج کمتر به دردهای استخوانی ، ناراحتی های قلبی ، سرطان روده و دیگر بیماری ها دچار می شوید . بنا بر مطالعات اسفناج ارزش غذایی زیادی دارد و سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد .

برای سوخت و ساز بهتر بدن سفیده تخم مرغ بخورید

سفیده تخم مرغ دارای لیسین است . این ترکیب دارای آمینو اسید است و باعث کاهش وزن می شود . علاوه بر آن این ترکیب به سوخت و ساز بهتر بدن کمک می کند و توصیه می شود به صورت خام مصرف نشود .

برای سوخت و ساز بهتر بدن بلو بری بخورید

بلوبری یک سوپر میوه است که دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است ، به طوری که هیچ میوه ای به اندازه بلوبری آنتی اکسیدان ندارد . می توان بلوبری را به صورت خام یا در ترکیب با دیگر میوه ها ، با ماست یا به صورت آب میوه مصرف کرد . مصرف بلوبری بعد از یک روز سخت باعث تسکین درد ماهیچه ها می شود و این خاصیت به خاطر مقادیر بالای آنتی اکسیدان در این میوه است . البته بلوبری به جز آنتی اکسیدان دارای مقادیر زیادی ویتامین سی ، کا و فیبر می باشد .

برای سوخت و ساز بهتر بدن سیب بخورید

سیب یکی از کاملترین و بهترین میوه ها است که سرشار از فیبر است . بنا بر تحقیقات با مصرف دو سیب در طول روز ، نیاز بدن به میوه را تامین می کنید و هیچ کالری اضافی هم دریافت نمی کنید  . سیب ویتامین سی بالایی دارد و عطش شیرینی را به صورت سالم برآورده می کند . با خوردن سیب احساس می کنید معده تان پر شده است و دیگر به سراغ یخچال و غذا نخواهید رفت . سیب همان میوه ای است که برای لاغر شدن و سوزاندن چربی ها به کار می آید .

برای سوخت و ساز بهتر بدن ماست کم چرب بخورید

ماست کم چرب سرشار از باکتری های خوب برای بدن است . این باکتری یک عامل زنده است که در سیستم معده وارد می شود و باعث هضم بهتر غذا می شود . البته ماست سرشار از پروتئین و کم چرب است و برای افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند توصیه می شود . البته ماست کالری پایینی دارد . اگر دلتان می خواهد ماست شیرین بخورید ، ماست ساده را با شکر قهوه ای یا عسل شیرین کنید .

برای سوخت و ساز بهتر بدن تن ماهی بخورید

تن ماهی دارای ویتامین بی 3 ، بی 12 و پروتئین است و خوشمزه ترین و کم چرب ترین غذای دریایی است . اگر تن ماهی را با سالاد سبک بخورید یکی از بهترین و رویایی ترین غذاهای سالم دنیا را خورده اید . گوشت تن ماهی دارای اسیدهای چرب امگا 3 است که به آنتی اکسیدانی است که مانع از زنگ زدگی بدن می شود . بهترین نوع ماهی تن آلباکور است که گوشت سفید دارد و خوشمزه ترین غذای دریایی است .

برای سوخت و ساز بهتر بدن بادام بخورید

مغز میوه ها (آجیل ) خواص زیادی برای حفظ سلامتی بدن خصوصا مغز به عهده دارد . از بین این دانه ها ، بادام ارزشمندترین آجیل است . در بادام هیچ نمکی وجود ندارد و دارای مقادیری چربی است . اگر بادام به مقدار مناسب در روز مصرف شد ، هیچ ضرری برای بدن نداشته و برای بافت های بدن و سیستم قلبی و عروقی هم مفید است . البته چربی موجود در بادام غیر اشباع است و همان قدر چربی در روغن زیتون هم وجود دارد . مصرف چربی غیر اشباع از بروز بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند . بنا بر مطالعات مصرف متعادل بادام در کنار ورزش باعث کاهش وزن و دست یابی به تناسب اندام می شود .

منبع :