افزایش ابتلا به سرطان با این خوردنی های سرطان زا !

تندرستی و تغذیه, دانستنیهای پزشکی ارسال دیدگاه 1,004 بازدید

مصرف برخی از مواد غذایی خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد، در مقابل انواع خوراکی های دودی مانند ماهی، برنج، گوشت، سوسیس، کالباس، سس و پنیرهای دودی حاوی مواد شیمیایی مختلف ساطع شده از دود مانند هیدروکربن ها هستند و می توانند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهند.

مواد غذایی سرطان زا

افزایش ابتلا به سرطان با این خوردنی های سرطان زا !

ذرت تفت داده شده

واقعیت این است که این نوع ذرت به تنهایی نمی تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد اما اقلام غذایی اینچنینی با کیسه هایی حاوی مواد شیمیایی به نام پرفلوئورواکتانوئیک اسید بسته بندی شده اند که مطالعات ثابت کرده این مواد شیمیایی خطر ناباروری در زنان و ابتلا به برخی از انواع سرطان را افزایش می دهند.

گوشت های فراوری شده

انواع این گوشت ها از قبیل سوسیس، هات داگ، بیکن و … در بلند مدت خطر ابتلا به برخی سرطان های خاص از جمله سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد. مطالعات نشان داده که مصرف بیش از ۱۶۰ گرم از گوشت های فراوری شده در طول روز، خطر افزایش مرگ های ناشی از سرطان را در طول زمان تا ۴۴ درصد افزایش می دهد.

افزایش ابتلا به سرطان با این خوردنی های سرطان زا !  -آکاافزایش ابتلا به سرطان با این خوردنی های سرطان زا !  -آکا
کنسرو گوجه فرنگی

ماده شیمیایی بیس فنول در این کنسروها خطرناک است و اسیدیته گوجه فرنگی به احتمال زیاد منجر به حل بیس فنول در مواد غذایی می شود.

گوشت قرمز کبابی / کباب کردن گوشت سفید مرغ

ساختار مولکولی و شیمیایی گوشت قرمز هنگام فرایند کبابی شدن تغییر می کند و خطر ابتلا به سرطان پروستات و پستان را افزایش می دهد.

افزایش ابتلا به سرطان با این خوردنی های سرطان زا !  -آکاافزایش ابتلا به سرطان با این خوردنی های سرطان زا !  -آکا
نوشابه های گازدار

سودا پر از قند، رنگ های غذایی و مواد شیمیایی است؛ این نوع نوشیدنی ها بدن را اسیدی می کنند و سلول های سرطانی را پرورش می دهند. سودا یا آب گازدار یا آب کربناته، آبی است که در آن کربن دی اکسید، تحت فشار حل شده باشد.

روغن های هیدروژنه

روغن های هیدروژنه معمولا برای ذخیره غذاهای فراوری شده استفاده می شود که می تواند به بیماری های ناتوان کننده سیستم بدنی، مانند سرطانها منجر شود.

منبع :