تقویت معده توسط گیاه کاکوتی و خواص آن

بهترین گیاه طبیعی برای تقویت معده و قلب همین کاکوتی یا کلنجه است که برای مشکلات گوارشی و همچنین تقویت معده معجزه میکند.

گیاه کاکوتی مقوی معده است و مصرف آن بعد از غذا به هضم سریع غذا کمک میکند.

مشکلات گوارشی شایعترین بیماری در بین مردم است که علت آن هم تغذیه نادرست میباشد.

به گزارش مجله آکا ایران؛ متاسفانه با ماشینی شدن مواد غذایی دیگر مواد صددرصد طبیعی پیدا نمیشود و این باعث شده است که همه موادهای غذایی توسط شرکت ها و ماشینی تولید شود.

بسیاری از شرکت ها به دلیل صرفه نبودن خرید مواد اولیه طبیعی اقدام به خرید مواد اولیه مصنوعی و جایگزین میکنند که این تولیدات به مرور زمان چیزی جز بیماری های گوارشی برای مردم به ارمغان نمی اورد.

ما در این ببخش از مجله آکا ایران گیاهی خود رو را به شما معرفی میکنیم که دوای درد و مقوی معده است و پیشنهاد میدهیم که آن را حتما تهیه کرده و استفاده نمیایید.

خواص گیاه کاکوتی

گیاه کاکوتی یا کلنجه در فصل بهار رشد می کند و برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است.

گیاه کلنجه (کاکوتی) دارای طبعی گرم بوده و برای تقویت معده بسیار مناسب است و اگر بعد از غذا همراه با چای میل شود تاثیر شگرفی در هضم غذا می گذارد.

این سبزی از دسته سبزی هایی است که بین ما ایرانی ها استفاده کمتری دارد، اما این گیاه صفرابر است و دم کرده آن در دو نوبت صبح و عصر خاصیت فراوانی دارد.

گیاه کاکوتی خلط آور بوده و ضدنفخ محسوب می شود و مصرف جوشانده آن در سه نوبت از روز قاعده آور است.

تقویت معده و قلب

گیاه کلنجه یا کاکوتی بهترین تقویت کننده معده و قلب است و برای بیماران توصیه میشود

گیاه کلنجه مقوی قلب بوده و مصرف آن به صورت جوشانده ۲ گرم در ۱۵۰ سی‎سی آب جوش بعد از صرف غذا توصیه می شود.

اشخاصی که رماتیسم و تب مالت داشته از کاکوتی به عنوان داروی گیاهی این دو نوع بیماری باید استفاده کنند به طوری که ۱۰۰ گرم کاکوتی در ۳ لیتر آب جوشانده در وان ریخته و در داخل وان نشسته تا عارضه شان التیام یابد.

برای التیام سیاه سرفه ۵ گرم کاکوتی را در ۳۰۰ سی‎سی آب جوشانده و دم کنند و روزی ۳ فنجان از این معجون بنوشند.

چای کاکوتی بعد از غذا نه تنها مانند چای سیاه آهن بدن را دفع نمی‎کند بلکه هضم غذا را آسان می‎کند و دم کرده این گیاه معجزه آسا برای بیماری برونشیت بسیار مفید است.

برای جلوگیری از خونریزی بینی از دم کرده کاکوتی می توان استفاده کرد. برای این منظور، پنبه‎ای را آغشته به کاکوتی کرده و آن را در بینی قرار دهید.

کسانی که اعضای بدنشان ضعیف شده از حمام کاکوتی مانند روش رماتیسم استفاده کنند و بنا بر توصیه پزشکان حمام این گیاه برای درمان سیاتیک و دیسک کمر سودمند است.

گیاه کاکوتی از قدیم به عنوان یک نوشیدنی خنک در فصل تابستان استفاده می شد.

گفتنی است؛ گیاه کاکوتی به صورت خودرو در فصل بهار در کوه سیاه رشد می کند و به عنوان یک طعم دهنده چایی اغلب مورد استفاده قرار می گیرد.

.

منبع :