خواص انگور انگور میوه ای پر فایده و پر کاربرد است؛ به طوری که با خوردن انگور هم میتوانید وزن کم کنید هم میتوانید دستگاه گوارش خود را تقویت کنید. انگور از دسته میوه های خوشمزه و لذیذ در ایران است که مشتقات زیادی مانند شیره و کشمش دارد. انگور انواع مختلفی دارد و جالب […]

خواص انگور

انگور میوه ای پر فایده و پر کاربرد است؛ به طوری که با خوردن انگور هم میتوانید وزن کم کنید هم میتوانید دستگاه گوارش خود را تقویت کنید. انگور از دسته میوه های خوشمزه و لذیذ در ایران است که مشتقات زیادی مانند شیره و کشمش دارد. انگور انواع مختلفی دارد و جالب است بدانید از نظر طب سنتی هر انگور طبعی متفاوت دارد و هر کسی باید طبق مزاج و طبع خود، از انگور استفاده کند. در ادامه با ما همراه باشید تا از طبع انواع مختلف انگور آگاه شوید.
 
یک کارشناس طب سنتی اظهار کرد: از آنجایی که انگورها انواع مختلفی دارند، طبعشان هم متناسب با نوع انگور متفاوت است به عنوان مثال انگور کشمش و فخری دارای طبعی گرم و نوع صاحبی و عسگری آن سرد است.
وی ادامه داد: انگور میوه بسیار پرفایده و همراه با خواص فراوان است که خوردن آن برای همه احوال مفید بوده و توصیه می شود.

انگور بخورید و لاغر شوید
ابن کارشناس طب سنتی با بیان اینکه انگور از نظر موادغذایی یک میوه غنی محسوب می شود، تصریح کرد: از انگور می توان برای برای رژیم لاغری استفاده کرد.

انگور مقوی دستگاه گوارش
این متخصص عنوان کرد: انگور برای تقویت دستگاه گوارش و معده بسیار مفید بوده همچنین یک ملین سودمند و ضدیبوست است.
وی افزود: انگور یک میوه مفید برای ضعف و مقوی اعصاب است و بهترین زمان خوردن آن بعد از غذا است تا معده دچار نفخ نشود.

این کارشناس طب سنتی گفت: همه انگورها خواص فراوانی دارند اما در این میان انگورهای قرمز ضمن بالا بردن سیستم ایمنی بدن، در درمان بیماری هایی مانند پروستات به کار می رود.او در پایان اظهار کرد: تنها ممنوعیتی که در خوردن انگور وجود دارد، مصرف انگورهای گرم مزاج برای افراد تب دار است که باید در خوردن آن احتیاط کنند.

دکتر سلام

اخبار مرتبط :

انگور را به جای صبحانه بخورید

برای درمان یبوست انگور بخورید

فواید روغن هسته انگور برای مو چیست؟!

مواردی که انگور می تواند موثر و مفید باشد!

برای رفع ضعف بدن، انگور و شیره آن را بخورید

.

منبع :