ویتامین سی ویتامین سی یکی از مهم ترین ویتامین ها برای بدن و سلامتی است. جالب است بدانید که 4 میوه هستند که مقدار ویتامین ث آنها چند برابر مرکبات است و می توانید برای تامین ویتامین ث بدن تان آنها را در برنامه غذایی روزانه تان قرار دهید. این میوه ها بیشترین مقدار ویتامین […]

ویتامین سی

ویتامین سی یکی از مهم ترین ویتامین ها برای بدن و سلامتی است. جالب است بدانید که 4 میوه هستند که مقدار ویتامین ث آنها چند برابر مرکبات است و می توانید برای تامین ویتامین ث بدن تان آنها را در برنامه غذایی روزانه تان قرار دهید.

این میوه ها بیشترین مقدار ویتامین ث را دارند

میزان نیاز روزانه بدن به ویتامین سی ، 75 میلی گرم است. ویتامین ث محلول در آب است به این معنی که بدن نمی تواند آن را بسازد یا در خود نگه دارد. پس باید از طریق خوردن مواد غذایی حاوی ویتامین ث، نیاز روزانه بدن را تامین کنید.

توت فرنگی

یک فنجان توت فرنگی قطعه قطعه شده، به اندازه یک پرتقال متوسط ویتامین ث دارد؛ یعنی 98 میلی گرم. علاوه بر این توت فرنگی سرشار از منگنز است که به حفظ قند خون در محدوده سالم کمک  می کند .

کلم پیچ

یک فنجان کلم پیچ حاوی 84 میلی گرم ویتامین سی است. از آن جا که کلم پیچ به طور معمول در سالاد استفاده می شود هر دو فنجان  کلم پیچ، حاوی 150 میلی گرم آنتی اکسیدان است این میزان کلم پیچ 684 میلی گرم پتاسیم و حدود7 گرم فیبر نیز دارد.

انبه

یک عدد انبه 122 میلی گرم ویتامین ث دارد و یک منبع غنی آنتی اکسیدانی برای پیشگیری از دژنراسیون ماکولا محسوب می شود.

کیوی

فقط دو عدد کیوی کوچک حاوی 128 میلی گرم ویتامین ث است و تحقیقات نشان می دهد مصرف این میوه به خواب سریع تر و بهبود کیفیت خواب از طریق افزایش سطح سروتونین، هورمونی که نقش مهمی در شروع خواب دارد، کمک می کند.

خراسان نیوز

اخبار مرتبط :

چه کسانی باید ویتامین سی بخورند؟

عوارض خطرناک کمبود ویتامین c در بدن

قرص جویدنی ویتامین"ث" با چند طعم

مصرف ویتامین سی به خاطر این فواید

درمان لک های صورت با مصرف ویتامین"C"  

.

منبع :