سبزی های پرخاصیت مریم رضایی در توضیح بیشتر گروه سبزی ها گفت: این گروه شامل انواع سبزی های برگ دار، انواع کلم، هویج، بادنجان، نخودسبز، لوبیا سبز ، انواع کدو، فلفل، قارچ، خیار، گوجه فرنگی، پیاز و سیب زمینی است. وی درمورد مواد مغذی سبزی ها گفت: انواع ویتامین های A,B.C و مواد معدنی مثل پتاسیم، منیزیم، آهن است و مقدار بسیار زیادی […]

سبزی های پرخاصیت

مریم رضایی در توضیح بیشتر گروه سبزی ها گفت: این گروه شامل انواع سبزی های برگ دار، انواع کلم، هویج، بادنجان، نخودسبز، لوبیا سبز ، انواع کدو، فلفل، قارچ، خیار، گوجه فرنگی، پیاز و سیب زمینی است.

وی درمورد مواد مغذی سبزی ها گفت: انواع ویتامین های A,B.C و مواد معدنی مثل پتاسیم، منیزیم، آهن است و مقدار بسیار زیادی این گروه فیبر دارد.

این کارشناس تغذیه ادامه داد: برای محافظت بدن در برابر عفونت، ترمیم زخم، تقویت بینایی و سلامت پوست بهتر است بیشتر مصرف شود.

رضایی گفت: سبزی ها دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و در پیشگیری از ابتلا به سرطان نقش دارند. البته قبل از مصرف آنها باید به دقت شستشو و ضدعفونی شوند و برای پختن سبزی از آب کم استفاده شود و حتی آب استفاده شده نیز مصرف شود، چرا که بخشی از ویتامین های سبزی وارد آب می شود.

این کارشناس تغذیه مقدار توصیه شده مصرف روزانه سبزی ها را 3 تا 5 واحد دانست و گفت: یک واحد سبزی برابر با یک لیوان سبزی خام برگ دار مثل اسفناج و کاهو است یا می توان نصف لیوان سبزی پخته یا خام خورد شده یا نصف لیوان نخودسبز، لوبیا سبز و هویج خرد شده یا یک عدد گوجه فرنگی، هویج یا خیار متوسط است.

وی تاکید کرد: سبزی ها باید تازه تهیه و مصرف شوند و بهتر است به صورت خام مصرف شوند چون ویتامین های آن حفظ می شود.

فارس

اخبار مرتبط :

لاغر شدن با آب سبزیجات !

خشک کردن سبزیجات

سبزیجات را چگونه خشک کنیم؟

مصرف انواع سبزیجات و پیشگیری از این مشکلات!

با سبزیجات ترش مزه اندام خود را زیباتر کنید!

.

منبع :