مهم ترین فواید و مزایای مصرف مویز برای زنان باردار

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

اگر می خواهید از سقط جنین جلوگیری کنید مویز بخورید
یک کارشناس طب سنتی گفت: مویز در وزن گیری جنین مؤثر است چرا که ارزش غذایی بالایی دارد و طبیعت آن گرم و تر است. مویز؛ مقوی رحم است و با مصرف مویز زنان باردار جنین خود را از سقط حفظ می کنند.

مهم ترین فواید و مزایای مصرف مویز برای زنان باردار

فواید مویز برای زنان باردار

سیدجواد علوی کارشناس طب سنتی اظهار داشت: مویز انگور رسیده ای است که روی بوته و با روش سنتی خشک شده باشد. بسته به نوع انگور خواص مویز متفاوت است.به گفته وی مویز در وزن گیری جنین موثر است چرا که ارزش غذایی بالایی دارد و طبیعت آن گرم و تر است. مویز؛ مقوی رحم است و با مصرف مویز زنان باردار جنین خود را از سقط حفظ می کنند.

مویز برای رفع ضعف معده و بهبود هضم غذای زنان باردار مؤثر استاین کارشناس طب سنتی افزود: مویز مقوی کبد است و موجب تقویت معده و افزایش قدرت هاضمه زنان باردار می شود چرا که ضعف معده و ضعف هضم از مشکلات شایع زنان باردار محسوب می شود.

علوی گفت: خوردن مویز در وعده صبحانه برای درمان انواع بیماری های عفونی مانند عفونت گوش, عفونت دندان و … مفید است.

وی ادامه داد: مشکلات عفونت دندان در دوران بارداری از مشکلات شایع زنان باردار است و زنان به دلیل منع مصرف دارو دچار مشکل خواهند شد که مصرف مویز در وعده صبحانه می تواند مانع بروز عفونت دندان شود.

این کارشناس طب سنتی افزود: مویز دارای اثرات ضد درد, ضد باکتری و تقویت کننده سیستم ایمنی است. مویز ملین است و باعث پاکسازی روده و معده می شود؛ مویز تقویت کننده معده است.مویز ملین است و معده و روده ها را پاک می کند

علوی بیان داشت: مویز مواد نامناسب و غلیظ را آماده دفع کرده و از بدن خارج می کند چرا که با پاکسازی خون به سلامت جنین کمک می کند.

وی عنوان کرد: مویز تولید کننده خون صالح و هضم کننده غذاست؛ جنین از خون صالحی که غذای خوب هضم شده تولید می شود, تغذیه می کند. مویز مقوی اعصاب و قلب مادر و جنین است مویز گرم کننده بدن است.

این کارشناس طب سنتی یادآور شد: بهترین مویز نوع چاق, پر گوشت, شیرین و بی دانه است و بدترین آن مویز با دانه و کم گوشت است. مویز گرم کننده تمام بدن و خوردن آن در فصول سرد بسیار مناسب است.علوی خاطرنشان کرد: خیساندن مویز دز آب گرم و مصرف آن بسیار خونساز و تقویت کننده بدن است./ تسنیم

.

منبع :