چگونه آبسه دندانی را درمان کنیم؟

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

در این بخش می خواهیم بصورت کامل در مورد آبسه دندانی صحبت کنیم تا در ابتدا بدانیم که آبسه دندانی چیست و چه تعریفی می توان کرد و چه درمانی دارد؟ آبسه دندانی را بیشتر بشناسید.

چگونه آبسه دندانی را درمان کنیم؟

چگونه آبسه دندانی را درمان کنیم؟

بسیاری از بیمارانی که با آبسه دندانی به دندانپزشک مراجعه می کنند، اظهار می کنند، مزه و بوی بدی را در دهان خود احساس می کنند.

بگذارید از ابتدا خدمتتان عنوان کنم… ببینید هنگامی که پوسیدگی دندانی از مینا و عاج دندان عبور می کند و به نزدیکیهای پالپ (مغز) دندان می رسد دندان معمولا به آب سرد ، شیرینی و… حساس می شود این مرحله رو پالپیت برگشت پذیر میگویند یعنی اگر پوسیدگی ها برداشته شوند و کف بندی و ترمیم صورت بگیرد مشکل دندان تا حدودی حل می شود به شکل زیر توجه کنید:

حالا اگر پوسیدگی از این مرحله فراتر برود و به پالپ دندان برسد درد خود به خودی و بسیار وحشتناک دندان شروع می شود … این مرحله را پالپیت برگشت ناپذیر می گویند و بایستی عصب کشی انجام شود… حال بسیاری از بیماران این مرحله را تحمل می کنند و برای عصب کشی دندانشان مراجعه نمی کنند . کار به جایی می رسد که عفونت از پالپ دندان به بافت های عمقی منتشر می شود… اینجا مرحله ای هست که آبسه تشکیل می شود و درمان دندان با وجودی که دردی وجود ندارد سخت تر می شود… چراکه بایستی دندان مورد نظر یا خارج شده و جای خالی آن کورت کشیده شود و یا عصب کشی تا انتهای کانال و در دوجلسه انجام شود که اون هم معلوم نیست جواب بدهد یا نه… پس دوستان سعی کنید در همان مرحله اول و هنگامی که پوسیدگی عمق کمی دارد برای درمان مراجعه کنید تا وقت و هزینه کمتر صرف کنید و درمان مطمئن تری را دریافت کنید. / hidoctor.ir

.

منبع :