دانستنی هایی درباره ی تخمه هندوانه

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

کالری پایین، کاهش کلسترول بد خون و تامین اسید فولیک در دوران بارداری از جمله فواید و خواص تخمه هندوانه هستند.

دانستنی هایی درباره ی تخمه هندوانه

فواید و خواص تخمه هندوانه

تخمه هندوانه منبع غنی از مواد مغذی بوده و کالری آن نیز پایین است و به همین خاطر متخصصان می گویند که تخمه هندوانه بوداده می تواند جایگزین خوبی برای میان وعده های ناسالم باشد.

سایت هلث لاین در مطلبی تازه به برخی از فوائد این خوردنی برای سلامت بدن اشاره کرده است:

– میزان کالری پایین: بررسی ها نشان می دهد 28 گرم تخمه هندوانه حاوی 158 کالری است که با 28 گرم چیپس سیب زمینی، کالری مشابهی دارد اما نکته قابل توجه این است که 28 گرم تخمه هندوانه تقریبا 400 دانه تخمه می شود که مقدار آن برای خوردن در یک وعده واقعا زیاد است در حالی که 28 گرم چیپس سیب زمینی فقط 15 عدد چیپس می شود که اغلب افراد در یک نوبت بیشتر از تعداد چیپس می خورند.

– منیزیم: یکی از چندین نوع ماده معدنی موجود در تخمه هندوانه منیزیم است. در هر چهار گرم از این ماده خوراکی 21 میلی گرم منیزیم وجود دارد. این ماده معدنی برای بسیاری از عملکردهای بدن ضرورت دارد و مصرف روزانه 400 میلی گرم از آن توصیه می شود. همچنین در حفظ سلامت و عملکرد اعصاب، عضلات از جمله قلب و استخوان های نقش حیاتی دارد.

– آهن: یک مشت تخمه هندوانه حاوی 0.29 میلی گرم آهن است. اگرچه این میزان آهن خیلی زیاد نیست اما می توان بخشی از آهن مورد نیاز بدن را از این طریق تامین کرد. آهن بخش مهمی از هموگلوبین به حساب می آید که اکسیژن را در بدن جابه جا می کند.

– اسید فولیک: مصرف اسید فولیک به دلیل تاثیر در عملکرد بهتر مغز و کنترل سطح هوموسیستئین توصیه می شود و می توان بخشی از نیاز بدن به این ماده را از طریق مصرف تخمه هندوانه تامین کرد.زنان باردار به میزان بیشتری از اسید فولیک نیاز دارند چرا که کمبود آن با برخی نارسایی های مادرزادی مرتبط است.

چربی های مفید: تخمه های هندوانه حاوی اسید های چرب اشباع نشده هستند و این گروه از اسید های چرب برای حفاظت از بدن در برابر سکته قلبی، مغزی و همچنین برای کاهش سطح کلسترول بد خون مفیدند./ ایسنا

.

منبع :