فواید و خواص تمر هندی برای بدن

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت، کاهش کلسترول خون و درمان سرطان و سرماخوردگی از فواید تمر هندی هستند.

فواید و خواص تمر هندی برای بدن

فواید و خواص تمر هندی

تمرهندی خام سرشار از ویتامین B، آهن، منیزیم و پتاسیم است که تمامی آن ها برای سلامتی مفیدند. با این حال به رغم ادعاهای مختلف در مورد تاثیرات معجزه آسای این ماده خوراکی در درمان بیماری های متعدد از سرماخوردگی گرفته تا سرطان، تحقیقات انجام شده تاییدکننده این ادعاها نیستند.

در طب قدیم در برخی فرهنگ های آفریقایی میوه تمرهندی برای خنک کردن پیشانی فرد مبتلا به تب مورد استفاده داشته است. همچنین مردم چین و هند از این ماده برای حذف فلوراید اضافی بدن استفاده می کنند. وجود میزان بالایی از فلوراید در بدن موجب فلوئوروزیس استخوانی و تخریب استخوان ها و مفصل ها می شود.

در طب جدید نیز شواهد نشان می دهد عصاره پوسته تمرهندی حاوی خواص پایین آورنده گلوکز و برای کنترل قندخون در مبتلایان به دیابت موثر است. متخصصان همچنین دریافته اند عصاره این ماده خواص آنتی اکسیدانی دارد که از آسیب دیدن کلیه به هنگام بالا بودن قندخون پیشگیری می کند.

متخصصان در برخی بررسی های خود ادعا کرده اند که عصاره تمرهندی در پایین آوردن سطح کلسترول خون موثر است، هرچند آزمایش های انجام شده روی نمونه های حیوانی این ادعا را ثابت نکرده است./ ایسنا

.

منبع :