دارو های گیاهی مفید برای درمان سوء هاضمه

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

سرکه سیب، تخم شربتی، سیر و آلوئه ورا از مواد غذایی مفید برای درمان سوء هاضمه هستند.

دارو های گیاهی مفید برای درمان سوء هاضمه

درمان سوء هاضمه

natural news در گزارش اخیر خود فهرستی از غذاهایی تهیه کرده است که مصرف آن ها می تواند به فرایند هضم غذا کمک کند.

سرکه سیب: این سرکه که از سیب تخمیر شده ساخته شده است می تواند جایگزین سرکه سفید در بسیاری از غذاها مانند سس سالاد شود. مصرف این سرکه آنزیم ها، پروبیوتیک ها و آمینو اسیدهای مفیدی به غذا وارد می کند که هضم را بهتر کرده، سوزش معده را آرام کرده، سیستم لنفاوی را تحریک کرده، مانع رشد قارچ شده و به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند.

تخم شربتی: خاصیت التیام بخشی این دانه وقتی زیاد می شود که در آب خیسانده شود (تخم شربتی ده برابر وزن خود آب جذب می کند). در این صورت مثل سیم ظرفشویی بدون آنکه مایع مفید معده را تخلیه کند، معده را از نشانه های بد برای روده و معده پاک می کند.

سبزی های تخمیری: این سبزی ها باکتری بد و مخمر را مهار کرده خاصیت اسیدی امعاء را تغییر داده و از رشد بیش ازاندازه باکتری های بد، کپک ها و قارچ جلوگیری می کند. یکی از رایج ترین این سبزی ها کلم ترش است.

آلوئه ورا: التیام زخم معده، سندروم روده تحریک پذیر، بیماری کرون، ورم مخاط روده بزرگ و دیگر اختلالات هاضمه، درمان و پیشگیری از عفونت های قارچی و انگلی، تخفیف یبوست و کاهش و برگرداندن رفلاکس معده از جمله فواید آلوئه ورا برای هضم است. بهترین روش استفاده مصرف خام بدون هیچ نگهدارنده ترکیبی است.

سیر: به دلیل خواص ضد باکتری، ضدویروس و ضد قارچی خود تغییردهنده خوبی برای اکولوژی داخلی بدن است و تمامی موجودات زنده کوچکی که سیستم هضم ما را دچار مشکل می کنند از بین می برد./ سلامانه

.

منبع :