مصرف سبزیجات استرس را کاهش می دهد

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

مصرف سبزیجات استرس را کاهش می دهد

یکی از روش های کنترل تنش های عصبی، استفاده از غلات گیاهی و سبزی هاست زیرا این مواد غذایی نقش مهمی در کاهش استرس دارند.

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که حوصله ندارید و انگار از همه عالم و آدم طلبکارید، صحبت های این متخصص تغذیه را بخوانید و کمی حواستان را نسبت به خورد و خوراکتان جمع کنید، چرا که با کمی کنترل روی وضعیت تغذیه می توانید براحتی تنش های عصبی دور و اطرافتان را با خوردن غلات و سبزی های مفید کنترل کنید.

بهنام گشتی زاده، متخصص تغذیه به ما می گوید: برای فرار از عصبانیت و بهبود عملکرد سیستم عصبی باید ازمصرف زیاد گوشت و غذاهای سرخ شده، خود داری کرد، چرا که مصرف این مواد در تند خویی و بروز حالت های عصبی بسیار مؤثرند.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه افرادی که گیاه خوار هستند و بیشتر از مواد غذایی گیاهی استفاده می کنند کمتر به استرس و تنش های عصبی دچار می شوند، می گوید: یکی از روش های تأمین آرامش روان و کنترل تنش های عصبی، استفاده از غلات گیاهی و سبزی هاست زیرا این مواد غذایی نقش مهمی در کاهش استرس دارند. گشتی زاده با اشاره به اینکه کمبود ویتامین های گروهB در ایجاد استرس و حالت های عصبی مؤثر هستند می گوید: علاوه بر کمبود ویتامینB کمبود پتاسیم و منیزیم نیز در ایجاد استرس و حالت های عصبی مؤثر است.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه سبزی ها و میوه ها نقش مهمی در تأمین سلامت روان و کاهش تنش های عصبی دارند، می گوید: لازم است روزانه شش واحد میوه و حداقل300 گرم سبزی ها در برنامه غذایی گنجانده شود که بهترین سبزی ها در این میان کلم و هویج است./ روزنامه ایران

.

منبع :