روش هایی برای مصرف ویتامین C بیشتر

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

استفاده از سبزیجات، فلفل قرمز، اسموتی یا پوره میوه و قرص ویتامین C می توانند نیاز بدن به این ویتامین را تامین کنند.

ویتامین C

با توجه به سرد شدن هوا یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از سرماخوردگی، مصرف موادمغذی و حاوی ویتامین مخصوصا ویتامین C است.

ویتامین C در اغلب خوراکی ها وجود دارد و به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و از بدن در مقابل عوامل بیماری زا حفاظت می کند. همچنین ویتامین C از طریق کمک به جذب آهن، بدن را در مقابل بیماری ها مقاوم می سازد.

دوزی که پزشکان برای مصرف ویتامین C توصیه می کنند، روزانه 70 تا میلی گرم است و این میزان در صورت بارداری بیشتر می شود. بسیاری از غذاها و مکمل ها حاوی این ویتامین هستند و می توانند نیاز بدن به آن را تامین کنند که در دسترس ترین آنها به شرح زیر است:

– سبزیجات: سبزیجاتی مانند کلم بروکلی، فلفل سبز، کلم پیچ و گل کلم همگی دارای ویتامین C هستند و خوردن آنها بهترین راه جذب مقادیر زیادی ویتامین C است اما این سبزیجات هرچه بیشتر حرارت ببینند و پخته شوند، ویتامین C آنها کمتر می شود.

– فلفل قرمز: مصرف فلفل قرمز یا فلفل تند در وعده های غذایی بیش از نیاز بدن به جذب ویتامین C کمک می کند.

– اسموتی (پوره میوه): اگر اهل میوه خوردن زیاد نیستید با ترکیب آب ِ میوه های حاوی ویتامین C مثل پرتقال، آناناس، انبه و طالبی مخلوطی از یک نوشیدنی سالم را تهیه کند که سرشار از این ویتامین است و شما را سرحال می کند.

– قرص های ویتامین C: ویتامین C مانند مکمل های ویتامینی دیگر در قالب قرص های کپسول یا جوشان موجود است. در حالیکه مصرف قرص های ویتامین امری طبیعی و مفید است اما با این حال مصرف ویتامین های طبیعی، جایگزین بهتری برای شکل دارویی و شیمیایی آنها است./ ایسنا

.

منبع :