5 روش ساده برای کوچک کردن شکم

۵ روش ساده برای کوچک کردن شکم

به دنبال راهی برای بدست آوردن شکم صاف و شش تکه هستید؟ مطمئن باشید این راهی که به شما پیشنهاد می کنیم تأثیر گذار است. مطمئناً تغذیه سالم، افزایش سوخت و ساز، استراحت و مصرف آب باید با هم همراه شوند تا شما به این خواسته برسید. ولی ما می خواهیم در این مقاله ۵ تمرین که بدون آن ها نمی توانید به آرزویتان برسید را به شما یادآوری کنیم. نکته جالب تر اینکه برای انجام این تمرین ها نیازی به دستگاه یا وزنه ندارید.

بارفیکس را گرفته و پاهایتان را به داخل شکم جمع کنید

دراز نشست با نیمکت شیب دار

نیمکت شیب دار و تصمیم جدی مهمترین ابزار برای رسیدن به شکمی صاف و بدون چربی است. بر روی نیمکت شیب دار دراز بکشید. پاهایتان باید بالاتر از بالا تنه تان قرار بگیرد. سپس به آرامی و بدون هیچ فشاری به ناحیه گردن، کمرتان را از روی نیمکت بلند کنید. اگر احساس می کنید به عضلات شمکتان فشار نمی آید می توانید به طور کامل بنشینید و سرتان را به زانو هایتان نزدیک کنید. اگر باز هم احساس فشار نمی کنید می توانید یک وزنه هم بر روی سینه تان قرار دهید.

آموزش کوچک کردن شکم

Germany — Mid adult woman measuring her waist, close up — Image by © Knut Schulz/Westend61/Corbis

دراز نشست بر روی توپ

دراز نشست بر روی توپ ایروبیک باعث می شود که فشار از کمر به طور کامل برداشته شده و کل فشار به عضلات شکم وارد شود. بدون اینکه تعادلتان را از دست بدهید بر روی توپ ایروبیک بنشینید. سپس دراز نشست معمولی را بر روی توپ انجام دهید.

پا دوچرخه

این هم یکی از تمرین های بسیار مؤثر است. به عضلات بالا و پایین شکم فشار وارد می کند. برای انجام این تمرین دراز کشیده و پاهایتان را از روی زمین کمی بلند کنید. سپس یکی از پاها را خم کرده و دیگری را باز کنید و به نوبت این کار را انجام دهید. این کار را برای ۲ دقیقه به طور پیوسته انجام دهید.

اسکات

ممکن است فکر کنید که این تمرین مخصوص پا است. ولی این تمرین کمک می کند در طول ورزش عضلات شکم صاف قرار بگیرند. به همین دلیل این تمرین در فهرست ما قرار دارد. پاهایتان را به عرض شانه باز کرده و سپس بر روی زانو هایتان بنشینید تا زانو هایتان در زاویه ۹۰ درجه قرار بگیرند و سپس بلند شوید. اسکات باعث بالابردن مقاومت عضلات شکم می شود، و همراه با عضلات پا، عضلات شکمتان هم سفت می شوند.

گردآوری : iranstyle.ir

.

منبع :