همه ی افراد بالای 40 سال باید از استاتین ها استفاده کنند -آکادارو های استاتین ها

حتی افرادی که هیچ تاریخچه ای از بیماری های قلبی ندارند هم باید خوردن قرص های استاتین را در نظر داشته باشند .

به کزارش آکا ایران این پیشنهادی فراگیر از طرف سازمان سرویس و وظایف است .راهنمایی ها ی اخیر پیشنهادی برای تمامی افراد دارند این پیشنهاد ها خوردن دارو هاییست که کمک به کاهش کلسترول خون میکند تمامی افراد بالای ۴۰ سال با یکی از علائم بالا بودن فشار خون – بالا یودن کلسترول دیابت و یا داشتن عادت سیگار کشیدن باید داروهای استاتین ها بخورند .

حتی افرادی که هیچ پیش زمینه ای از مشکلات قلبی و … هم ندارند هنوز هم میتوانند در خطر بیماری قلبی و عروقی قرار داشته باشند.خوش بختانه برای افرادی که در بالاترین حد این خطر قرار دارند استاتین ها میتوانند بسیار موثر باشند و این خطر را دور کنند.همچنین استفاده ی بیشتر و بیشتر از این دارو ها میتواند به اقتصاد کمپانی های دارویی بسیار کمک کند.

استاتین ها دارای لیپیتور زوکور – و کرستور هستند که در سال های ۱۹۹۰ معرفی شدند تا LDL  یا کلسترول بد خون را کاهش دهند .استاتین ها در آزمایشات گوناگون نشان داده اند که میتوانند خطر مرگ را بر اثر سکته ی قلبی کاهش دهند و همچنین بیماری های قلبی و عروقی را کاهش دهند .

استفاده از این دارو در ۱۰ سال اخیر بین سال های ۲۰۰۲ – ۲۰۰۳ و ۲۰۱۲ – ۲۰۱۳ به ۷۹ % رسیده است.

به عنوان یک دلیل  مرگ این بیماری مربوط به قلب همچنان به عنوان قاتل درجه ی یک در سراسر جهان است در آمریکا تعداد افرادی که از بیماری قلبی جان خود را از دست میدهند ۱ از ۳ نفر هستند .استاتین ها به عنوان گلوله ی جادویی میتواند جان افراد را نجات دهد.

البته استاتین ها عوارض جانبی زیادی هم دارند برخی ها حتی نمیتوانند آنها را تحمل کنند .درد ماهیچه ای ضعف و دیابت و کاهش عملکرد مغز و بیماری ریوی از این عوارض است.

باید به یاد داشته باشیم که همانطور که ژنتیک عامل اصلی این بیماری هاست زندگی سالم و سبک درست هم میتواند با رژیم غذایی و مراقبت های بسیار و استفاده از میوه جات و سبزیجات فراوان به دست بیاید.

ترجمه

www.iranstyle.ir

.

منبع :