مغز های آجیل میتواند خطر بیماری ها را کاهش دهد -آکاآجیل

فقط کافی است یک مشت آجیل در روز بخورید این کار خطر بیماری دیابت را به اندازه ی ۴۰ % کاهش میدهد .

به گزارش آکا ایران مهم نیست که چه نوع مغزی بخورید چه بادام چه پسته … این میوه های خشک خواصی بیش از فقط مزه ی خوبشان دارند از این مواد میشود بهره ی بسیار برد.

در تحقیقات و بررسی های انجام شده مشخص شده است که مصرف این مغز ها میتواند خطر انواع مریضی ها را کاهش دهد از دیابت گرفته تا سرطان.این تحقیقات توسط تیم محقق بین المللی انجام شده است آنها درباره ی سلامت و خواص مغز ها آزمایش انجام دادند مغز ها میتواند تاثیر بسیار گوناگون و مثبتی بر روی بدن انسان بگذارد.

در این آزمایشات معلوم شد که افرادی که روزی ۲۰ گرم حداقل آجیل مصرف کردند از خطر ابتلا به بیماری قلبی ۳۰ % نجات یافتند.همچنین در این آزمایشات این افراد خطر ابتلا به سرطان را به اندازه ی ۱۵ % و خطر ابتلا به بیماری دیابت را به اندازه ی ۴۰ % کاهش داده است.این تحقیقات نشان داده است که خطر مرگ زودرس را به اندازه ی ۲۲ % کاهش میدهد.

اگر بخواهیم ترکیبات درونی مغز هارا مورد بررسی قرار دهیم گفتنی است که تمامی مغز هایی که از درخت حاصل میشوند مانند بادام زمینی در واقع حبوبات هستند که مواد مغذیشان دارای فیبر بالا منیزیم و میزان زیادی چربی غیر اشباع شده است که برای دور ماندن از بیماری های قلبی و عروقی بسیار مفید هستند همچنین میتوانند کلسترول خون را پایین بیاورند.

برخی از مغز ها مانند گردوی معمولی و گردوی آمریکایی حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان هستند که میتوانند استرس اکسیداتیو و خطر سرطان را کاهش دهد .اگرچه مغزها دارای چربی هستند آنها همچنین دارای فیبر و پروتیین هستند حقیقتی وجود دارد که میگوید در طی زمان طولانی مغز ها میتوانند موجب کاهش وزن نیز بشوند.

این مواد منابع سرشاری از انرژی هستند و آن هم به خاطر وجود پروتیین و ویتامین و مواد معنوی است که باعث میشود با خستگی مبارزه کنید.

ترجمه

www.iranstyle.ir

.

منبع :